Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Befeküdjek a kórházba?

Befeküdjek a kórházba?

Figyelt kérdés
37 hetes vagyok,a doki javasolja,hogy jövő héten feküdjek be,mert 75 km-re vagyunk a kórháztól. de ha kihúzom végig,akkor 3-4 hetet bent kell lennem a semmiért?! lehet,hogy elég lenne,ha a szülés megindulásakor mennék be?
2012. jan. 19. 20:13
1 2 3
 11/27 Atroposz ***** válasza:
76%
Nem tudom,hogy én mit csinálnák ,de ha nem mész be és ha megindul inkább mentőt hívj a távolság miatt, a mentős abba a kórházba visz amelyikben szülni szeretnél csak kell a kórházból egy igazolás a kis könyvedbe.
2012. jan. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
44%
Itt mindenki így túlparázza ezt a dolgot? Én nem értem. Pesten simán lenne egy óra akár városon belül is. Nem értem.
2012. jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
70%

Én is benn voltam az utolsó 4 hétben, pedig gyalog 7percre!!! lakunk a kórháztól. Más indokot nem hozott fel a befekvés miatt?

Nálunk pl a köldökzsinórban 3 helyett 2 ér volt. Minden nap ctg volt, meg heti egy uh. Simán bejárhattam volna, 3 perc kocsival, mégsem engedte a dokim.

40+2 hétre szültem 16 órát kínlódtam.

Szerintem beszéld ezt át a dokiddal, mert ha minden rendben van, tök felesleges befeküdni.

Amúgy meg simán kibírható, nagyon jó volt benn a társaság, jól rápihentünk a csajokkal a babák születésére. :)

2012. jan. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Csak a távolság az indok,semmi egyéb.
2012. jan. 19. 21:22
 15/27 anonim ***** válasza:
75%

Én befeküdnék, biztos ami biztos. Mert ha pl. nincs ott veled senki amikor megindul a szülés, akkor ki fog bevinni?? A gyerek egészsége az első ilyenkor.

És egy kicsit rácáfolok az itt írókra :) Nekem egy kislányom van, szóval ő az első és nem tartott órákig a szülésem. Cakk-pakk kb. 40 perc volt az egész.

2012. jan. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
90%

Én 20 km-re laktam a kórháztól, de állandó hóhelyzet volt, én meg veszélyeztetett terhes, ezért szintén 37. héten befektettek.

Végül 10 nap múlva szültem császárral, és 2 hét után mentem haza a babámmal.

Nem bántam meg hogy befeküdtem, nagyon jól elvoltunk a lányokkal a kórteremben.

Most is babát várok, mostmár máshogy állok a kérdéshez, de csak azért mert már itt van a két éves kislányom

Szerintem hallgass a dokidra!

2012. jan. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
67%
Én nem feküdnék be.Hidd el, annyira nem fog gyorsan menni az első szülés, hogy ne érj be.Annyit tennék a helyedben, hogy nem várnám meg, míg már 5 percesek a fájások, hanem az elején bemennék.Ha a magzatvíz elfolyik, akkor természetesen azonnal indulni kell, de amúgy addig várnák, míg rendszeres fájások nem lesznek.
2012. jan. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon tudja mindenki, hogy milyen gyorsan fog szülni a kérdező...de ha pár hét múlva azt halljátok a hírekben, hogy gond volt a babával, mert az anya nem feküdt be a kórházba az orvos javaslatára, akkor őt fogjátok szidni, hogy milyen felelőtlen, mikor az orvos megmondta, hogy feküdjön be. 75 km ilyen időben igenis hosszú távolság, addig ki tudja milyen idő lesz.

Nálunk tegnap még bokáig érő hó, meg vastag jég volt, ma meg szinte semmi, és esett az eső...

2012. jan. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
86%

Hát ha a doki azt mondja,hogy bekéne feküdni akkor biztos nem viccből.

Elhiszem nem a legjobb heteket bent feküdni de inkább minthogy tényleg valami gond legyen.

Én biztos befeküdnék és be is fogok ha az orvosom ezt fogja tanácsolni.

27+3 hkm

2012. jan. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az orvosod sem "a semmiért" foglalja le neked azt az ágyat, egy olyan osztályon, ahol állandó teltház van! Ennek is oka van, szesrinte neked nem biztonságos 75km-t utaznod. A kérdés az, hogy menynire adsz a szavára? Mert ha egy ilyen alap kérdésben nem bízol benne, mi lesz ha az események közepén ad olyan tanácsot, ami nem tetszik? Felülbírálod? Tudom, hogy a mai eü-vel kapcsolatban sok a kritika, de ha nem bízol az orvosod döntéseiben talán hiba volt őt választani. Amúgy személy szerint egyetértek vele. 75km nem sok kocsival, ha... van,ki vezessen, ha nincs komplikáció, ha hozod a papírformát és lassú a szülésed, ha időben indulsz, ha nincs közúti baleset, ha nem lesz gond a kocsival, ha nem lesz tömeg az utakon, ha ... és ha nem? Én nem kockáztatnék, mennék. Bevinnék egy csomó könyvet, újságot, zenét, ha van gépet, és hevernék. A nyugalom és biztonság ezen a ponton mindent megér! (mentősként mondhatom, a helyszínen vagy útközben szülés... inkább ne.)
2012. jan. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!