Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! Ti is voltatok így...

Anyukák! Ti is voltatok így gyerekvállalás előtt?

Figyelt kérdés

Régen mindig azt hangoztattam, hogy soha nem akarok szülni és hogy mindig úgy fogom alakítani az életem, hogy egy gyerek nem fér bele.És ezt mind azért, mert világ életemben rettegtem a szüléstől.Ha belegondolok, mi is történik szülés közben, úgy érzem, nem tudnám megcsinálni.Én egy vérvételtől is elájulok, és ez most nem túlzás, összeesek.Próbáltam már videót végignézni szülésről, pár mp. után kikapcsoltam, mert hányingerem lett.Úgy érzem nem tudnám végigcsinálni a terhességét, a szülést és a szoptatást.Semmit, ami ezzel jár.

Pedig imádom a kisbabákat nézni, ölbe venni őket, ha esetleg ismerősnél vagyok, a pici kis édes ruhákat, a gyönyörű kislányokat amikor sétálnak az anyukákkal.

Nem tudom, miért van ez így.Lehetséges, hogy azért nem vállalok majd kisbabát, mert ennyire félek a szüléstől és a vizsgálatoktól?


24/L


2011. okt. 8. 22:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

igen, egyetértek azzal, hogy ha megtalálod a férfit, aki az életed értelme, és neki akarsz kedveskedni a babával, minden gátlásod elmúlik majd. A mai napig imádom nézni a páromat és a fiunkat. A kisfiam elég anyás, most azzal nyugtatom a férjem, hogy a kislányunk az ő szerelme lesz, neki is lesz majd egy csodálója. Örülök, hogy gyermeket szülhetek neki.


Azzal is egyetértek, aki korábban egy kérdéshez azt írta válaszul, hogy ha gyermeket akarsz, mindent nézzél, csak szülésvideót ne. Még jó, hogy a fejed nem a lábad között van, így semmit sem fogsz látni mindabból, amit a szülésvideók megörökítenek.


Szoptatni nem szerettem, lehet ezért nem is tudtam, csak 5 hétig. Akinek könnyen megy a szoptatás, abból sem csinál gondot (bár azért éreztem magam én is eleget bálnának is, meg anyakocának is:S). Ha ránézel a gyerekre, mindet elfelejtesz. Arra gondolj elsősorban, hogy a szülés tényleg csak egy köztes állomás, pár óra az egész és utána csak a gyönyörű baba marad. Azt hiszem, pár óra szenvedés és kellemetlenség 60 év gyönyörért igazán nem nagy áldozat:)


1 gyerekes, 29 hetes km

2011. okt. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
2011. okt. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, sokan javasoltam pszichológust, terápiát, szerintem is első lépésben ez lenne a megoldás, DE: ha nem javulsz, vagy egyáltalán nem akarsz ebbe belemenni a jövőben sem, a gyerekekről nem kell lemondanod. RENGETEGEN várnak babára, és szülőkre egyaránt, keress egy nem csecsemő, hanem idősebb kisbabát, akinek szüksége van szülőkre. Ez is lehetséges megoldás lehet, mindkettőtök számára!
2011. okt. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
23:21!Menj,hidd el sokkal jobb lesz!:)Elöbbi voltam.
2011. okt. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én sajnálom azokat a kisbabákat, akiknek egyszer egy olyan nő lesz az anyukájuk, aki így gondolkodik. Ha vki csak azért szül, mert nehogy kifusson az időből, annak a gyerek úgyis megissza a levét, meg a kedves anyuka is, mert nyűg lesz neki, Van ilyen ismerősöm, nem egy.
2011. okt. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!