Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! Ti is voltatok így...

Anyukák! Ti is voltatok így gyerekvállalás előtt?

Figyelt kérdés

Régen mindig azt hangoztattam, hogy soha nem akarok szülni és hogy mindig úgy fogom alakítani az életem, hogy egy gyerek nem fér bele.És ezt mind azért, mert világ életemben rettegtem a szüléstől.Ha belegondolok, mi is történik szülés közben, úgy érzem, nem tudnám megcsinálni.Én egy vérvételtől is elájulok, és ez most nem túlzás, összeesek.Próbáltam már videót végignézni szülésről, pár mp. után kikapcsoltam, mert hányingerem lett.Úgy érzem nem tudnám végigcsinálni a terhességét, a szülést és a szoptatást.Semmit, ami ezzel jár.

Pedig imádom a kisbabákat nézni, ölbe venni őket, ha esetleg ismerősnél vagyok, a pici kis édes ruhákat, a gyönyörű kislányokat amikor sétálnak az anyukákkal.

Nem tudom, miért van ez így.Lehetséges, hogy azért nem vállalok majd kisbabát, mert ennyire félek a szüléstől és a vizsgálatoktól?


24/L


2011. okt. 8. 22:55
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

És attól is nagyon félek, hogy beteg gyermekem születne, vagy velem történne valami szülés közben.Egyre több olyan látni/hallani, hogy az anyuka belehalt a szülésbe, vagy utána.

Remélem ezt most kismamák nem látják...Másokat nem akarok elrémiszteni.

2011. okt. 8. 22:57
 2/15 anonim ***** válasza:
Nyugi,nem vagy egyedűl ezzel:)))))))Menj el pszihológushoz,nekem segített:)))
2011. okt. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Átérzem a parád, én is így voltam ezzel. Féltem a fájdalomtól, attól hogy a babával minden oké-e, na meg attól hogy hogyan fog az életem megváltozni. nekem az segített, hogy kiírtam magamból a "parákat" egy füzetbe. Sokszor könnyebb volt mint elmondani valakinek.(ha van ilyen) Szülés után meg elégettem. Valahogy megkönnyebbültem tőle. Egyébként ha már terhes leszel,

tuti nem fogsz úgy félni a vérvételtől sem, mert tudni fogod, hogy ez mind azért van, hogy tudd, hogy a babád rendben van-e. Ez nagy erőt ad.

Amúgy meg ha más nem segít, egy jó pszihológust kell keresni, egyáltalán nem ciki. Lényeg, hogy segítsen.

2011. okt. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én 35 vagyok, rövidesen kifutok az időből, és ugyanezt érzem. Gondoltam rá, hogy pszichológushoz fordulok, és aki ezt javasolta neked, az ebben megerősített.
2011. okt. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Régebben én is így gondolkodtam! Aztán rájöttem, hogy minél inkább ezzel stresszelem magam, annál jobban bemagyarázom magamnak a túlzott aggódást és még a végén be is vonzom majd a bajt (önbeteljesítő jóslatok).


Úgyhogy elkezdtem arra gondolni, hogy hány olyan embert ismerek, aki túlélte a szülést, egészséges gyereke lett és hány olyat, akinél baj volt (szerencsére az első verzió vezet).


Azóta szültem is, császárral. Túléltem, és előtte mindig azt mondogattam magamnak, hogy a szülés csak pár óra lesz az életemből. Mikor toltak a műtőbe, arra gondoltam, hogy nemsokára írom az örömteli sms-eket, próbáltam képszerűen magam előtt látni, ahogy jól vagyok, és nem a félelemre koncentrálni.


A barátnőm 2 gyereket szült úgy, hogy vérvételen a mai napog elájul :) Az orvosok ilyenkor el sem hiszik, hogy szülni képes volt gond nélkül.


De szerintem ha a párod majd egyszer azt mondja, hogy jöjjön a baba, elmúlnak, de legalábbis kisebb mértékűek lesznek ezek a félelmeid.

