Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem akarok szülésindítást,...

Nem akarok szülésindítást, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Az ultrahang szerint május 6-án kellett volna szülnöm, kiírva viszont 10-ére voltam. A fogadott orvosom meg szülésznőm azt mondta, hogy 14-én, vagyis hétfőn megindítják a szülést, ha továbbra sem nyílik ki a méhszáj. Az a baj, hogy semmi fájásom nincsen még. Kevesebb, mint egy napom van arra, hogy valamivel előidézzem - házilag, negatív következmények nélkül - a szülést. Lehetséges-e egyáltalán ez, illetve ha igen, mikkel van több esély rá? Előre is köszönöm szépen a választ, válaszokat!
2012. máj. 13. 11:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Isten ments, ne próbáld otthon semmiképp beindítani a szülést! Bízz az orvosokban, nekem is szülésindításom volt, és még pont idejében mert már zavaros volt a magzatvíz! Örülj hogy holnap már babázhatsz!:)
2012. máj. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

Ha a babanak semmi baja, akkor miert nem mondod meg az orvosnak, hogy meg nem akarod a szulesinditast. Meg csak par napos a tulhordast. Meg par napot ki fogtok birni, csak ellenorizni kell. Van ebben dontesi jogod, hasznald.

Amugy meg kezdj el tancolni, setalni, utana meg vegyel egy kellemesen meleg furdot, majd pihenj le.

Kicsit undorodom mar a magyar orvosvilagtol, ahol ugy dontenek mas teste felett, h az adott illetonek el sem magyarazzak a lehetosegeket es jogokat.

2012. máj. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha különféle "szereket" szedsz, az ugyanaz, mint a szülésinditás, csak orvosi ellenörzés NÉLKÜL és nem adagolható dózisban.

Ha nem akarod, hogy inditsanak, akkor CSAK annyir kell mondanod, hogy nem egyezel bele. Akkor ugyan nem csinálnak semmit, de alá kell irnod, hogy a baba esetleges károsodását saját felelöségedre vállalod.

2012. máj. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

Indított szülésem volt, egy hét túlhordás után. 2 ujjnyira nyitva voltam és megrepesztették a burkot, kaptam oxitocint mert gyengék voltak a fájásaim. De semmilyen negatív következménye nem volt. Kb. 5 óra alatt végeztünk. Fájni fájt, de hát ez ezzel jár. Nem kértem érzéstelenítőt sem.

Ne félj, a kórházban vagy a legnagyobb biztonságban! Ne próbálkozz otthon semmivel. Ha az indítástól félsz, gondolj bele az otthoni dolgok is ezt idéznék elő, csak orvosi felügyelet nélkül.

Könnyű szülést, jó egészséget Nektek!

2012. máj. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%
Barátnőmnek egy bába a ricinust javasolta.1kanál ricinusolajat evett,hajnalban fájások és másnap már meg is lett a kisfia.
2012. máj. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Én túlhordtam, és úgy volt hogy pár nap múlva indítják, ha addig nem történik semmi. Teljesen zárt volt a méhszájam. Végül magától este elfolyt a magzatvízem, így mehettünk a kórházba, de abszolút nem volt fájásom,így oxitocint kaptam végig. Szóval nekem nem indították, de így olyan mintha az lett volna. Túléltem. Sok sikert, ne aggódj, az indítás sem olyan rossz!

2012. máj. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A ricinus akár meg is ölheti a babát, azzal nem jó próbálkozni, mivel igen erös méreg.
2012. máj. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mond el az orvosodnak, mit szeretnél, de ha ragaszkodik a szülésindításhoz, inkább törődj bele. Nekem az orvosom adott még néhány napot, aztán jött az oxitocin, kiírt idő után egy héttel. Ez se használt, órákig folyt belém, kisebb fájásaim lettek, de semmit sem tágultam, így császár lett.
2012. máj. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szex. Nekem a nőgyógyász javasolta.
2012. máj. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A baba, a magzatvíz és a méhlepény jó állapotú, akkor ne egyezz bele! Én 2 héttel "hordtam túl", majd szültem teljesen természetesen egészséges babát, minden komplikáció nélkül. Ha az orvosokon múlik, hamarabb megindítják, de a kisfiam tudta, mikor van itt az ideje, hogy jöjjön. Szerintem érdemes megvárni. Ha magától indult, sokkal jobban tágulsz majd, és sokkal jobb fájásaid lesznek, elkerülheted az oxitocint.


Egyébként természetes szülésindító lehet a szex, egy kis lépcsőzés, egy kiadós séta, nagytakarítás, és igen, ricinus is, egyáltalán nem mérgező, de érdemes tapasztalt bába véleményét kérni a "koktél" elkészítéséhez.


Könnyű szülést és jó babázást Neked!

2012. máj. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!