Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A 40. hét után mennyivel...

A 40. hét után mennyivel indítják meg a szülést?

Figyelt kérdés
Olyan esetről beszélek, ha mondjuk zárt méhszáj miatt a 40. héten vagy azután , nem tudják a magzatvíz színét megnézni. Akkor azért nem várnak nagyon sokat ugye? Nehogy baja legyen a babának!
2008. ápr. 11. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
-1-2 hetet várnak vele ha minden rendbe van.
2008. ápr. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem 6 napot vártak, de bevallom örültem, hogy nem húzták tovább, mert már egy hete bent feküdtem, minden bajom volt, az anyukák sorba szültek meg mellettem, az én kislányom viszont semmi jelét nem adta, hogy ki szeretne bújni. Elszámolva se lehettem, mert hormon kezelést kaptam, tudtuk a fogantatás napját. Amikor megszületett épp egy kicsi magzatmáz volt még a fenekén és akkora volt a körme, mintha most jött volna a manikűröstől...:-)Én annak a híve vagyok, hogy ne várjanak sokáig, mert a túlhordásnak is jelentős kockázatai lehetnek. Ne izgulj, minden rendben lesz.
2008. ápr. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom, hogy a "baba indítja a szülést". Tehát ha minden rendben van, akkor indul be a szülés, ha a Baba készen áll megszületni.

Ő küld valamilyen infót az anya agyalapi mirigyébe, ahol a megfelelő hormonkiválasztódás miatt megindulnak azok a folyamatok (méh összehúzódások stb) aminek eredménye képpen aztán megszületik a baba.

Szóval, ha a 40. héten még zárt a méhszáj, és amúgy minden rendben, van, akkor akár bármikor magától is beindulhat :) ne aggódj!

általában max 7 napot szoktak várni, de hallottam erősen elszámolt esetekről, ahol a magzat korát majd egy hónappal nagyobbra tévedték, ezért úgy tűnt mintha a 44. héten született volna, de ez nem lehetséges, a matekkal volt valami gond :)

kitartás! a Babának nem lesz semmi baja! ilyenkor (39. hét után) már két naponta jártam ctg-re, ha bármi van, észre fogják venni!

2008. ápr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Maximum 14 napot várnak!
2008. ápr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok az orvosok általában megvárják még a baba magától jelzi "itt az idő", de 14 napnál nem várnak tovább (hacsak nincs elszámolva). Ellenőrzik NST-vel és magzatvíz vizsgálattal a 40 hét után minden másnap. ( ha zöldül a magzatvíz megindítják a szülést)
2008. ápr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy max. 2 hetet várnak, de ez akkor is így van, ha nem tudják megnézni a magzatvíz színét mert még zárva van a méhszáj?????? Attól már lehet zavaros, csak épp nem látják! Na olyankor mi van?
2008. ápr. 12. 18:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!