Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van az, hogy nem mindenk...

Miért van az, hogy nem mindenkinek folyik el a magzatvize a szülés beindulásakor (vagy előtte)?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 11:03
 1/5 kisnita ***** válasza:

Mert mindenkinél máshogy van... Van, hogy nem reped meg a burok és ezért nem folyik el a víz, de olyan is lehetséges, hogy fent reped meg a burok és akkor nem folyik a víz hanem csak egy kicsit csorog, tök változó. Anyukámnak mind a három szülésnél elfolyt a vize, száraz szülése volt. Azt mondják jobb ha vajúdás közben/a kitolási szakban reped meg a burok mert könnyebben kicsusszan a baba.

Nekem sem folyt el a vizem a vajúdás alatt, császárral szültem és a műtét közben szívták le a vizet mikor megnyitották a burkot.

2011. febr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a normális, ha a vajúdással kezdődik a szülés,nem pedig a magzatburok megrepedésével. Ha burokrepedés hamarabb van,mint ahogy a fájások elkezdődnek, általában v.milyen fertőzés lépett fel, ami idő előtt elvékonyította a burkot. Nekem pl. 4 szülésből csupán egyszer indult a magzatvíz elfolyásával a szülés, a többi esetben a doki repesztette meg a burkot(vagy az események felgyorsítása érdekében, vagy pedig közvetlenül a kitolás előtt).
2011. febr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2011. febr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem három szülésből kettőnél burokrepedéssel indult a szülés.A magzatvíz elfolyása után 2-3 órán belül baba lett.A harmadiknál vajúdás alatt a szülésznő repesztette meg a burkot,nagyjából mindhárom szülésem ugyanannyi ideig tartott.Nálam semmi különbség nem volt.De azért érdekes amit az utolsó linkben elolvastam.
2011. febr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tök érdekes, és számomra új infót tudtam meg, mert idáig azt hittem, hogy az a normális, ha szülés előtt folyik el a magzatvíz.
2011. febr. 13. 12:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!