Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van valami különbség a menstru...

Van valami különbség a menstruációs fájdalom és a szülési fájdalom között? 38hkm

Figyelt kérdés
Gondolom erősebbek,de mégis mennyivel?Nagyon félek.
2011. dec. 9. 17:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Sajnos nem lehet összehasonlítani egy menstruációs görccsel. Nekem is voltak nagyon durvák, a szüléshez képest mégis mind kismiska volt.


Azóta jóval kitolódott a fájdalomküszöböm is...érthető módon (:

2011. dec. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

De ne aggódj, tényleg mikor kibújik olyan mintha elvágták volna a fájdalmat. Befelé ( a babára) kell összpontosítani és mikor tényleg rá figyelsz nem is olyan vészesek a fájások. Csak nehéz nem a fájdalomra figyelni ugye.


Én mondjuk soha nem fogom elfelejteni a szülés fájdalmát, nem tudom mások hogyan képesek rá. Jó darabig nem szülök az biztos (:

2011. dec. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

20.06-os

Nem részletezném a szülésem mert a kérdezőre se akarom a pánikot ráhozni,de hetekig rémálmaim voltak és persze én többet soha nem fogok szülni..1 éves volt a kislányom és még mindig azon a véleményen voltam,hogy én aztán soha többet...hát amikor már közelített a 2 éves korhoz előjött,hogy hát nem lenne rossz egy kis tesó... 2,5 éves múlt a kislányom és 14 hetes a kis pocaklakó :)

2011. dec. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Azon túl, hogy erősebbek a szülési fájások, nekem az volt a különbség, hogy mensis görcsökkel fetrengtem anno az ágyon és kínomban "bicikliztem" a lábammal - na a szülőszobán minden ilyen mozgás csak tovább rontotta a helyzetet. Az egyetlen könnyítést az jelentette, ha valamibe kapaszkodhattam és ráfeszíthettem a bicepszemre (nem, mint ha valami izmos darab lenne...). Azt viszont csak akkor tehettem, amikor az orvos nem látta, mert ő nem engedte, mondván, hogy nem marad erőm a kitolási szakaszra.
2011. dec. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem a kezdetektől baromi erős menszi fájdalmaim voltak, volt, hogy hánytam, ment a hasam, összeestem, ezt mind a fájdalomtól magától.

Mégis a szüléshez képest semmik nem voltak azok a menszi fájdalmak. Így utólag persze azt mondom, hogy a szülés is kibírható, sőt.... Lehet morbid, de én "élveztem" azt a pár percet, amíg majd' meghaltam a szülőszobán. Ráadásul olyan hirtelen jött a kisasszony, hogy semmire nem volt idő, a doki még fel sem tudott öltözni rendesen. Nemhogy érzéstelenítő, meg ilyesmik............ :)

2011. dec. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hát jót mosolyogtam a kérdésen. :)

Az az érdekes a vajúdás görcseiben, hogy hiába fáj irtózatosan, "örülsz" neki. Mert tudod, hogy minden egyes fájás közelebb visz a végeredményhez. És annak is "örülsz", hogy egyre sűrűbben jönnek és egyre tovább tartanak. Én csak markolásztam a matracot meg haraptam a párnát, próbáltam ellihegni a fájdalmat.

Aztán alig várod, hogy elérkezzen a tolófájás, ami meg olyan elementáris erővel tör rád, hogy nem tudsz ellene tenni, engedelmeskedni kell neki, kifejezetten jól esik hogy nyomhatsz. És tényleg csodálatos, hogy amint kint van a baba, mintha elvágták volna, egyszeriben megszűnik a fájdalom.

Ne félj, lehet hogy te is könnyen szülsz majd mint én és sokan mások, igaz, 2-3 hónapig kirázott a hideg ha visszagondoltam a fájásokra... De én pl sokkal-sokkal rosszabbra számítottam. Szerintem a legfontosabb, hogy ne mártírként szenvedj, ne arra koncentrálj, hogy jajistenem de fáj. Hanem fogd fel úgy, hogy ez ezzel jár, igen, fájni fog, de erős vagy és ügyesen végigcsinálod (a párodnak dagadni fog a melle, milyen fasza csaja van!!).


Üdv: egy 1,5 éves legény anyukája és 23 hetes kismama

2011. dec. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!