Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az orvosok, miért nem alkalmaz...

Az orvosok, miért nem alkalmazzák a császárt, ha a nő már 8-10 12 vagy esetleg 20 vagy 30 órája vajúdik?

Figyelt kérdés
Ha énnekem több lenne a vajúdásom, mint 10 óra én nem vállalnék több gyereket és azt tapasztaltam, hogy sok nő van így evvel... Egyik ismerősöm is 30 óra után hozta végre világra a gyermekét, és azt mondta szép jó a terhesség a gyerek stb, de neki még egy ilyen szülés nem kell. Lehet egyáltalán kérni a dokit, hogyha 8. vagy a 10. óra után se jön ki a gyerek akkor császározzák az embert?
2012. febr. 11. 23:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyébiránt olvastam a válaszokat, szerintem senki nem olvasta el normálisan a kérdést, mivel a kérdező itt az idő problematikáját vetette fel, nem pedig a szülési fájdalmat..
2012. febr. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%

Amíg az eltelt idő alatt mindenki jól van, hagyni kell hogy természetes úton tudjon megszületni a gyermek (ami a természet rendje, nem véletlenül)

Magyarosrszágon rengetegteget császároznak, a WHO ajánlásának a duplája, nem tudom miben különbözik az anyák egészségügyi állapota más országokéhoz képest, vagyis miért indokolt ennyivel több császsár...

2012. febr. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%
Több, mint dupla. A WHO szerint sehol a világon nem indokolt a 14% fölötti császárarány, nálunk bőven 30% fölött van. :-(
2012. febr. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
49%
12 órát vajúdtam, a végén már perces fájásaim voltak, de nem jött a baba. MOndtam a fogadott dokinkak, nem érdekel, császározzon meg, tovább már nem bírom. Monda várjunk még fél órát. Na ezt játszottuk még 2 órán át, utánna hozott be még 2 másik dokit, akik megpróbálták kinyomni belőlem a gyereket, nem jött, és akkor megbeszélték hogy császár. Az olyan megkönnyebülés volt nekem , hogy láttam a fájdalmak végét, csak úgy érzem, feleslegesen szenvedtem , mert mennyire egyszerűbb lett volna egyből a császár!!!
2012. febr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
66%

8-10 óra nem sok! Ennyi az átlagos vajúdási idő első babánál.Persze vannak szerencsésebbek...

Én 12 órát vajúdtam (plusz 45 perc kitolás), ebből oxitocinnal 5öt. Nagyon fájt, de bármikor végigszenvedném még egyszer!

Ja és senki nem vetette fel, hogy legyen császár, hiszen nem volt komplikáció

2012. febr. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Azért valljuk be, hogyha a válaszadók feküdnének a szülőszobán már 14 rosszabb esetben 30 órája (olyat is hallottam, hogy 40 ÓRÁT vajúdott a nő) mire kijött a gyerek. Oké, hogy pár napba beletelik mire egy császárból felépül, gyógyulgat a páciens, de szerintem a 40 óra is mondható már pár napnak...

12 óra még durva esetben elmegy, de azért a 14-15 és társai is kifáraszthatják rendesen egy nő szervezetét, szerintem.

2012. febr. 12. 11:05
 17/20 anonim ***** válasza:
66%

Persze, hogy kifárasztja. Én pl úgy mentem szülni, hogy előtte csak 2 órát aludtam, mert éjjel folyt el a magzatvíz. Elfáradtam, de amit kibújt a lányom, minden fáradtságom elszállt.

Te mennyit vajúdtál?

2012. febr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
72%

Ha így állsz hozzá,hogy FEKÜDNÉNEK,meg SZENVEDNÉNEK....Nem így kell nézni!


Egy az hogy fekvés lassítja a folymaatot,és szerintem a nők nagy százalékának nem is kényelmes!És mivel választhatsz,hogy vajúdsz (sőt változtathatsz közben,mozoghatsz nem olyan durv ez...És valószínű,amit már írtak is,hogy az a 14 óra az nem durva!2-1 perces fájások nincsanek olyan sok idejig!


Nekem az egész 8 órán át tartott!5 percesekkel kezdődött,de nem volt erős,meg sem görnyedtem,állva tűrtem simán és pakoltam..Még a 3 percesek naggyja is ilyen volt!Az első fájástól számítva 4,5 órára értünk be a kórházba!Ott sem volt durva mindaddig amígel nem folyta víz!Utána lettek erősek 2 percesek!Ez másfél óránát tartott aztán következett 50 perc kitolás!Majda legnagyobb csoda azéletemben!És hatalmas büszkeség arra kis cseppségre,aki velem szenvedte végig az egészet!És volt bátorsága elindulni!És mivel ez az élet rendje, az lenne a legjobb ha ezen mindenki keresztül menne!Természetesen vannak olyan helyzetek mikor ez nem lehetséges,de ne _MI akarjuk már befolyásolni!

Én a szülőszobán azt mondtam először,hogy ezt még át akarom élni!Ezt a csodás érzést még éreznem kell!


Olyan 10-12 hét múlva megyek megint,és nagyon várom,mert most szakmailag szemléletileg sokkal jobb szülésznőm lesz!Minden beavatkozásnélkül tervezzük!


Én nem hinném,hogy a császáron kellene gondolkodnia egy nőnek aki gyereketakar!Azon gondolkodjanak az orvosok!Az az Ő dolguk!


2 éves kislány és 27 hetes pocakcsajszi anyukája


Jaa lányom fájdalomcsillapítő nélkül született 61cm-vel és 3950grammal!

2012. febr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

utolsónak:


Gratulálok! légy is nagyon büszke! Sok sikert kívánok a következő szülésedhez!

Több ilyen nyitott gondolkodású, vidám várandós kéne!


üdv egy kismama

2012. febr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nálunk 10-12 óra után megkérdezik, biztos nem kell e epiduráll, mert inkább adnának mintsem kimerültség miatt csãszár legyen a vége. csak erősen indokolt esetben császároznak még a farfekvésnél sem jellemző. Sajnos otthon nagyon sokszor előfordul...plusz még divat is. Nemhiszem hogy a magyar nők ennyire "természetellenesek" lennének...vagy ennyi helyen ne lehetne az epidurállal segíteni a szülést. Első babánál meg a 10-12 óra is normális....a szülésznők úgytartják az az átlag
2014. jan. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!