Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Várjátok már a második/harmadi...

Várjátok már a második/harmadik/többedik szüléseteket? Én nagyon.

Figyelt kérdés

Második babámat várom március végére, a fiam most másfél éves. Számomra kifejezetten jó élmény volt a szülés, és már komolyan alig várom hogy újra átéljem.

Mondjuk az utána következő időszakot a két gyerekkel nem igazán tudom elképzelni, de most nem is az a lényeg...


2011. dec. 23. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
42%

Én is várom, már a fogantatás óta.

Eddig azért,hoyg már babázzak,most pedig így a vége felé (betöltöttem a 36. hetet) már nem csak a babázás miatt,hanem mert terhes lett a terhesség.


De most kértem 3 nap türelmet a fiamtól,hoyg ne most bújjon ki,hogy a Karácsonyt még együtt tölthesse a család.

2011. dec. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nagyon nem :)

Március közepére várom a kicsit, egy akkor másfél éves "nagy" mellé.

Bár most talán nem lesz annyi bizonytalanság körülötte meg utána, de az első tapasztalatom nem volt épp kedvcsináló sajnos. Maga a szülés még rendben is volt, bár nagyon sokára lett meg a babó, de ami utána volt a kórházban, az vmi rémálom... Másik kérdéshez már leírtam, röviden összefoglalva: a "bababarát" kh jegyében nyugodtan besárgulhat a pici, ha nem indul be azonnal bőséggel a tej, a pelenkákat lenyúlják, míg a baba a kék fény alatt pihen, a műkörmös nővérke nem jól köti be neki az infúziót, nekem kell észrevenni, hogy baj van...

Bízom benne, hogy ezúttal másik kórházban, kicsit tapasztaltabban már jobb lesz minden.

2011. dec. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nagyon vártam. De nagyon nem úgy sikerült, ahogy terveztem. De mint mindig, a végén minden jóra fordult.

Hozzátartozik, hogy az első hosszú volt, nagyon megszenvedtem és császárral végződött, egyik részével sincs semmi baj. A másodiknál sokáig rendes szülésre készültünk, aztán progira, végül sürgősségi lett. Csak pár nap múlva fogtam fel, hogy perceken múlt az életünk. De ha új baba jönne, szerintem megint optimistán vágnék bele. Jó látni, hogy másoknak könnyebben ment.

Sok sikert a szüléshez mindenkinek!:)

2011. dec. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én várom.

Május végére vagyok kiírva, az akkor 19 hónapos kisfiam mellé születik egy kislányunk!

Pedig nekem semmi jó élményem nem lehetne a kórházról és a szülésről, mert majdnem belehaltam az előző szülésbe, utána az én kicsi fiam is kiszáradt és besárgult, szóval csak abban bízom, hogy egy másik kórházban hátha ezek már nem történnek meg.

Mondjuk utána a két kis gyerkőcös felállást még én sem nagyon tudom elképzelni, mert kezdőként egy picivel is nagyon-nagyon nehéz volt, azért is mert minden csepp anyatejért megküzdöttem (éjjel-nappal fejtem és állandóan cicin volt a babóm) és ezt most nem fogom tudni megtenni, mer nem lesz és nem is volt segítségem anno sem...De hátha most lesz elegendő tejem is.

Mindettől függetlenül nagyon jó visszagondolni a szülésemre, amikor kibújt a picim, nem tudták elvenni a kedvem a további gyermekektől.

Ha most viszonylag rendben megy minden, akkor jöhet a harmadik baba is!

2011. dec. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Én nagyon várom! :)

Az első is jó volt,most a második kibújása után reménykedem,hogy újra azt ahatalmas örömöt büszkeséget,erőt fogom érezni magunkban,és az illata...és a kis bőre...a kisszopizni tanulószájacskája....


De terhes töbet nem szeretnék lenni... :(Pedig szülni még szülnék...


2 éves kislány és 20 hetes pocakcsajszi anyuja

2011. dec. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok.En is varom,imadtam terhesnek lenni,aztan ujdonsult anyukanak.(persze azota is imadok anya lenni)

Egyszer voltam rosszul,nem hiztam sokat.Dietaztam terhessegi cukor miatt igy nehez lett volna.

A korhazba is rendesek voltak nagyon,csaszarral szuletett meg a kislanyom amit nem banok.19honapos lesz a lanyunk mikor jon a kisteso,en sem tudom elkepzelni a szules utani idoszakot de ha "egy gyerekkel tuleltuk megy az tobbel is".

2011. dec. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!