Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi pénz "jár" az orvosnak,...

Mennyi pénz "jár" az orvosnak, szülésznőnek a Jahn Ferencbe?

Figyelt kérdés

A férjemmel babát tervezünk. A legnagyobb problémánk (mint gondolom sok más szülőjelöltnek is) a szülés anyagi vonzata.

A Jahn Ferenc Délpesti Kórházba szeretnék majd szülni, így elsősorban az olyan édesanyákhoz szól a kérdésem, akik itt szültek mondjuk az elmúlt 5 évben. Mennyi pénzt adtak az orvosnak, a szülésznőnek a szüléskor, mennyit a vizsgálatokkor összesen?



2012. ápr. 7. 09:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jah, és ha esetleg azt is megmondanátok, hogy kinél szültetek (orvos + szülésznő), és hogy rendes volt-e, azt megköszönném :)
2012. ápr. 7. 09:23
 2/13 anonim ***** válasza:

2010-bdoen szültem ott Weidner András doktor úrhoz jártam terhesgondozásra, szüléskor szabin volt! (előre szólt, pénzt nem fogadott el) Amúgy 9000 a magánrendelése. Dokit ott nem nagyon látsz, és a kórházzal sem voltam megelégedve. A szűlésznőről ne is beszéljünk vmi Nóra volt, elég flegma és bunkó. 2 Nóra is dolgozik ott a másik egy tünemény, sajnos nem hozzá kerültem :(

Ha lehet én inkább a helyedben másik kórházat választanék.

1 héten belül meglesz a 2. babám, most a Bajcsyba fogok szülni. Üdv egy 40+1 hkm

2012. ápr. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát, köszönöm a válaszodat, sajnos nem valami pozitív. :S Azért kíváncsi lennék még mások véleményére is. Hangsúlyozom elsősorban az anyagi része érdekelne, hogy nagyjából mennyi pénzt kérnek el itt egy szülésért, illetve amikor jön az ember mindenféle vizsgálatokra, úgy hallottam akkor is kell pénzt adni. Ezeket a tényeket szeretném, hogyha számszerűsítené nekem valaki.

/Nem az anyagiak a minden, még mielőtt valaki lehurrog, de kórházi dolgozóként merem remélni, hogy az orvosok/szülésznők/nővérek viselkedésével nem lesz problémám. Viszont attól függetlenül, hogy ott dolgozom, a "kis" borítékot nekem is oda kell adni, de sajnos fogalmam sincs róla, hogy ez az összeg ebben a kórházban mennyi szokott lenni./

Köszönöm előre is a további válaszokat (is) :)

2012. ápr. 7. 11:08
 4/13 anonim ***** válasza:
2009ben szültem ott.ügyeletes orvosnál,nem kapott pénzt.szülésznőt fogadtam,30e ftot adtam oda,de mi már 1 héttel a szülés előtt bent voltunk és még 1 hetet ráhúztunk.nővéreknek nem adtam,vizsgálatokért sem.teszek rá,mit mondanak.velem nem voltak bunkók.igaz,nem a legszuperebb kórház,de egyik sem az.én összességében meg voltam elégedve vele.egyébként az a legegyszerűbb,ha rákérdezel,hogy mennyi az annyi.
2012. ápr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 2009 szeptemberben szültem ott. Molnárné Nagy Nóra volt a szülésznőm, ő levezethet szülést doki nélkül is. Így őt kértem meg, hogy vezesse le a szülésemet. Hozzá kellett járnom a 36. héttől heti 1x ctg-re. Előre lefixáltuk, hogy 30-50 között szokott kapni egy szülésért, a vizsgálatokért nem kellett fizetnem. Vajúdáskor Nóra egész éjjel az ágyam mellett volt, segített mindenben, és végül nem rajta múlt, hogy császár lett belőle. Az ügyeletes doki, Csütörtöki Attila csinálta a műtétet. Nórának 40ezret, a dokinak 20ezret adtunk (bár ő nem kért semmit, hisz éppen ügyeletes volt). Nóra mondta, hogy ő nagyon jó doki, megbízhatok benne. Nem tudom, hogy a 20ezernek köszönhető-e vagy sem, de többször is bejött hozzám a szülést követő napokban, ő szedte ki a varratokat, és rákérdezett a szoptatásra is, hogy minden rendben van-e, esetleg tud-e segíteni valamiben, pl. a szülés utáni védekezésben, vagy ilyesmi.

Nekem összességében nagyon jó a tapasztalatom, Nórával azóta is tarjuk időnként a kapcsolatot, pedig már 2,5 éves a kisfiam. :) Egyébként segített azt is elintézni, hogy kétágyas szobában lehessek, ne 6 ágyasban, zsúfoltan. Csak ajánlani tudom őt és a kórházat. A mobilszáma is megvan, ha gondolod, meg tudom adni privátban.

