Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a kis korkülömbség ellenére mégis nehezebb volt a második vagy harmadik szülés?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Az elsőt 34 hónapja szültem. 1,5 napnyi vajúdás után, kb. 0 napnyi 2 perces fájások mellett, EDA segítségével, kb. 3 tolófájásra, gátvédelemmel megszületett a kislányom. Szülés közben esküdöztem, hogy soha többet, utána egy nappal már azt mondtam bármikor újra megcsinálnám.

A másodikat 20 hónapja szültem. 10,5 óra vajúdás volt. 15,10,8 perces fájásaim voltak. Rendszertelenül. Intenzitásra sem voltak túl vészesek. A szülésznőnek könyörögtem, hogy legyen inkább császár, mert nem szeretnék megint 1,5 napig szenvedni. Persze ő csak mosolygott rajtam. Jó formán egyik pillanatról a másikra született meg a fiam, még tolni sem kellett, inkább visszafogni. Álom szülés volt/maradt. Persze gátvédelemmel szültem.

A harmadikat 2 hónapja szültem. Összesen 2,5 óra volt, teljesen rám hagytak mindent. Se beöntés, se infúzió, se vágás, se oxitocin, se semmi. Magzatvíz elfolyással kezdődött, kb. a harmadik fájás már 2 perces volt. Nagyon fájt. Ez fájt a legjobban, azt hittem meghalok. Gyönyörű kislányom született, a legkisebb súllyal a három közül, de 10/10 apgarral. Természetesen gátvédelemmel szültem, saját lábon elsétáltam zuhanyozni, majd törökülésben szoptattam.

2011. jún. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát nem én, de egyik barátnőm majdnem 2 napot vajúdott az elsővel és a másodikkal teljes 2 napot végig szenvedett, a végén már oxitocinnal. Nem tudom, mi számít kis korkülönbségnek, de nincs 3 év a két lányka között. Amúgy mindkettőt túlhordta és mindkétszer gátvédelemmel szült, de a második sokkal nehezebb volt neki és jobban ki is fáradt és a végén császárért rimánkodott (szerencsére megszülették vele a kislányt).
2011. jún. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lányaim között másfél év a korkülönbség. Az első 3 óra alatt bújt ki, a második rövidebb volt, csak két óra, viszont a fájások sokkal erősebbek voltak.
2011. jún. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lányaim közt 2 év,3 hónap és 2 nap van. Az első 1:57 perc alatt bújt ki, enyhe görcsöcskékkel. A második majd dupla idő alatt,és tripla olyan erős fájásokkal,mint a nővére.

Bár,engem nem zavart,hogy erősebb fájásaim voltak... engem az zavart,hogy az utófájások voltak ezúttal borzasztóak!

2011. jún. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi, hogy leírtátok a tapasztalataitokat. :)
2011. jún. 9. 10:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!