Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van még esélyem erre 39hetesen?

Van még esélyem erre 39hetesen?

Figyelt kérdés
Szerdán töltöm a 40.hetet. A babám nagyon fent van. Azt olvastam, hogy akinek fent van a babája annak császár lesz. Le fog még menni a baba vagy ilyenkor már nem jellemző? Nagyon félek a császártól, nem akarom, hogy ez legyen:(
2012. jan. 15. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező!


Miért félsz a császártól? Én mindent elmondok róla amire kiváncsi vagy!


Már 2 császárom volt!

2012. jan. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom elmondani, hogy miért félek tőle. Lehet azért, mert nem volt még semmilyen műtétem. Meg akkor párom sem lehet bent velem. Meg mindenki azt mondja, hogy akkor nem kapom meg egyből a babát, meg később lesz tejem ha lesz....
2012. jan. 15. 17:21
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni de érdekes amit hallottál. Mondták vagy olvastad valahol? Szóval nekem az első császár lett 16 óra vajudás után mert kitágulás után sem jött le a baba. Végig fent volt és végig zárt voltam, még az előző napi vizsgálaton is. Most ugyanez a szitu. Mára vagyok kiírva, csütörtökönb teljesen zárt, baba fent semmi szülésre utaló jel. Hétfőtől 2 naponta CTG. Remélem most meg sem indul és akkor a dokibácsi csak megműt. Akkor vajúdnom sem kell. ÉN attól félek mert az volt borzalmas. A császár megváltás volt.
2012. jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy mentem szülni, hogy fent volt a hasam, de természetes úton szültem.
2012. jan. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok!


Megértem a félelmed. Én is féltem az 1.-nél. Nem tudtam mi vár rám. Féltem a műtéttől, mindentől.



De az biztos hogy nagyon hamar megvan a baba. Megmutatják, rád is teszik (valahol) rövid időre. nekem a tejem másnap beindult. Az 1. szülésemnél, tejcsárda voltam, még anyatejgyűjtőbe is adtam el. A 2.-nál is volt bőven tejem. Szóval beindult magától.

Műtét után 24 óráig nem kelhetsz fel, a babát viszont beviszik hozzád. 24 óra elteltével fel kell kelni mozogni, sétálni hogy beinduljon a bélműködés stb.

javaslom már készíts magadnak, vagy a pároddal vitess be szilvaitalt, vagy bármilyen kompótot hogy a bélműködésed be tudjon indulni magától, mert a lötty amit megitatnak veled az ápolók az valami szörnyű.. (ricinusolaj-- fújj) Kicsit nehézkesebben fogsz mozogni mint aki simán szült, de viszont az üléssel nem lesznek gondjaid mint azoknak a szegényeknek akik alul össze-vissza vannak vágva és varrva--( mindig sajnáltam őket) És a fájdalmat meg ugye feledteti az az édes finom illatú kis emberke, aki ott szuszog majd melletted. :-)

2012. jan. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2 vagyok. Nekem bent lehetett a férjem egy üvegfal mögött persze nem látott semmi rosszat és a babát meg ott tették rendbe mellette tudott fényképezni és rögtön oda is adták neki. Igaz én csak másnap hajnalban babázhattam (este műtöttek) de azért odahozták nekem is pár percre meg amikor kivette a doki, felmutatta nekem,h. Én láthassam először. :) A tejcsi beindulásáról csak annyit,h. 3. nap 70 ml szopizott a baba amin igencsak meglepődtek a csecsemősök. Előtte meg nem mértem de gondolom műtét utáni 2 napon már biztosan volt tejcsi. Az nem késő, hamarabb nem indul meg senkinek. Csak a akkor lehet később tej ha nem vajùdtàl semmit, mert akkor termelődnek a hormonok hozzá és úgy könnyebben beindul. Hol fogsz szülni?
2012. jan. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok szerencsére teljesen zárt. Mikor utoljára néztek 1110-es voltam.
2012. jan. 15. 17:38
 8/11 anonim ***** válasza:
2.vagyok megint. Nálunk csak 6 órát kell feküdni a csaszisoknak. Ha letelt, jön a nővérke és segít felkelni, zuhanyozni, átcuccolni az őrzőből a rendes szobába és már hozzák is a babát. Mivel engem este 7kor műtöttek, nem akartak az éjszaka közepén felverni ezért. Hajnai fél 6kor ébresztettek.
2012. jan. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Te tényleg nagyon félsz a császártól! Legalább annyira mint én a vajudástól meg a hüvelyi szüléstől. :O. Szerintem amúgy simán lejöhet a baba szülés, tágulás közben. Ez csak az én példám,h.nekem nem jött le de az nem jelent semmit.
2012. jan. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amíg a baba jól van, ne engedd indítani, akkor ha kivárod azt az időt, amikor ő is úgy érzi, kész megszületni, nem lesz gond, megszületik szépen. Csak ne parázz és feleslegesen ne engedj semmi beavatkozást, mert minden beavatkozás generál egy következőt és akkor jóval több az esély a császárra.

Légy pozitív, nem lesz semmi baj!

2012. jan. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!