Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miket csinált a szülésznőd?

Miket csinált a szülésznőd?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a terhesség alatt mi volt a dolga, szülés közben mi, és utána? A babával is foglalkozott? Ha nem volt szülésznőd, akkor az ügyeletes :)

2012. jan. 11. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt fogadott. De másoktól hallottam, h bizonytalabn hasfájásoknál, keményedéseknél is hívták telón tanácsot kérni.

A helyszínen: elmagyarászta, h hogy készülünk elő (kúp, átöltözés, "szabályok", aztán feltette a CTG-t, és vigyázott rám. Ki-be járkált, mindig kérdezgetett, szóval tartott engem meg a páromat. Mondtam, h pisilni kell, mondta, h mikor mehetek ki. Tájékoztatott, h mikor jön a doki, mi fog történni, ha megjön. Időnként megvizsgált a kezével, mondta hol a baba, hogy áll a méhszáj. Az orvo megérkezésekor, burkot repesztettek, mert már szinte nyitva voltam, de a magzatburok még ép volt. Utána kaptam ibnfúziót, bekötötte az oxitocint. Mondta, h a fájások függvényébe, hogyan forduljak az ágyon, hogy nyomjak vagy ne..sőt még azt is ő mobndta mennyire erősen nyomjam. Ekkor még nem volt ott az orvos. Utána a végén jött az orvos, akkor együtt drukkoltak, h nyomjak. De továbbra is a szülésznő állt"lenn", és ő vizsgált. A doki csak a gátmetszést csinálta meg a varrást. A baba kivétele után a szülésznő visszajött, és a varrásnál is segített. Utána ő kísért a pihenő-megfigyelő szobába, hozott kaját, teát, kérdezgetett. Megmosdatott, és átvitt az osztályra babástul az ágyamhoz.

Lényegében mindent ő csinált, és mindenben segített.

2012. jan. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szülésznőm nézte 10 percenként a baba szívhangját,vizsgálta a méhszájat,hogy hány ujjnyinál járok,közbe tágított is és ő szedte ki a babát,a doki csak nyomta a hasamat.A végén meg ő nyomkodta ki belőlem az alvadt vért,jegelte a hasamat,aztán tiszta ruhába öltöztetett és eltolt a kórterembe az ágyamhoz.Mindennap mérte a hőmet és ennyi.
2012. jan. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ügyeletes volt.

Rámtette a ctg-t, nézte, hogy tágulok-e, ő kötötte be az oxitocint, adott fájdalomcsillapító injekciót. Kitolásnál nem tudom mit csinált, mert nem arra figyeltem. Ja és utána nem ő cserélte ki alattam a dolgokat meg nem vele kellett elmennem wc-re és nem ő tolt le a kórterembe. Az egy másik nő volt, de nem tudom, hogy amúgy kicsoda.

2012. jan. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ügyeletes volt.

Megnézte párszor, hogy áll a méhszájam, rám kötötte a ctg-t, oxitocint kötött be, cserélte alattam a lepedőt ha kellett, beöntést adott.. Amíg nem komolyodott a helyzet, csak időnként jött be, de mindíg mindent elmagyarázott. Mikor már tolófájások jöttek, bent maradt, próbált segíteni, csak nem nagyon tudott.

Konkrétan én sem emlékszem, mit csinált a kitolási szakaszban.. :) De utána ő tolt ki, segített letusolni.

Maximálisan meg voltunk vele elégedve..

2012. jan. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Èn németországban szültem, itt a védönö és a szülésznö ugyan az, ugyan azt tanulja, majd vagy választanak melyiket csinálják vagy sokan mindegyiket.


Èn a terhesség alatt csak orvoshoz jártam, majd bementem szülni korházba. (itt is lehet dokit választani, de törvényes és 1000€ körül van, mi nem tettük ezt meg)

Mindig az ügyeletes bába fogad. a korház amit választottam 1 bábás. vagy is egy müszak 1 szülésznö, de még egy riasztható. kb napi 2-3 szülésük van.

