Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy mondjam meg a dokimnak...

Hogy mondjam meg a dokimnak hogy császárt szeretnék?

Figyelt kérdés
Dr Pataki Zoltánhoz járok Szigetszentmiklósra terhesrendelésre 30 hetes kismama vagyok, és annyira be vagyok szarva a természetes szüléstől ráadásul a derekamban porckorong sérvem is van hogy császárral szeretnék szülni. De az esztékában mindig ott a nővér a dokival szemben és nem tudok négyszemközt beszélni vele,igy nem tudom hogy közöljem mit szeretnék.
2012. jan. 20. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

Császárt nem lehet csak úgy "kérni". Ha a sérved nem indokolja, akkor nincs rá szükség. Ez a legjobb Neked és a babának is, hidd el. Nyilván az orvos ismeri a kórképedet, és már mondta volna, ha programozott császárra van szükség.


Amúgy hogy "válaszoljak is", kérd el a doki számát, mondd meg, hogy szeretnéd, ha el tudnád érni vészhelyzetben. És így valamikor felhívhatod. Ha fogadott orvosod, akkor ezt meg kell tennie. Viszont ha "csak hozzá jársz mindig", de nem kérted meg, hogy vezesse le a szülést, akkor erre nincs mód...

2012. jan. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Én nem kérésre szültem, hanem muszájból császárral 2-szer.

Azt hiszed az kevésbé fájdalmas mint a sima szülés?


Magát a szülés pillanatát nem érzed (amit én örökké bánni fogok míg csak élek), mikor altatásból ébredtem annyira élesen fájt a vágás hogy félkómásan azt hittem még szikével vágnak én meg felébredtem a műtőasztalon :-)

De aztán magamhoz tértem és rájöttem hogy ez bizony tényleg fáj.

Az első szülésemnél 24 órát kellett feküdnöm, a másodiknál délután szültem és másnap reggel kellett felkelnem.

addig magatehetetlenül feküdtem, semerre nem tudtam forogni, úgy kellett köhögnöm de még azt sem tudtam annyira fájt a seb. Míg nem tudsz felkelni addig katétert raknak be, hát nem valami kellemes de ki lehet bírni. nekem pl. elég ciki volt a látogatók előtt hogy bejöttek műtét után a szobámba és ott lógott az ágyam mellett a teli pisis katéter...

Na a felkelés! Hát az bizony nagyon "finom" érzés... Úgy érzed szétszakad a hasad annyira fáj, én nem vagyok tápos de a második császárom után amikor megpróbáltak a nővérek talpra állítani, elsötétült előttem minden annyira fájt, majdnem elájultam a fájdalomtól, még időben fektettek vissza. rettentő nehéz volt megtalálnom azt a pózt amivel valahogy fel tudtam nyomni magam és valahogy lábra tudtam állítani magam... nagyon sokszor próbálkoztam mire sikerült. Míg a sima szüléses kismamák vígan ugráltak futkoztak ide-oda, nekem az is 10 percbe telt mire az ágy szélére kiügyeskedtem magam és onnan valahogy félig fekvő.félig ülő helyzetbe toljam magam hogy minél kevésbé fájjon.

Szörnyű! ha lehetne és soha nem szülnék császárral! nem véletlenül mondják az orvosok hogy ez egy nagy hasi műtét!

A sok erőlködéstől hegsérvem lett, amire azt mondta a dokim majd ha szülők megint akkor rendbe teszi. igen ám, de nagyon fáj, pedig 3 éve szültem, olyan mintha belülről bökne, szúrna valami, ég és fáj, néha az oldalamra is alig tudok feküdni.

2012. jan. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Ez úgy működik, hogy elmész a kezelőorvosodhoz, aki a porckorongsérvedről ad egy orvosi igazolást, amin szerepelnie kel, hogy a természetes szülés nem ajánlott. Ezt viszed a nőgyógyásznak megmutatni, és ő erre mond valamit. A szülésnél az igazolásnak nálad kell lennie.
2012. jan. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

Ha van igazolásod,hogy nem ajánlott a spontán szülés akkor programozott császár lesz.

