Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Málnalevél tea és szülés?

Málnalevél tea és szülés?

Figyelt kérdés

Itt láttam kiirva a kérdést és engem is elkezdett izgatni,majd gondolkodtam és sok ismerősöm vagy túlhordta a babát vagy nem volt fájása szülés közben...

Majdnem mindenki azt irta és azt olvastam,hogy a tea miatt??, nem voltak fájások segiteni kellett oxytocinnal...

én elkedzetm inni,de ha ilyen hatása van inkább csak homeot szedek....

Vélemények?


2011. dec. 20. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

én ittam és iszonyat fájásaim voltak

Nekem ez a tea nem befolyásolt semmit

2011. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem az én válaszomat olvastad. Engem letolt a doki, hogy miért nem kértem ki a véleményét. Ugyanaz, mint a magne B/, azt sem javasolják már a 36. héttől, mert izomlazító hatású.

Túlhordtam, már belekakilt a vízbe szegénykém, ezért indítani kellett. Elég fájdalmas szülés volt, tudom, mert a második magától indult, és nem lehetett összehasonlítani a kettőt.

2011. dec. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem hiszem, hogy a málnalevél teára lehet fogni ilyesmit. Azért az nem gyógyszer, nem egy olyan erős hatású valami. A terhesség végén annyi a "haszna", hogy fellazítja a méhszájat, ami ettől könnyebben tágul. DE szerintem ez ugyan olyan dolog, mint a homeós bogyók, hogy van aki esküszik rá, van akinek nem használ - meggyőződésem, hogy ez mind akkor működik, ha a szervezet amúgy fogékony rá. Aki amúgy sem tágulna, csak 2 ujjnyira, és császározzák a végén, az ettől sem fog egy óra alatt kinyílni.

Én a 36. héttől ittam, a végén már napi egy litert. Valóban 5 napot ráhúztam, de a 36. héttől homeóztam is, amire szintén mondják, hogy pár nappal kitolhatja a szülés kezdetét (cserébe ha már megindult, akkor gyorsítja a folyamatot). Na de azt ki mondja meg, hogy amúgy mikor született volna meg a gyerek? Lehet, hogy mindenféle tea és bogyó nélkül is ugyan így ment volna minden.

Fájásaim jók voltak, gyorsan megszültem, de hogy kellett-e az oxi, vagy sem, azt utólag nem tudom megmondani, mert sajna ott ahol szültem, mindenkinek bekötik, kérdezés és indok nélkül.

2011. dec. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is ittam, 36. héttől. Aztán egy helyen olvastam róla, hogy bár elvileg nem lesznek akkora fájásaim tőle, a szülés időpontját eltolhatja. Na ott abba is hagytam a homeos bogyókkal együtt. (azt azért, mert nekem szimplán eddig soha nem vált be semmire egyik sem.) :) Gondoltam a franc se fog még ráhúzni. (nagyon nagy "terhem" volt)

Egyébként kb. 2 hétig ittam.

Így a kiírt dátum előtt egy nappal szültem, viszonylag gyorsan meglett a picikém. De burokrepesztésem is volt, oxitocint is kaptam utána.. És hát nem volt egy leányálom. :)

2011. dec. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

szia! en a 36.hèttol kezdtem inni 38 heten szultem. 3 oraig vajudtam. A Tea a tagulasban segit,nagyon hamar kitagultam,csodalkoztak is a szülèsznök :)

1 honapos kislany anyuja

2011. dec. 24. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bàtran kijelenthetem ,hogy semmit nem segitett . 36 héttöl ittam napi 2-3 bögrével . Inditani kellett a szülést , 19 òra vajùdàs utàn oxit kaptam ,onnan még +3 òra és vilàgra jött a kislànyom.
2022. márc. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!