èn szülésindításra mentem be reggel 7-re. Mikor meértem megvizsgált a szülésznö, majd feltett ctg-re. Hozott egy nagy pohár löttyöt (szerintem széklethajtó volt, mer kb 15 perc után rohantam a wc-re)

CTG-n erös fájásaim kezdödtek, aztán jött az orvos UH és itt mindenki kap tüt a kezébe. Akkor elfolyt a magzatvíz, és 2 perces fájások jöttek már is.


A bába adott eldobható bugyit segített levenni a nadrágomat, felsegítette a bugyit feltörölte a kifolyt cuccot stb...

Aztán elküldtek sétálni, de nem bírtam sokáig betettek egy szülés szobára, oda be be nézett, akkor felfeketettt megnézte a méhszájat, majd vissza segítette rám az eldobható bugyit meg a betéte és vajúdhattam tovább. Majd amikor beindult a toló fájás, elküldött pisilni ahol 2 fájást kellett a wc-n megvárni, majd kaptam egy ctg-t a hasamra. Ekkor került elö az aszisztens orvos, kivoltam tágulva azt hitték már jönni fog, de nem jött. bába csinált mindent. ö takarította cserélte alattam a papirokat, ö nézte a méhszájat, mikor elkezdtek maradozni a fájások akkor kicsit stimulálta a hüvelyemet ami nem fájt de jött egy fájás. (volt hogy 10 percet sem jött tolófájás)

Aztán mivel nem jött a baba ki akkor jött a normál doki be és akkor is a bába volt a fömufti de kellett vágni és vákummal fogni a gyerek fejét így azt az orvos csinálta, a bába fogta a lábamat és a kezemet és adta az utasításokat.


szülés után rámtették a babát majd kb 1 óra után megkatéterezett a bába és össze varrt a doki (itt még midnig rajtam volt a csupa máz gyerek), majd a bába lemosott és elvette a bébit, ott mellettem a pelenkázón lemérte lefényképezte és csinált rögtön egy üdvözlö kártyát. majd apa megkapta a bébit engem meg átfektettek egy ágyra és oda adták a bébit. Ennyi de közben 2 másik szülése is volt és habár az egyiket el kellett vinnie császározni a másik meg még sok ideje volt.

2012. jan. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak fogadott orvosom volt. Szülésznőm nem. Amikor a szülőszobára kerültem (már bent feküdtem) kb hajnali 4 volt. Az ügyeletesek közül egy fiatal csajszi jött, megnézett, kérdezte, hogy hogy vagyok, ha pisilnem kellett jött, lekötött a ctg-ről, inni adott...stb. 8 órakor a dokim is jött, megvizsgált, majd egy új fiatal szülésznő odajött hozzám, hogy már Ő lesz velem. Hihetetlenül kedves volt Ő is. Foglalt szülőszobát, átkísért, hozott cd-ket, ha akarom hallgathatom (nem kértem hogy hozzon és nem is akartam akkor már semmit, csak hogy megszűnjön a fájdalom), kikísért pisilni (vagy ágytálat hozott) nézte a ctg-t, szinte körbeugrált. A dokim sokat jött be (az első császár volt, most nem), megvizsgált, majd a kitoláshoz közeledve már a doki is bent maradt,a kitolásnál a szülésznő fogta az egyik térdemet, a férjem a másikat, a doki meg mondta "nyomjooooon...". Utána felváltva látták el a babát. Miután idővel felvitték a picit az újszülött osztályra, és én is össze voltam varrva ahol kellett, a szülésznő még megvárta az első pisit, aztán felkísért a gyermekágyra.

Tényleg körbenyalta a s.gg.met, így végül Neki is adtunk 10.000 Ft-ot, (pont annyi volt a férjemnél). Nem is akarta elfogadni.

Amíg a kórházban voltunk, Ő is bejött hozzánk, megnézte hogy vagyunk. Szép emlék maradt. (SOTE II.)

2012. jan. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos és egy pocsék kórházba szültem.
2012. febr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!