Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sok anyuka járt úgy hogy...

Sok anyuka járt úgy hogy szülés után végbél inkontinenciája lett? Elmúlt?

Figyelt kérdés

Még a kérdést is szégyenlem feltenni, annyira zavar a dolog... Sajnos van hogy nem tudok visszatartani dolgokat, soha nem volt ilyen gondom. Ami intimtornára emlékszem a jógákról, azt csinálgatom, de tanfolyamra nem tudok elmenni, amíg szoptatok, mert hát állandóan ki kellene mennem fél órákra, annak meg nincs értelme.....

Egyéb módon is átrendeződtem állítólag sajnos. Olyan rossz ez a dolog.

Mik a tapasztalataitok? bocs a kényes témáért, de nem maradhat ez így... 2 és fél hónapja szültem.


2012. márc. 12. 07:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen bajaid vannak, akkor SÜRGÖSEN menj vissza a nögyógyászhoz, mert valami nagyon nem stimmel, és minél többet vársz, annál nehezebben tudják rendbehozni.


De ezt nem értem: "Egyéb módon is átrendeződtem állítólag sajnos." Mi rendezödött át?

2012. márc. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem záróizmom is szakadt, meg minden méhszájig:( A dokim szólt, hogy előfordulhat olyan, hogy nem tudom tartani a székletem, és akkor plasztikázni kell. Jól megijedtem, gondolhatod. De szerencsére nem lett semmi baj, rendesen össze tudta varrni.

A lényeg, hogy van megoldás! Menj el nőgyógyászhoz, és mondd el a gondod. Meg tudják majd oldani, ez biztos!

2012. márc. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi, elmentem a nőgyógyászhoz, aki megvizsgált. Ő azt mondta, sajnos van ilyen, előfordul, intimtornával javítható, fél évig számítsak erre, de ha akkor sem javul, sebészhez kell fordulni.

a helyzet az, hogy azért valamennyire tudom tartani a dolgokat, de nem úgy mint régen (kb olyan lehet mint amikor valakinek inkontinenciája van, nem pisil be, de csöpöghet neki... bocsánat a hasonlatért). A kérdést azért írtam ki, hogy ha valakinek volt hasonló, javult-e, illetve hogy mennyire gyakori.

2012. márc. 12. 09:43
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el egy másik orvoshoz is. Ez nem normális. Vizeletcsepegés lehet, de ez nem.
2012. márc. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj másik orvoshoz, mert ez igy nincs rendben. Ha félévet vársz, utána sokkal nehezebben lehet rendbehozni a dolgokat.
2012. márc. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Surgosen masik orvos! Nekunk a szuleszeten tobbszor hangsulyoztak, hogy ez NEM normalis velejaroja a szulesnek, sebeszeti uton segithetnek rajta. Ne varj fel evet.
2012. márc. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi. És biztosan nőgyógyászhoz kell mennem? Nem sebész orvoshoz?
2012. márc. 12. 13:37
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos volt ilyen gondom, iszonyú kellemetlen. Nem voltam dokinál, és kb 5 hónap múlva elmúlt. Addig meg sajnos rohantam a wc-re mikor éreztem az ingert. Nagyon-nagyon rossz.
2012. márc. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Elöször nögyógyaszhoz menj, ha szükséges, akkor továbbutal máshoz. De ne hanyagold el, mert ugyan az elözönek szerencséje volt, hogy rendbejött, de nem mindenki ússza meg ilyen egyszerüen.
2012. márc. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szülés után hetekig volt, h rohannom kellett a wcre, illetve a gázok visszatartása sem ment, de teljesen megszűnt a dolog.

Van viszont ismerősöm, aki azt mondja, h wc után megtörli, megmossa, de mégis mindig olyan lesz a bugyija...

Még várj vmennyit sztem, hátha elmúlik, ha nem, akkor doki!

2012. márc. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!