Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan tudom, hogy elment a...

Honnan tudom, hogy elment a nyákdugóm? Milyen az állaga? Mindenkinek elmegy szülés előtt és észreveszem egyáltalán?

Figyelt kérdés
36 hetes kismama vagyok és érdekelne, hogy mikorra várjam, figyeljem vagy még nem kell?
2012. febr. 24. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a szülés napján távozott, rózsaszínes nyákos(mint ahogy a neve mutatja) ragacsos valami volt. Késő délután jött és éjszaka szültem is.

Van akinek már szülés előtt pár nappal távozik.

2012. febr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A nyákdugó a méhszáj tágulásakor távozik, tojásfehérje állagú és általában véres. Nekem szülés előtt 3 héttel ment el belőle egy darab. A többi a szülési tágulásnál. Ha távozik akkor az azt jelenti, hogy elkezdtél tágulni. Vráni várhatod, de nem biztos, hogy az fog előbb bekövetkezni.
2012. febr. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy kedd reggel ment el és szombaton szültem...kb, egy evőkanálnyi kocsonyához hasonlítanám:) legalábbis nekem ilyen volt.
2012. febr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3as vagyok...a sógornőm 2x szült, de egyszer sem látta távozni a nyákdugóját...
2012. febr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első szülésnél sem a nyákdugó sem a magzatvíz nem folyt el, nálam minden fájásokkal kezdődött öt perceseknél repesztették meg a burkot, ágytálat alám lökték és abba ment a víz , gondolom a nyákdugó is:) nem láttam, most mindjárt kezdem a 38.hetet eddig még semmi nyákdugó és semmi..csak megint fájások reggel óta..
2012. febr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat aranyosak vagytok...harmadik babámat várom de egyik babával sem vettem észre, hogy nekem elment volna...

Boldog babavárást mindenkinek!

2012. febr. 24. 15:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én két hete szültem az első babámat, de nem vettem észre, hogy bármi is távozott volna szülés előtt, pedig napokig két ujjnyira nyitva voltam. Ráadásul a 40. héten szültem, egy nappal a kiírás után, akkorra gondolom, már észlelnem kellett volna valamit. Szóval szerintem nem törvényszerű, hogy észrevedd. Könnyű szülést! :)

2012. febr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! 2 gyereket szültem. Az elsőnél a szülés előtt 14 órával ment el a nyákdugó. A másodiknál császároztak, de vele folyamatosan távozott a 35. héttől kezdve. Olyasmi mint a meztelen csiga, csak áttetszőbb. A nyákdugó amúgy újratermelődik. Az is lehet, hogy pisilés közben kilökődik, tehát nem feltétlenül találkozol vele.
2012. febr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!