Kérhetsz te bármit a dokitól,a természetes szülést nem fogod elkerülni,ha nem indokolt a császár,a fájásoktól ugy sem fosz megszabadulni...de ha van elég pénzed hogy egy magánkorházba a kívánságaidat telyesítsék akkor inkább őket keresd fel.

2012. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenképpen beszélj az orvossal erről, veszteni valód nincs. De azt tudnod kell, hogy a császár sem sétagalopp. Gondolj csak bele: felvágják a hasadat jobb esetben csak 10-12 cm-en, majd a méhedet is. Ennek a gyógyulása fájdalommal jár. És ha egyszer már volt császárod, utána sokkal nagyobb eséllyel indulsz a következőért.

Tudom mit beszélek, nekem 3 volt.

2012. jan. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem érdekelt az asszisztense a dokinak,óvatosan rátértem a témára...hogy nagyon félek,és olyanokat mondtam,h nem akarok tizenórákat szenvedni,és ha nem sikerült több óráig,akkor lehet e majd császár,meg ilyenek.kérdezz rá,hogy hogy lesz a szülés nagyjából..szóval én éreztettem a dokival,h nem nagyon szeretnék természetesen szülni.aztán indítani kellett volna és akkor megbeszéltük a császárt.szerintem térj rá a szülésre és mikor már erről beszélgettek ,mond neki,h mi a baj,mit szeretnél.ennyi.

mielőtt mindenki lepontozna,a kérdésre válaszoltam!

2012. jan. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenki válaszát............ahány ember annyi történet van.........az egyik ismerősöm 2 hete szült császárral és semmi baja, ott volt a férje is a szülésnél, azt mondta hogy neki a varratszedés volt a legrosszabb része.........mindenféle képen valahogy ráveszem magam hogy beszéljek a dokival lesz ami lesz előre meg úgysem tud tervezni az ember mert nem tudjuk hogy mi lesz ha megindul itthon a szülés lehet hogy amíg beérek meg is szülök és akkor meg tökmindegy hogy egyeztünk meg a dokival...........
2012. jan. 20. 11:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Rettentően fogod bánni később, h kimaradt az életedből ahogy a hasadra rakják a gyermekedet , és a többi. császárral szültem 2x, de csak mert muszáj volt és nagyon hiányérzetem van. persze a lényeg , h mindenki egészséges.

Egyébként ha a fájdalomtól félsz, kérhetsz érzéstelenítést is. meg az is lehet h 2 óra alatt megszülsz.

Szerintem beszélgess más szült nőkkel is, pl barátnő, tesó, anyuka.

A szülésre fogadj szülésznőt is, és ő majd támogat téged mindenben végig!

2012. jan. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mindenki téved aki azt mondja nem lehet kérni!


de igen lehet.Nyugodtan szólj az orvosodnak,hogy rettegsz a természetes szülés gondolatától:ő neki kötelessége adnia egy beutalót pszhiológushoz,aki kb másfél órán keresztül elbeszélget veled.A beszélgetés során eldönti,hogy valóban lelki eredetű félelemről van szó,ami tényleg megviseli a kismamát,ilyenkor engedélyezik a császárt.Én is így szültem,pedig akkor még nem is tudtam,hogy van ilyen sok nő szenved ettől csak kevesen tudják hogy van rá megoldás.Nekem nagyon rendes dokim volt,ez volt a szerencsém...amúgy szerintem ha megemlíted neki a porckorong sérvet lehet már akkor elgondolkodik a szülésen.

2012. febr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A pszichológusnak inkább a "lelki eredetű félelem" okát kellene megtalálnia és kezelnie. Ekkora baromságot. Neki is tudnia kellene, hogy mennyivel rizikósabb egy császár szülés.

Persze, ha sok pénze van az anyukának, akkor is mindent el lehet intézni, még pszichológus nélkül is...

2012. febr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!