Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor engedik haza az anyát...

Mikor engedik haza az anyát szülés után és melyik napszakban?

Figyelt kérdés

Egy nagyon jó barátnőm ma délután szült. Mivel egy innen 20 km-re lévő faluban laknak, ezért engem kértek meg, hogy vigyem őket haza. A probléma az, hogy én egyetemista vagyok és kedden délután megbeszélés lesz amin muszáj ott lennem, szerdán pedig déltől estig órám lesz, és nem hiányozhatok, mivel hiányzást kell tartogatnom későbbre hivatalos elfoglaltság miatt ami pont szerdára esik :(

Mivel bejárós vagyok, elég fél 11-kor el kell indulnom, de ha kihagyom az előadást amire nem muszáj menni, akkor elég délben elindulnom.


Jól tudom, hogy reggel engedik haza a babát és az anyát?

Szerintetek melyik nap engedik haza ha ma szült és minden rendben volt idáig?

Kb. mikorra szokott kész lenni a záró jelentés?



2012. márc. 3. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk úgy van, hogy 3 napot mindenképp bent kell tölteni. A 4. Napon reggel megnezi a gyerekorvos a babát, és utána elvileg lehet hazamenni. Mondom, elvileg, mert a záró jelentésre várni kell. Én pl. Fel 1-kor tudtam eljönni, de akkor mar órák óta ott tiprodtam, minden osszepakolva, apuka a folyosón, záró sehol. Az egyik nővér mondta, hogy menjünk haza, mert a baba mar kicsit ki volt a sok hurcolkodastol. A férjem másnap ment vissza a zarojelentesert. Puffogtak, hogy így mehettünk el nélküle, de nem izgat.
2012. márc. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
hát ez kórháza válogatja,és attól is függ,hogy simám v. császárral szült,meg hogy besárgul-e annyira a baba,hogy még bent tartják. dáltalában ha simán szült és minden rendben a babával 3nap után hazaengedik.és mire megkap minden zárójelentést már dél-1óra szokott lenni (legalább is felénk igy volt)
2012. márc. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Nállunk ukrajnában a negyyedik napon reggel engedik haza,vagyis kedd reggel.
2012. márc. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én szültem, Budapesten, a betöltött 48 óra utáni reggelen engednek el, de mire elkészül a zárójelentés, már 10-11 óra is lesz.

Próbáld meg felhívni a szülészetet, hátha adnak valami támpontot, de a baba és mama állapotától is függ a dolog.

2012. márc. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pécsen szültem császárral vasárnap éjjel,csütörtökön jöhettünk haza,de a zárójelentésre délután 4-ig vártunk.
2012. márc. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ahol én szültem, a délelőtt született babákat 4 nap után, a délután születetteket 5 nap után engedték haza.

De szerintem a nagy átlag az a 3 nap!

A reggeli vizit után engedik ki, értem anno fél 11-re jött a férjem.

2012. márc. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha simán szült akkor a 3-4. napon.Nekem majdnem 3 órakor adták ki a zárómat,pedig már reggeltől készült.
2012. márc. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Lehet buta kérdés, de mikortól kell számolni a napokat?

Ma született délután 3-kor sima szüléssel.


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

2012. márc. 3. 22:28
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a legegyszerűbb, ha anyuka megkérdi a kórházat, hogy mire számítsatok. A zárójelentésre a legtöbb helyen - miután kimondták, hogy mehet - még min. 1 órát kell várni, de ha úgy alakul, általában meg lehet kérni, hogy ott maradhasson a szobájában még pár órát akár.
2012. márc. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én fél 1-kor szültem, szombati napon. Azt már egész napnak számított. Így ugye szombat-vasárnap-hétfő a 3 nap amit kötelező bent lenni. Kedden jöhettünk volna haza, de kicsit besárgult, így csak szerdán jöhettünk. Már reggel 9-re készen voltunk, mindenki ott volt már (apukámék jöttek értünk, apukája dolgozott). Végül dél körül sikerült elhagynunk a kórházat, mire megjött a záró. De már a dokim is szégyellte, hogy ennyire nem halad a kórházi adminisztrátor a zárónkkal, már ő is megsürgette, nem csak a szülésznők.
2012. márc. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!