Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen szerepe van szülésnél...

Milyen szerepe van szülésnél a forró víznek?

Figyelt kérdés

Nerég olvastam egy cikket, egy rendőr a pusztán szülni készülő nőt talált, és az volt a legnagyobb gondja, hogy honnan vegyen forró vizet!

A filmekben is az az első, hogy forró vizet kérnek. Vajon minek? Fertőtleníteni, egy koszos lavórban? Mit? Kezet mosni? Ahoz meg nem kell forró víz, mert már a 60 fokos is égeti a bőrt.

Nem értem, pedig túl vagyok 3 gyerek születésén (persze nem otthon, hanem kórházban).


2012. jan. 8. 22:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Lehet hülyeséget fogok írni, csak találgatok, arra gondolok hogy a meleg víz jó hatással van a vérkeringésre, jobban kitágulnak a pórusok is stb meg hát más is :D
2012. jan. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Fájdalomcsillapító hatása van, s a szülés megindítását is segíti (könnyebben tágul).
2012. jan. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, miben, de a forró víz fertőtlenít, ezt egyébként alkalmazod otthon is, gondolom ha 3 gyereked van, valamit csak kifőztél már.

A másik pedig kezet mosni, letörölni dolgokat-alap, hogy melegvízzel teszed és nem hideggel. Így hirtelen végiggondoltam, ha kezet mosok, felmosok, mosok, mosogatok-mind meleg vízben teszem. És a forró vízhez lehet hideg vizet adagolni.

2012. jan. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kezet mosni is, de a már akkor is használták a meleg vizet, amikor fertőzésről, fertőtlenítésről még nem is hallottak.
2012. jan. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Fájdalomcsillapító hatása van, s a szülés megindítását is segíti (könnyebben tágul)."


Hogyan, lelocsolták vele a nót, vagy mi?

2012. jan. 9. 00:01
 6/16 A kérdező kommentje:

"Tök mindegy, miben, de a forró víz fertőtlenít..."

Na jó, de mit kell fertőtleníteni egy hüvelyi úton történő szülésnél?

És a rendőr a vasúti töltés mellett mit fertőtlenít, a gumibotját?

2012. jan. 9. 00:03
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Teát főzni.

Kellemesen elteázgatnak amíg a nő vajúdik, így gyorsabban megy az idő.

2012. jan. 9. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Sok dologra jó a forró víz sztem, mint azt előttem írták (teafőzés stb). DE két dologra lehet jó szülésnél! 1. Valóban fertőtlenítésre(a semminél ez is jobb). 2. Valóban csillapítja a fájdalmat! Erős menstruációs görcsöket is enyhíti(forró vizes palack a pocira stb). Ez tapasztalat. Vérbőséget okoz a meleg és ettől enyhül a fájdalom!
2012. jan. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Nem locsolták le vele a nőt. Te még soha nem vettél egy jó forró fürdőt? Nem 100 fokon bugyogó vízről van szó. Nem kell szoros fizikai értelemben venni a szót. A víz elég gyorsan ki tud hűlni. Ha csak épp hogy meleg vizet használnának, az elég gyorsan hideg lenne. No ezt megint nem szó szerint kell venni. A 20 fokos szobában nem lenne 4 fokos.

A hasát melegítik a vajúdó nőnek úgy, hogy pl. egy törölközőt mártanak bele, kicsi kinyomkodják, s a hasára teszik. Ellazítja az izmokat, ezáltal segíti a tágulást, s tényleg a fájdalom is mérséklődik valamelyest.

Az ember gyereke „vérben és mocsokban” születik. A babát is le kell mosdatni.

2012. jan. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Például az ollót amivel elvágják a köldökzsinórt, mert az magától nem szakad el hüvelyi szülésnél sem.

Nem tudom egyébként milyen eszközöket használtak még, de az ollót biztos, hogy kifőzték mielőtt elvágták a köldökzsinórt, illetve a madzagot is, amivel elkötötték a köldökzsinórt.

És ha van forró víz, az ott állhat az ágy mellett, ahhoz töltenek egy kis hideg vizet és lehet kezet mosni, megtörölni a babát.

Nyilván, logikusan, olyan helyről beszélünk, ahol nincs folyó melegvíz.

Ha a te általad említett 40 fokos vizet tennék az ágy mellé, pikk-pakk elhűlne. És hideg vízben lefürdetni egy babát, aki alapból fázik, hiszen 36 fokról jön a világra.

2012. jan. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!