Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 38 hetes vagyok, kb 3 napja...

38 hetes vagyok, kb 3 napja annyira fáj a hátam, hogy szinte csak feküdni tudok Ti is voltatok így?

Figyelt kérdés

Ez azért is furcsa mert én egészen idáig dolgoztam, semmi bajom nem volt és most olyan hirtelen jött úgy érzem "lerobbantam" fáj éjjel, nappal szünet nélkül nehezen viselem az állandó fekvést és sokszor azt gondolom lehet, hogy nem is a várandósságom miatt van.

A védőnő csak mosolyog és biztosít arról, hogy ez már szülésig így marad...:(( na de ez nagyon fáj és nap végére olyan fáradt leszek a fájástól, hogy el sem tudom képzelni, ha ilyenkor jönne rám a szülés, hogy lenne energián még azt a plusz fájdalmat kibírni...

Voltatok Ti is így, hogy ennyire fájt a derekatok, hátatok? Vagy egyszerűen csak kényes vagyok??


2009. jún. 24. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem mar hetek ota tart ez a hatfajas, ami valoban nem nevezhetö csekelynek, pedig en meg csupan csak a 35. hetet taposom. Nekem is mondta a doki, hogy ez van, tenykent kezeljem, pihenjek sokat... Igazan a miertjet a has sulyaban kereshetjük, a derekunknak fajdalmas mar ezt cipelni... Nagyon okos tanacsot es tippet szerintem senki nem tud adni, csak annyit amit te magad is tudsz :

Par het mulva egy csoda veszi kezdetet, egy uj, fantasztikus uton indulsz el, az anyasag utjan, es utana mar csak te is tapasztalt, megelt kismamakent annyit fogsz majd irni a köv. generacios kismamaknak, hogy "igen, tudom, sajna nagyon tud fajni, de a babad majd mindent feledtetni fog."


:)

2009. jún. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia!nem hinném hogy kényes vagy,nekem a derekam fájt elviselhetetlenül hetekig kb a 30.héttől,végül már én is arra gondoltam hogy nem a terhességtől lehet hanem sérv vagy ilyesmi(ehhez hozzátartozik hogy a lányomat aki 3 éves kicsinek elég sokat emelgettem és cipeltem)na,aztán ez a hátfájás elmúlt azóta csak ritkán fájdogál,inkább csak ha nem pihenek eleget,most a változatosság kedvéért a hasam alja fáj meg a szeméremcsontom de annyira hogy menni is alig tudok.Nekem is azt mondták hogy ezek a fájdalmak már megmaradnak a szülésig.:( nem lehet hogy meghúzódott egy izom?nekem szokott ha pl rosszul fordulok.Sok kitartást és könnyű szülést kivánok neked!üdv 38 hetes kismama
2009. jún. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok kismama küzd erős hátfájással az utolsó harmadban és néhányuknak a vajúdását is megnehezíti. Ritkán sikerül teljesen megszabadulni a tünettől, de nagyon sok mindent lehet tenni, hogy jobb legyen:

az alap a helyes testtartás lenne és a sok pihenés felpóckolt lábakkal. Mechanikusan segít a meleg (inkább forró) borogatás és a masszázs (egy széken előre dőlve a párod masszírozhatja a derekadat, és kipróbálhatja az "ellennyomást" - ez rendszerint nagyon jó érzés!)

Kipróbálhatsz néhány hatékony várandós-jóga pozíciót hátfájásra (adok erre linket) és készülhetsz előre hátfájást csökkentő pozíciókkal egy esetleges hátfájós vajúdás esetén. (Erre is adok linket)

Kitartást kívánok és nagyon szép szülésélményt!

Remélem, hogy segítenek a linkek:

[link]


[link]


[link]

2009. jún. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, már teljesen el vagyok kenődve mert én még dolgoznék...ha tudnék de tényleg nagyon fáj....

Köszönöm a linkeket is ki fogom tanulmányozni őket, egyébként kismamajógáztam egészen a harmadik trimeszter közepéig és valóban jó kis hát-gerinc gyakorlatok vannak benne de úgy érzem nagyon nehezemre esik...de este megprópálkozom velük, nem szeretnék így vajudni szerintem nagyon rossz lehet ha az embernek még a háta is így fáj...

Köszi még egyszer a válaszokat mindenkinek.

2009. jún. 24. 17:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!