Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés mikor beindítják...

Milyen érzés mikor beindítják a szülést?

Figyelt kérdés
Ha nincs egyáltalán fájdalmam és beindítják, hirtelen erős fájások következnek. Mire számítsak? Légyszi írjatokbármilyen títpusu beindításról, és hogyan éltétek meg, milyen volt.
2008. ápr. 12. 07:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lesznek hirtelen erős fájások. Nekem méhszájtágító tabletta felhelyezésével kezdték. Abban csak az volt a kellemetlen, hogy kézzel tágított a doki, mert nem volt nyitva a méhszáj és másképp nem tudta volna felhelyezni. Fel kellett feküdni a szülőágyra, rákötöttek a ctg-re / nst / és nézték a fájásokat, ami kb. 5 perc után beindult. Nekem enyhébb volt, mint a menstruációs görcs először, később pedig elérte annak az erősségét. Ezzel járkálhattam is, így sokszor alig éreztem a fájást, amik kb 3-4 percesek voltak. Aztán burkot repesztett a doki, mert nem erősödtek megfelelően a fájások. Itt már a görcsökhöz jött a derékfájás, ami szerintem sokkal rosszabb volt. Mivel semmit nem tágultam jött az infúzió, ezzel viszont az a gond, hogy nem kelhetsz fel és fekve sokkal erősebbnek érzed a fájásokat, mintha járkálnál, de még itt sem volt falkaparós fájdalom, jobban fájt, mint a menstruációs görcs, de nem sokkal. Inkább az a baj, hogy tudod, hogy még jó pár óráig ezt fogod érezni és az a kimerítő. Kaptam még egy oxytocin infúziót, na ott már a ctg rögtön 120-140-es fájásokat mutatott, akkor gondoltam azt - mert a doki 7 óra elteltével azt mondta, hogy még nagyon az elején vagyunk-, hogy nem fogom kibírni. Aztán császár lett a vége, mert a kisbabám szívhangja 4* lecsökkent 90 alá. Gyors és könnyű szülést kívánok!
2008. ápr. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem programozott szülésem volt, mivel jóslófájásaim voltak, de nem igaziak.Először előkészítenek, majd a doki megvizsgál, burkotrepeszt-nem fáj, csak fura, mert kifolyik a magzatvíz.két-három órát még semmi, enyhe görcsök. Majd amikor megkapod az oxitocin infúziót, akkor jönnek már komolyabb fájások.Nekem reggel 8-kor repesztettek és 14:45-re lett meg a bébi.Bár 3900 g volt,vagyis nagy baba, így jobban szenvedtem.Egy újnyira voltam kitágulva, majd mikor jöttek az igazi fájások, olyan 11-12 között, óránként tágultam egy újnyit.Segített a doki mindenfélékkel. Készülj fel, sok szúrkálás lesz, de abban a helyzetben nem fogsz arra gondolni.Ne nézz oda, mikor mekkora tűvel közelít, mert ijesztő. Nekem mindig a férjem tudósított. Nagyon fáj, ez leírhatatlan, de mikor túl vagy, csodálatos érzés, amikor a pocidra teszik, megszopiztatod...

Nincs tapasztalatom, hogy milyen, ha magától megindul, de biztos az sem könnyű.Sokat jelent, hogy milyen az orvosod. Az enyém szuper volt. Szültek mellettem többen, de náluk alig volt jelen a dokijuk.

Tehát a vajúdás húzós, a kitolás megkönnyebbülés, mert végre nem kell visszafolytani a nyomást. Amikor már nemcssak görcsös, szúró érzésed van, hanem mintha egszerre kellene pisilni, kakálni, akkor már nem sok van hátra.

Fontos, hogy bármit érzel, mindent, még ha hülyeségnek tartod is, mondd a dokinak, vagy a szülésznőnek.

Ne félj!Mindeki túl van rajta.Könnyű szülést kívánok.

Egy három hónapos baba anyukája.

2008. ápr. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és "leíró" válaszokat. Erre volt szükségem. Nagyon félek, főleg mert bíztam abban, hogy magától beindul a szülés, de még sehol semmi és ma be kell feküdnöm.
2008. ápr. 12. 08:54
 4/4 anonim ***** válasza:
En sajnos nem tudok valasztadni, mert elotte vagyok, de szeretnek szep es konnyu szulest kivanni!!!
2008. ápr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!