Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Befeküdjek a kórházba?

Befeküdjek a kórházba?

Figyelt kérdés
37 hetes vagyok,a doki javasolja,hogy jövő héten feküdjek be,mert 75 km-re vagyunk a kórháztól. de ha kihúzom végig,akkor 3-4 hetet bent kell lennem a semmiért?! lehet,hogy elég lenne,ha a szülés megindulásakor mennék be?
2012. jan. 19. 20:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
75%

"Itt mindenki így túlparázza ezt a dolgot? Én nem értem. Pesten simán lenne egy óra akár városon belül is. Nem értem." ->

És ki mondta, hogy ez jó? Én meg ezt nem értem.

2012. jan. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
87%
Ha a doki azt mondja, be kellene feküdni, hallgass rá. Ki tudja, milyen lesz az időjárás, lesz-e éppen valaki, aki be tud vinni, stb. 75 km azért elég sok! Azt mondják az első nem jön gyorsan? Hát, nekem 2 és fél óra alatt megszületett! De én is már bent feküdtem a kórházban. Nem is tudom, ha nem fekszem bent, akkor mi van... akkor pont a fináléra értünk volna be. :) Szóval, szerintem menj be. De ha mégis úgy döntesz, hogy maradsz othon, akkor mindenképpen mentőt hívj,ha beindul a szülés!
2012. jan. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
65%
Én nem feküdnék be! Első babámmal 2napot vajúdtam,a másodiknál már 33ik héten azt mondták,hogy biztos,hogy hamarabb meglesz,de majd csak a 39ik héten kell befeküdnöm (ha mégsem születne meg addig). Ehhez képest 40ik héten császároztak,mert mégsem indult be!
2012. jan. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 21-es. Nem azt mondtam hogy ez jó, csak hogy ez a helyzet. Ennyi erővel akkor minden kismamát befektethetnének, mert ki az aki 2 percre lakik a kórháztól. Biztos hogy kevesebben vannak, mint azok akik messze. Az orvosok szeretik túlbiztosítani magukat. Ha az anyuka jól van, és a baba is rendben, akkor semmi nem indokolja hogy befeküdjön. Most komolyan! Ki az aki mondjuk elkezdte érezni a fájásokat, erre kocsiba vágta magát, vagy mentőt hívott, és 10 perc múlva a kórházban volt. 99%-ban ilyenkor felhívja apát, lezuhanyzik, megfésülködik, felöltözik, még megnézi a cuccot minden megvan-e, és úgy indul neki. Tuti hogy a szülő nők nagy része nincs fél órán belül a kórházban.

Azzal is jön mindenki hogy jajj előreesik a köldökzsinór. Ez a pl a mentőben is előfordulhat, és ott sem tudnak megcsászározni nem?

Az én orvosommal tisztáztuk hogy a baba be van ékelődve, nem tud előreesni a zsinór, de mivel messze vagyok, ha elkezdődnek a fájások, vagy elfolyik a víz akkor induljunk rögtön. Így is tettünk, nem volt semmi gond.

Ha meg nagy a probléma, (extra sűrű fájások, erős vérzés, mekóniumos magzatvíz) akkor nyilván a kérdezőnek is van annyi esze, hogy mentőt hív és a legközelebbi kórházba megy.


A szülés nem betegség, hanem természetes dolog, és 99,9%-ban nem zajlik le fél óra alatt. Szóval semmi de semmi nem indokolja hogy egészséges terhességben 4 hetet kórházban töltsön valaki.


Én pl be is golyóztam volna. Nagyon rosszul viselem a kórházat, és nem hiszem hogy bármilyen szinten jót tett volna a babámnak, ha 5 hét kórház után egy idegbeteg, depis anyát kap. Szóval azért nem minden fekete és fehér.

Amúgy akkor is azt mondanátok hogy feküdjön be ha pl lenne otthon egy másik gyerek is, akit tuti megviselne hogy anya eltűnik hetekre?


Természetesen ez csak arra az esetre vonatkozik, ha egészséges, és problémamentes terhességről van szó, mint a kérdező esetében. Ha a babám vagy az én egészségem múlna rajta akár 9 hónapra is befeküdnék, de így nem.

2012. jan. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
35%

Én nem feküdnék be!

S ha túlhordod még 2 hetet?Mert ezt nem lehet tudni.


4 gyerkőc anyukája

2012. jan. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
86%
És ha nem hordja túl 2 hetet, hanem 2 héttel előbb jön??? Ezt se lehet tudni
2012. jan. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
49%
Akkor bemegy a kórházba. Basszus hogy ezt nem lehet megérteni :!
2012. jan. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!