Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülést követően hány napra...

A szülést követően hány napra rá kapják meg általában az anyák az anyasági támogatást? (az egyszerire gondolok) És ennek mennyi az összege pontosan?

Figyelt kérdés
Május 20-ra vagyok kiírva, és az érdekelne hogy már abban a hónapban megfogom kapni az anyasági támogatást/segélyt, vagy hogy mennyi időbe tellik ez az egész procedúra, illetve milyen szerveket kell felkeresni?! Köszönöm előre is 36 hetes kismama
2012. ápr. 20. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Szülés után az orvos igazolásával kell igényelni a MÁK-nál. Ha jól emlékszem 30 napon belül utalják.
2012. ápr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem már csak júniusban fogod megkapni,mivel kell hozzá a baba anyakönyvi kivonata is stb..Meg mire beküldöd,vagy beviszed,onnantól minimum két hét mire utalnak.
2012. ápr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Összege: 64.125 Ft


első voltam

2012. ápr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az összeg stimmel, hát attól függ, hogy mikor szülsz meg.Kell hozzá a baba Tj száma, amit kb.születés után 1,5-2 hétre postáznak, tehát ha a te esetedet nézzük, akkor a májusból már ezzel valószínű ki is mentünk.Utána le kell tölteni az igénylőlapot, és be kell küldeni a kért iratok fénymásolataival együtt.Innen már kb 1 hét és megkapod.Én egy pénteki napon adtam ajánlva elsőbbséggel postára, és következő hét csüt.-ön vagy pénteken kaptam meg, hozta a postás.Lehet, ha bankszámlára kéred, akkor nincs egy hét az átfutás, azt nem tudom.
2012. ápr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is májusra voltam kiírva csak 2010-be és 26-ra.Kisfiam 27-én született.31-én jöttünk haza.Párom másnap 1-én meghatalmazásommal bement anyósommal együtt és elintézték.Debrecenben itt úgy zajlott,hogy a TB-hez bementek adtak egy papírt,hogy mi lesz a kicsi taj száma, evvel meg ugye már mindent lehetett intézni.Be is adták a gyes, családi és az anyasági igénylő papírt.Az anyasági 10-én jött és bankszámlára. Az első családi+gyes június végén jött.Meg is lepődtünk,mert amikor szoktak utalni,megint kaptuk.Utána rákérdeztünk,nehogy vissza kelljen fizetni és mondták,hogy ha a hónap utolsó napján születik a baba,akkor is teljes havi jár.Remélem tudtam segíteni.De kérdezz nyugodtan!!E.
2012. ápr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm igen hasznos volt minden információ.
2012. ápr. 20. 14:45
 7/7 anonim ***** válasza:
márc.26-án szültem, köv.héten jöttek meg a baba papírjai, ápr.6-án adtuk be az igénylést, ápr.13-án kaptam meg az anyaságit. A többit leírták előttem. Könnyű szülést neked:)
2012. ápr. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!