Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A legtöbb szülés miért pont...

A legtöbb szülés miért pont éjjel történik?

Figyelt kérdés
2009. máj. 16. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Jó kérdés.pedig én is éjjel szültem,vagyis hajnalra lett meg a baba.Igazából a szülés az egy fojamat,és változó kienk mennyi ideig tart,gogy jönnek a fájások,milyen erőssek,mennyire tágul az ember.igy egy nappal beindult szülés,simán lehet éjszaki gyermekáldás,és lehet olyan gyors is,hogy éjjel beindul és éjjel már meg is van.Tudományos magyarázatot nemtudok.
2009. máj. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Most olvastam egy babás könyvben a hiedelmek címszónál, hogy miért tartja magát az a nézet miszerint a babák éjjel születnek?

Holott nappal is ugyanannyi születik mint éjjel, csak ugye ki mit nevez szülésnek, valóban mivel az átlagos szülés akár 8-10 óra is lehet attól is függően ugye hogy első vagy többedik szülés, ezért valamelyik szakasza nagy valószinűséggel éjjelbe fog nyúlni, vagy a kezdete vagy a szülés maga.

Szóval ez lehet mögötte.

2009. máj. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkét gyerekemet nappal szültem,az elsőt délelőtt( aznap reggel kezdődött a vajúdás)a 2.babát délután(aznap kora délután kezdődtek a fájások)Szval én vagyok az ellen példa.
2009. máj. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Húúú olvastam erről valamit még régen. Valami olyasmi, hogy amíg alszol, a tested ugye dolgozik ezerrel, és egy csomó folyamat akkor indul be a testedben. Hát nem tudom valami értelmesen leírni, de mindenképp az éjszakai alvással, és az ekkor lejátszódó folyamatokkal hozták összefüggésbe.

Mondjuk nekem majdnem az összes gyerekem nappal született, de maga a szülés mindig éjszaka indult be.

2009. máj. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem éjjel 3-kor kezdődött de csak este -kor született meg.

Kérdésedre válaszolva, azért mert ez az ösztön. Ha megfigyeled ill. olvasgatsz ilyesmit akkor láthatod, hogy az állatok is mindig éjjel szülnek mert éjjel kevésbé vannak kitéve a támadásnak. Ez nálunk embereknél is így volt az őskorban persze ma már nem de ez az ösztönös, tudatalatti dolog megmaradt így mint annyi minden más is.

Ezt nem én találtam ám ki, hanem valahol olvastam.:-)

Ezt

2009. máj. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag ez az egyik ösztön amit még az állatvilágból hoztunk(olvastam).Nem sok állat születik nappal,mert éjjel kevesebb veszély fenyeget,minden nyugodtabb mint nappal.Szerintem,logikus.
2009. máj. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az elsőnél éjjel ment el a víz,és du.szültem,a másodiknál du.ment el a víz és másnap du.szültem.Szerintem is egyformán van éjjel is meg du. is szülés.
2009. máj. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is éjszaka szültem 12 körül kezdtük 4.46. megvolt a baba.De nekem sokkal jobban bejött hogy nyugisabb volt a kórház,napközben amikor még csak ctg-re jártunk nagyobb volt a zsufolság... :)
2009. máj. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!