Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés a vajúdás, a...

Milyen érzés a vajúdás, a szülés? Ki mire gondol közben?

Figyelt kérdés
azt tudom, hogy fáj, de ezen kívül? van valami tecnika, meditáció vagy mantra vagy valami, ami eltereli a figyelmet? és utána az ember erősebbnek, érettebb érzi magát? hogy képes volt ezt végigcsinálni?
2012. ápr. 7. 18:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

7-es válaszoló :) Annak idején az első terhességemnél azért kezdtem mondogatni a "varázsszöveget", mert a családtagjaim mind szörnyű dolgokat meséltek a szülésről, már gyerekkoromtól kezdve. Nálam jobban nem félt senki a szüléstől, ezt állítom. Sokáig pl emiatt nem akartam gyereket sem, ill akartam, csak nem mertem belevágni, és még az is megfordult a fejemben, hogy inkább örökbefogadnék, minthogy szüljek. Aztán várandós lettem, és akkor meg már nem volt mit tenni, a saját félelmemet akartam előszőr ezzel elaltatni, meg magamat is, mert ha a szülés csak átvillant az agyamon rögtön pánikolni kezdtem, és úgy meg nem tudtam elaludni, csak pörgött az agyam. De ez, hogy ezt mondogattam magamnak, ez segített, a végére már el is hittem hogy így lesz, és valamiért így lett. Pontosan nem tudom az okát miért alakultak így a szüléseim ahogy, de ha lehetne én ilyet kívánnék mindenkinek, mert tényleg semmi rosszat nem tudnék mondani róla ezek után, ha akarnék sem. A családom sem érti amúgy mi történt, mert apai és anyai ágon is nehéz szülések voltak mindenkinél, komplikációkkal fűszerezve.


A félelem elvileg növeli a fájdalomérzetet, úgyhogy én ezt jó módszernek gondolom még most is, ha van tudományos alapja, ha nincs. :)


Két kislányom van, és nekik is ezt el fogom mondani :)

2012. ápr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Technika? A helyes légzés nagyon-nagyon fontos!!! Én elég jól viseltem, de valószínűleg azért, mert ott volt a férjem, és a szülésznőm az unokatestvérem volt. A 3 órán át tartó 1-2 perceseket már nagyon nehezen bírtam, de itt vagyok. Szerintem ha helyesen lélegzel közben, akkor ez hatalmas segítség elviselni. Utána nem éreztem erősebbnek magam, érettebbnek sem, csak egyszerűen NŐNEK, ANYÁNAK. És nem hittem el, hogy van ilyen, de miután vége volt, azonnal újra és újra átéltem volna.
2012. ápr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%
Semmit nem érzel, közben meg azon gondolkozol, hogy a legutóbbi tescos katalógusból miket lesz érdemes összevásárolni.
2012. ápr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!