Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kapok majd így anyasági...

Kapok majd így anyasági támogatást?

Figyelt kérdés

Már megvan a 4pecséten, de a védőnőnél csak a 16.héten jelentkeztem,orvosnál az 5.héten. így jár?

Nem a pénz a lényeg csak most vagyok 33hetes és ha jár akkor megveszek pár "luxus" dolgot is a picinek, nem tartalékolok szülés utánra...


2010. nov. 23. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Az allamkincstar honlapja szerint igen! Nalam az orvos, aki levezette a szulest (nem fogadott doki volt), adta a papirkat, hogy jogosult vagyok az anyasagi tamogatasra. Csak az sztk-s nogyogyaszati belyegzoket nezte. Szoval szerintem igen, jogosult vagy ra, hiszen az a feltetele, hogy terhesgondozason reszt vegyel 4 alkalommal.


A honlap:

[link]


Anyasági támogatásra jogosult a szülést követően


a) az a nő, aki terhessége alatt legalább négy alkalommal - koraszülés esetén legalább egyszer - terhesgondozáson vett részt (az anyasági támogatás a jogosultat akkor is megilleti, ha a gyermek halva született),


b) az örökbefogadó szülő, ha a szülést követő hat hónapon belül az örökbefogadást jogerősen engedélyezték;


c) a gyám, ha a gyermek a születését követően hat hónapon belül - jogerős határozat alapján - a gondozásába kerül.


Nem jár anyasági támogatás, ha


a szülők a gyermek születését megelőzően nyilatkozatban hozzájárultak a gyermek örökbefogadásához;

a megszületett gyermek a gyámhatóság jogerős határozata alapján családból kikerülést eredményező gyermekvédelmi gondoskodásban részesül.

2010. nov. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Még csak" 33 hetes vagy, még menned is kell nődokihoz, kapsz még pecsétet. :) De így is megvan minden. Sok helyen nem is nézik a kiskönyvet, kiállítják a papírt, amit be kell küldeni, aztán kész.

Úgyhogy nyugodtan vásárolj. :)

2010. nov. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyébként a kórház fogja kiadni neked az igazolást a terhesgondozásról, együtt kapod majd meg a zárójelentéssel. Ergo teljesen mindegy, hogy a védőnőtől hány pecséted van a kiskönyvben, azt a kutya nem fogja nézni.

Majd te figyelj, ha veszed át a kórháztól szülés után a papírokat, hogy legyen közte ez az igazolás.

2010. nov. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. nov. 23. 19:38
 5/8 anonim ***** válasza:

A te esetedben - szerintem - nem a pecsétekkel van a probléma, hanem hogy a 16. héten mentél csak a védőnőhöz.

Nekem azt mondák, hogy a 12. hétig feltétlenül fel kell őket keresni, és hogy addigra legyen kiskönyvem. (mármint a 12. hétben)

2010. nov. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, én is ezt hallottam, de jogilag semmit nem találtam róla a neten, ezért is kérdeztem itt a tapasztaltabbakat.
2010. nov. 24. 02:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekem is a 12. hetet emlegették, meg olyannal is riogattak, hogy majd mindenbe belekötnek (jártam-e terhestornára, részt vettem-e szülésfelkészítőn stb. stb.), erre összvissz annyi történt, hogy a gyermekágyas napok alatt hozta a doki a papírt, egy félbetépett A4-es lapot, amin még a nevemet is rosszul írták először, úgy javították át, az egész egy kis fénymásolt cetlire hasonlított leginkább. Minden egyéb papírommal és a kislányom új iratainak másolatával együtt beküldtem az államkincstárnak, ők meg napokon belül utalták a pénzt. Senki, sehol nem kötözködött. Egyébként lehet pl, hogy valaki 4 hónaposan jön rá, hogy terhes.
2010. nov. 24. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én nőgyógyásznál 7-szer voltam, védőnőnél pedig 9-szer. Viszont a házi orvosomnál egyszer sem.
2010. nov. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!