Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fáj ha jön ki a baba...

Mennyire fáj ha jön ki a baba feje? és a többi? Egy nagyon aggodó pocis!

Figyelt kérdés
38-hetes kismama!kinek mi fájt a legjobban?
2009. jún. 1. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kitolás megkönnyebbülés a vajúdáshoz képest. Nekem a vajúdás borzasztóan fájt, a kitolás nem fájt, csak feszített, mintha nagy szorulásod lenne, és próbálnál kakálni, kb. olyan érzés.
2009. jún. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tudom, hogy nem túl megnyugtató, de ne görcsölj ezen. Rajtad kívül több millió nő szült már gyereket és kibírták. Ha rágörcsölsz olyan is lesz a szülésed! Gondolj arra, hogy ez a természet rendje, ki fog jönni, vagy így vagy úgy, de Neked is könnyebb lesz, ha nem görcsölsz rá és akkor hidd el, már csak arra fogsz emlékezni, hogy milyen megkönnyebbülés volt és, hogy milyen csodálatos érzés volt a karodban tartani miután megszületett! Sok sikert kívánok Neked(Nektek) a babához:)

Hidd el, nem olyan vészes mint gondolod:)

2009. jún. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat igen, a vajudas sokkal jobban faj, na meg hosszabb is.Marmint tobb ideig tart. Amikor a baba feje kijott en azt oszinten belul ereztem hogy nyom, feszit kifele, nem volt olyan fajdalmas, en(ha lehet ezt mondani)elveztem, jo volt erezni ahogy bujik ki. Gatmetszesem volt lehet ezert, de semmi mast nem ereztem, egyszeruen kicsuszott, csak hallottam hogy plotty..marmint a viz meg a dolgok mik vele jottek.. Aztan hallottam felsirni..en meg..hat mar kint van? :-)
2009. jún. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
tényleg, amikor már jön kifelé, akkor az maga a megkönnyebbülés, boldogság a vajúdás hosszú órái után - nem éreztem a vágást sem - örültem, hogy mindjárt vége és a kezemben lesz a picur :)
2009. jún. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 hónapja szültem,és a szerencsésebbek közé sorolhatom magam,abból a szempontból,hogy gyorsan lezajlott,mindössze 4 óra telt ez az első még rendszertelen fájás és a kibújás között.Nekem burkot repesztettek,rá 28 percre a kezemben volt a kis lányom.Amikor a feje már majdnem kint volt,na az bizony feszített,de nem mondhatnám hogy olyan fájdalmas lett volna.Ha így visszagondolok,akkor nekem csak 6-7 nagyon fájdalmas fájásom volt,amikor azt mondtam,nem fogom kibírni,ez még a folyosón volt.Mikor bementünk,2 ujjnyira voltam nyitva,aztán beöntés és zuhi,megvizsgált a doki,akkor már 4 ujjnyi volt és azt mondta hogy átugrottam a tágulási szakaszt.Voltaképp ahogy az előttem szóló is írta,én is szinte élveztem a szülést,minden percére örömmel gondolok vissza.Nekem sokat segített az,hogy a terhességem alatt nem fusztráltam magam azzal,hogy jajj de fog fájni,hanem kijelentettem magamban,hogy igen,fájni fog,de ennek ez az ára és kész,nem gondoltam rá többet.Egyébként épp 38 hetesen szültem a lányom :)Ne aggódj,csak bátran.Sok sikert,gyors szülést és jó babázást az elkövetkezendő években! :D
2009. jún. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM SZÉPEN NEKTEK!
2009. jún. 1. 19:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én bő 2 órát vajúdtam,az piszkosul fájt(nem volt értelme fájdalomcsillapításnak,lassította volna a folyamatot),a kitolás 20 perc volt,és nagy megkönnyebbülés.Nekem nem fájt,csak feszített.A 3.fájásra kint volt a buksija,gátmetszés nélkül(2.baba)
2009. jún. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem igenis fájt. most lehet jól lefognak pontozni, de nem baj, én nem azért írok válaszokat, hogy élen járjak , hanem hogy a tapasztalataimat megosszam! szóval:én kifogtam egy érdekes dokit, üvöltöttünk egymással a szülés alatt, őazt , hogy ne nyomjak( mikor jött a toló fájás) én érthetetlenül, hogy mi? és mért? és nem értem a mai napig, de úgy kellett megszülnöm a lányom, hogy mindíg fájások nélkül, 2 fájás közt nyomni..., azt hittem meghalok,úgy fájt, mellesleg, szakadtam szét, minden irányba, hallottam a saját húsom recsegését, borzalmas volt. kérdeztem is miért fáj ennyire( hiszen már egyszer szültem, akkor olyan volt nekem is, mint az előző hozzászólóknak, megkönnyebbülés, stb) azt mondta azért, mert ott a feje. neharagudj, nem megijeszteni akarlak, de sajnos, ilyen is van, (ha szemét a doki, meg ilyen hülye,) mert erre nem tudok mit mondani, akkor így megjárja az ember, és akkor bizony nagyon fáj. de ha ez vígasztal, én is babát várok ujra, a harmadikat, és félek a maga módján, de bízom benne, hogy minden oké lesz.és valóban kezedbe adják, elfelejtesz mindent, hazajöttök, és te leszel a világon a legboldogabb, és a lényeg ez. meg azért jó a rosszra is készülni, mert inkább kellemesen csalódj, kívánom, hogy te a szerencsések táborát gyarapítsd! én nem voltam az.
2009. jún. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, még azt akartam, hogy a gyerek szegény, mikor kibújt, majdnem fekete volt, emiatt, hogy sokáig megszorult a szülő csatornában, lilás fekete volt, még egy hónapig a szeme körül látszott egy kis véres karika, aztán, mikor varrni készült engem a doki, kérdezte a szülésznő, mennyi lidokaint szívjon fel, 10, 20 ml-t? azt mondta, tizet, osszam be!!!!!!, ha nem én fekszem ott, el sem hiszem, hogy ez létezik. az utolsó hat, hét öltést tisztán éreztem, negyven percig varrt. (köszönhetően annak, hogy hagyott szerte szét repedni)
2009. jún. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem a kitolás jobban fájt
2009. jún. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!