2011. okt. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
en is ezt gondoltam amit te.,sok minden kavargott bennem a gyerek vallalas kapcsan ,.aztan amikor meg tudtam hogy terhes vagyok nagyon depis voltam ,.feltem mindentol ,.ugy ereztem nem akarok gyereket ,.gondtalanul akarok elni.,de most hogy tul eltem a szulest is es en sem haltam bele ,.es itt tartom a karjaim kozott ,.egyszeruen felul mul mindenen ,.meg az akkori felelmeimet is elfeledteti velem,.az en kicsi lanyom,.ja es hozza teszem hogy nagyon nagyon sokat szamit a partner illetve ferj barat hozzaala is nekem nagyon sokat segitett ,.
2011. okt. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt te sem gondolod komolyan, úgyis eljön majd az idő, amikor le sem lehet majd beszélni a gyerekvállalásról, ez függ attól is, mikor találod meg a párod, ha tegyük fel holnap találkozol vele, és fél-egy év múlva eljuttok oda, hogy lánykérés stb., akkor más vágyad sem lesz, mint hogy családot alapíts, főleg, ha a párod is gyereket akar majd.

De ha még akkor is parázni fogsz, lehet kérni császárt sok orvostól, ill. ha nagyon akarod, úgyis lehet találni olyan okot, ami miatt császárt javasolnak, sőt, lehet, hogy eleve úgy fogsz szülni, mert van, mikor nem is lehet másként.

Szerintem megváltozik majd a szoptatásról is a véleményed, de ha nem, ott a tápszer, az is tökéletes.

2011. okt. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem minden nő fél valamilyen szinten a szüléstől. Nekünk elég nehezen jött össze az első baba, talán pont ettől a félelemtől. Aztán amikor megtudtam hogy kismama vagyok ,valami megváltozott. Akkor már nem ettől féltem hanem hogy minden rendben legyen a picivel. Sajnos az 5.hónapban elvetéltem és meg kellett szülni a picit, hidd el a mai napig is azt mondom hogy 10-szer olyan fájdalmat végigcsinálnék, csak hogy éljen a babám. Aztán teherbe estem a kislányommal , szinte vártam azokat a vizsgálatokat amiktől régen féltem, vérvétel stb...csak hogy tudjam hogy minden rendben van e. Kislányom koraszülött lett 28 hétre született. A szülés alatt végig arra gondoltam hogy csak vele minden rendben legyen! Hála Istennek minden oké vele, ma már egy eleven, meseszép , okos kislány. A fájdalom már a múlté, az ember elfelejti hamar. Én úgy gondolom hogy ha félelmeid vannak , akkor próbálj szakembert keresni, őszintén kívánom hogy éld át az anyaság csodáját, mert úgy gondolom hogy ennél szebb dolog nincs a világon.
2011. okt. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha valóban vágyni fogsz arra hoyg anya legyél és gyermeked legyen,akkor ez az érzés felül fog krekedni a félelmeiden.

Ha sosem kerekedik felül,akkor nem lesz gyermeked, és nem vágysz rá eléggé.

Lehet hogy a társadalmi normák miatt egy kicsit igen,de igazán biztosan nem.

2011. okt. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Jesszus de durva! Minha én írtam volna ezeket! Annyi a különbség, hogy én már 35 éves vagyok, nem olyan régen szültem egy gyereket. Hidd el, a legnehezebb az egészben a döntést meghozni. Miután meghoztad és teherbe estél, onnantól ugysincs visszaút, így kénytelen vagy kibírni,elviselni,átvészelni,túlélni. Én nem csinálnám mégegyszer végig. Sőt ha a párom nem a párom, nekem talán sose lett volna gyermekem.

De túl vagyok rajta, így vagy úgy, nem részletezem. De hidd csak meg kell hoznod a döntést:-) Megéri;-)

-Pipi-

2011. okt. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!