Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az orvosok, miért nem alkalmaz...

Az orvosok, miért nem alkalmazzák a császárt, ha a nő már 8-10 12 vagy esetleg 20 vagy 30 órája vajúdik?

Figyelt kérdés
Ha énnekem több lenne a vajúdásom, mint 10 óra én nem vállalnék több gyereket és azt tapasztaltam, hogy sok nő van így evvel... Egyik ismerősöm is 30 óra után hozta végre világra a gyermekét, és azt mondta szép jó a terhesség a gyerek stb, de neki még egy ilyen szülés nem kell. Lehet egyáltalán kérni a dokit, hogyha 8. vagy a 10. óra után se jön ki a gyerek akkor császározzák az embert?
2012. febr. 11. 23:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Mert ez az élet rendje hogy a szülés fájdalmas és szenvedéssel jár! Csak azért nem fog egy doki se megcsászározni mert szenvedsz!
2012. febr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%
Minden attól függ hogy saját dokid van e vagy olyan akihez ügyeletbe beestél....!
2012. febr. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Nyilván mert a császár műtét, komplikációkkal. Pusztán azért, hogy hamarabb vége legyen a vajúdásnak, elég nagy butaság lenne műteni.

Másrészről az orvos nem demográfus. Neki nem az a dolga, hogy rávegye a nőket arra, hogy minél többet szüljenek, hanem hogy az aktuális szülést levezesse, hogy a gyermek és az anya is életben maradjon, hogy egészséges gyermek szülessen. Szerintem épp elég nagy feladat ez nekik :)

2012. febr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Ez most komoly kerdes? Csak a fajdalom miatt csaszar? Ilyen alapon minden 2. no csaszarral szulne. Nekem egy ismerosom sincs aki emiatt nem akart tobb gyereket. Max a 2., 3. nal kert epiduralis erzestelenitot.
2012. febr. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem beszelve arrol, h mondjuk 20 ora szenvedes utan meg meg is csazaroznak csak a fajdalom miatt. Utana meg szenvedek a csaszar miatt.
2012. febr. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%
En ugy tudom hogy lehet kerni 12 ora utan.Plusz azert valljuk be hogy egy mondjuk 10-12 ora vajudas nem jelent 10-12 ora ko kemeny fajdalmat.Lehet, hogy az elso 5 -8 ora nem is veszes.Azert ne gondoljuk hogy a nagyon kemeny fajasok ilyen hosszan tartanak.Meg azt is valljuk be hogy a legtobb no az elso iciri-piciri fajastol meti a vajudast es meg sok ora telik el a.kemeny fajasokig.Ami nem tagadom nagyon kimerito.De azert durva lenne ha 10-20 ora kemeny vajudas lenne az altalanos dolog.Minden szult baratnom fuggetlenul attol meddig tartott a tenyleges szulese kb. 2-3 orara tettek azt az idoszakot ami nagyon kemeny volt a vajudas-szules alatt.A tobbi idoben elviselheto volt a fajdalom.Ja es mi szulo nok hajlamosak vagyunk -nem mindenki termeszetesen-kisse eltulozni ezt a vajudas-szules dolgot(huuu ki szenvedett tovabb...).
2012. febr. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nahát én 9 óra után kértem a dokit vegye ki :D Nah nem ilyen egyszerű volt :) Túl hordtam, meg bele kakilt a vízbe és az utolsó órát szörnyűnek éltem meg! Normál szülésre készültem, de akkor már mondtam hogy mindegy! Doki vitt is műteni :) Ezért is írtam hogy nem mindegy hogy fizetős e az orvos! A császár pedig egyáltalán nem fájt utána :) 3. nap már ugyanúgy lépcsőztem meg felültem mint előtte, doki mondta is hogy ezt se gondolta rólam...! De én császárral 10-et is szülnék (csak legyen aki eltartja :D )
2012. febr. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%

én is úgy tudom, 12 óra után lehet kérni.

egyszer 10 órán keresztül megállás nélküli menstruációs fájdalmaim voltak, de olyan brutál erősek hogy nem tudtam szinte megmozdulni sem. a fájások között meg azért van szünet. én arra alapozok, ha azt túléltem gyógyszer nélkül (nem volt otthon és nem volt erőm elmenni a messzi gyógyszertárba) akkor a vajúdást is.

mindenki túléli, akkor csak el lehet viselni :) az eda meg ezért van.

én a császártól sokkal jobban félek.

2012. febr. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Kedves kérdező, nem tudom, tudtad-e, hogy a császár utáni komplikáció háromszorosan a hüvelyi szülés után fellépő komplikációnak? Az anyai halálozás is háromszoros....
2012. febr. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A gáz ott van, hogy sajna annyira el lettek kapatva a dokik, hogy pénz nélkül szó szerint le se sz*rnak, de ezt is az emberek szúrták el, hogy ekkora divat ebben az országban - és csak ebben, külföldön ismeretlen ez a "jelenség", hogy egy tb alapon rendelő dokinak - magyarul közpénzen - még neked külön pénzt kell adnod, hogy vállalja a szülésedet, ez egyébiránt törvénybe is ütközik, mert "maszek" melónak számít, illegális jövedelemnek, de akkora birka a magyar, hogy mindennel el lehet hitetni, már bocsánat, hogy ez a dolgok rendje!Pedig nem igaz!!Nekem volt fogadott orvosom az első babámnál, a szülésem napján be se jött, a nővérek hívták föl az ügyeletről, hogy mi van vele, akkor nyökögött vmit, hogy nem ér rá.Persze, mert nem adtunk neki előleget.Ügyeletesnél szültem, és ugyanúgy 10 órát kísérleteztek rajtam, mire végre betoltak a műtőbe, mert mekóniumos volt a magzatvizem, a babám majdnem MEGHALT!!Úgy lehetne őket perelni, ahogy vannak, csak egyrészt pénzünk nincs rá, másrészt pedig örülünk, hogy egyáltalán épp bőrrel megúsztuk ( baba és én ).Egyébiránt azért nem császároznak, csak ha indokolt az eset, mert van erre vonatkozó jogszabály, ami szintén pénzközpontú, ezért rendezik ezt másként a fizetős dokik, mert ők ilyenkor szépen aláhamisítják az összes olyan időpontot, szülés körülményeit, adatokat stb., ami megállja a helyét jogszabályilag, hogy miért is császároztak meg egy alig egy órája vajúdó anyát, csakmert fizetett.Kár, hogy ezzel nincsenek tisztában az emberek, hogy hogy is működnek ezek a dolgok....
2012. febr. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!