Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen szerepe van szülésnél...

Milyen szerepe van szülésnél a forró víznek?

Figyelt kérdés

Nerég olvastam egy cikket, egy rendőr a pusztán szülni készülő nőt talált, és az volt a legnagyobb gondja, hogy honnan vegyen forró vizet!

A filmekben is az az első, hogy forró vizet kérnek. Vajon minek? Fertőtleníteni, egy koszos lavórban? Mit? Kezet mosni? Ahoz meg nem kell forró víz, mert már a 60 fokos is égeti a bőrt.

Nem értem, pedig túl vagyok 3 gyerek születésén (persze nem otthon, hanem kórházban).


2012. jan. 8. 22:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Utolsó: a válaszod a mai ismereteinkhez igazodik, de évszázadokkal ezelőtt is használták az emberek a forróvizet. Ne feledd, Semmelweis előtt még az orvosok sem mostak kezet. Sőt, amikor erre utasította a kollégáit, kígyót-békát kiabáltak rá, nagyon fel voltak háborodva.
2012. jan. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Oké feltételezzük, levezetsz egy szülést, azt mondta párom, tocsogtak az orvosok a vérben, anélkül nem megy, szóval mindenképp csupa vér leszel, miben mosol kezet, jéghideg kútvízben?

Szerintem öntesz egy tálba forró vizet, ahhoz hideget és kapsz egy langyos vizet, amiben tisztálkodni tudsz.

Nem fertőtlenítéshez, hanem sima, mezei kézmosáshoz.

És logikusan azelőtt forraltatsz vizet, mikor lehet, nem ácsorogsz véres kézzel,véres gyerekkel a kezedben és nézegeted ujjbemártós módszerrel, mikor kellemesen meleg már.

Persze moshatna kezet hideg kútvízben is, de szerintem ennél több eszük volt a régieknek.


Az ollót meg hallottam tévében, régi korokat idéző filmekben, hogy leforráztak egy otthon lévő ollót. Persze készülhetett a film, mai ismeretek alapján is, de el tudom képzelni, hogy Semmelweis előtt sem hideg vízben mosták el az orvosi eszközöket és azért lemosták valahogy használat előtt vagy gondolod úgy ahogy voltak használták őket.

De mindegy mert az eset most történt, úgyhogy a rendőrnek lehettek mai ismeretei és ha múlt században rozsdás, koszos ollóval vágták is el a köldökzsinórt, ő már nem tette.

2012. jan. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Jaj istenem, ez már azért fárasztó. Igen, elmosták az ollót. Szülésnél még lehetséges az is, hogy a bába megmossa a lábát, mert sáros, nem akarja összerondítani a lábát. A poharat is elmossák, amiből majd koccintanak a nagy örömre.
2012. jan. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Az újszülöttet nem szokták lemosni! Még a mai világban sem...
2012. jan. 10. 06:52
 15/16 anonim ***** válasza:
De lemossák. Hogyne mosnák le.
2012. jan. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha felsír, egészségesnek tűnik, az első amit tesznek vele, meg lemérik súlyát, hosszát. A kérdező nem tudom hol szült, ha az ő gyereket nem mosták le.
2012. jan. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!