2012. ápr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Írtam neked priviben :)


Azt szeretném még azért megkérdezni, hátha másnak is hasznos lehet, hogy az összegre Te kérdeztél rá, vagy Nóra mondta magától, hogy mennyi az annyi? Nem kellemetlen a szitu ilyenkor? Lehet, hogy velem van a baj, de nekem ilyen tök cikisnek hangzikaz egész, de remélem tévedek :) (Nem nagyon tudom, hogy hogy mennek ezek a dolgok :) /

Csütörtöki doktorról egyébként én is csupa jót hallottam :) Ügyeletes orvosnál szültél, volt attól fogadott orvosod? Ha igen, ha nem, kihez jártál vizsgálatokra? :)

2012. ápr. 7. 18:16
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Fogadott dokim nem volt, a városi szakrendelőbe jártam vizsgálatokra. Az a doki is nagyon normális volt végig, pedig egy fillért sem adtam neki soha, de ő már nem vállalt szüléseket magánban.

Nóránál én kérdeztem rá az összegre. Már az első alkalommal, amikor találkoztunk, ezt tisztáztuk. Mondtam neki, hogy ciki vagy nem ciki, azért beszéljünk a piszkos anyagiakról. Ő pedig válaszolt, hogy nem mond konkrétan összeget, csak iránymutatást: 30-50 között szokott kapni, attól függ, ki mennyire elégedett. Mi szívünk szerint adtunk volna többet is, mert szavam nem lehetett, de az anyagi téren azért korlátozottak voltak a lehetőségeink, és Csütörtöki dokinak is akartunk adni. Nóra egyébként azt mondta, mikor párom rákérdezett tőle a császár miatt, hogy vegyünk ki valamennyit abból az összegből, amit neki adnánk, és azt adjuk a dokinak oda nyugodtan.

2012. ápr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Babi0906 ***** válasza:

Én ugyan még nem szültem meg,de már nincs sok hátra.

Nem szerettem volna fogadott orvost csak szülésznőt mivel ebben a kórházban ha nincs semmi gond akkor ők vezetik le a szülést.Sajnos az sztk orvosom a 12 héttől nem rendelt tovább a lakhelyemen így elkezdetem a magánrendelésére járni mert nagyon megszerettem őt. kb a 30 héten megkérdeztem tőle mennyi egy szülés nála, nem nagyon akart összeget mondani,de én le akartam fixálni nem akartam utána kellemetlenséget.Azt mondta nincs megszabott ár,de általában a rendelési díj 10x kapja meg (80.000)Nem tartom soknak de kevésnek sem. igazából csak azért döntöttem mellette és nem szülésznő mellett mert nagyon félek a császártól mivel még sose műtöttek semmivel és mivel nagy kórház sok beteget látnak el nem akarom hogy egy olyan napon szüljek amikor nem tudnak velem foglalkozni mert kevés az orvos.

34 hkm

2012. ápr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek az infókat :)


Igen, én is úgy hallottam, hogy a vizsgálatoknál nem feltétlenül szoktak adni az orvosnak pénzt (főleg, hogy kötelező terhesgondozásról beszélünk), hacsak nem fogadott orvosról van szó.

Nóra nagyon korrektnek tűnik nekem. Ez az igazi, amikor megmondják, hogy mennyi az annyi. Annál rosszabb nincs, amikor közlik, hogy hát nincs konkrét, amennyit gondol...mert akkor egy iránymutató sincs. Mivan, hogyha neki kevés az, amit én gondolok. Például, itt van a két eset, amit leírtatok. Szülésznő elkér 30 és 50 között, egy orvos már elkér 80-at. Azért ez elég durva különbség szerintem :/ Főleg, azt tekintve, hogy a szülésznő az, aki "végigszenvedi" veled az egészet, nem a doki.


Babi0906, neked hogy hívják az orvosodat? És most végül hol fogsz szülni? A Dél-pestiben vagy magánkórházban? Gyönyörűséges babavárást neked :))

2012. ápr. 10. 08:18
 10/13 Babi0906 ***** válasza:

Szia!

De hogy szülök magán kórházba :) A Dél-Pestiben szülök május 23-án ha minden igaz. A doki neve Makai Zsolt és nagyon szeretem.pont ma voltam bent és felhívta a szülészetet hogy megmutassák nekem,körbe is vezetett egy nagyon kedves szülésznő plusz még vagy 1 órát beszélgettünk.Ő azt mondta szerinte szülésznőt akkor választanak ha nincs választott orvos egyébként meg anélkül is kedvesek lesznek.Pénzt is adni akartam neki és annyira tiltakozott hogy én éreztem magam kellemetlenül.

Neked is szép babavárást.

2012. ápr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!