Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van valami különbség a menstru...

Van valami különbség a menstruációs fájdalom és a szülési fájdalom között? 38hkm

Figyelt kérdés
Gondolom erősebbek,de mégis mennyivel?Nagyon félek.
2011. dec. 9. 17:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sajnos sokkal. A hideg kirázott, meg akartam halni, de túl lehet élni. Engem ugyan császároztak, de a tágulási szakaszt végigéltem, nem volt kellemes. sokat segített viszont a párom jelenléte:)
2011. dec. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én egyébként is minden menstruációmnál nagyon-nagyon görcsöltem:(Azt is alig bírtam.De ha attól is sokkal erősebb,hát akkor én nem is tudom mi lesz velem.A párom velem is bent lesz.Nélküle el sem tudnám képzelni.
2011. dec. 9. 17:43
 3/16 anonim ***** válasza:
Kb. ezerszer, nem akarlak megijeszteni, mindenkinek más. Nekem nagyon fájt, de sokan azt mondják, hogy annyira nem.
2011. dec. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Felesleges aggódnod :) Amikor már ott tartasz hát akkor csak "sodródsz az árral"...de még pár nap és bármennyire is aggódsz már folyamatosan azt fogok kívánni,hogy bárcsak már ott tartanál :)))
2011. dec. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ne félj, most már ki kell, hogy jöjjön, bent nem maradhat. Én nem féltem, hát azt hittem, hogy meghalok, de vége lett, úgyhogy gondolj arra, egyszer csak, mintha elvágnák azt a fájdalmat.
2011. dec. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk a legerősebb mestruációs fájdalomnál én görnyedten járok, és inkább szivesen fekszem, mert elgyengít.

Ehez képest amikor szülni mentem, lezuhanyoztam hoyg tudjam, tényleg itt van-e az idő, és ez már az a fájés. A melegvíz felerősítette, konkrétan összeestem amikro szálltam ki a kádból. Meg is lepődtem.


Sokkal erősebb, de ki leet bírni, és valahogy ott akkor én nem is erre figyeltem, mert izgalomba jöttem,hoyg végre itt az idő. Ettől ne félj!


Engem sokkal jobban zavart az, hogy ez a fájás fárasztó volt. (Pl menstruélni napokig szoktam, abból kb 2 nap erős fájdalom, de mégis talpon vagyok azért...)

Szüléskor pár óra elteltével magától a fájdalomtól hulla fáradt voltam, és ez zavart a leginkább, mert pont a végére már alig maradt erőm, amikor a kitolás következett.


Mennifog, ne félj!

2011. dec. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
sokkal sokkal erősebb, elképzelhetetlenül - viszont itt tudod, hogy van értelme, hááál istennek ez nem ismétlődik meg minden hónapban, hanem pár óra és vége :) és akkor vigasztalódhatsz egy gyönyörű csöppséggel :)
2011. dec. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Össze sem lehet hasonlítani. Úgy érzed, ezt már fokozni nem lehet és nem fogod túlélni. De jó hír: túl fogod. Sőt, vállalni fogod újra, olyan boldogság egy kisbaba. Én épp a harmadikat várom, pedig az első is csak hároméves. :-))
2011. dec. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ja, a múltkor kérdezte valaki, hogy mennyivel rosszabb a szülés, mint amikor durva hascsikarással a falat kaparod a wc-n ülve. Nos, amikor szülsz, boldog lennél azokkal a falkaparós wc-n ülős görcsökkel, annyival rosszabb. Illetve nem jó szó, hogy rosszabb, hiszen ez az egyetlen fájdalom, aminek értelme, célja van, minden fájással a babókádhoz kerülsz közelebb, ráadásul ő ugyanúgy küzd és szenved benned, segítened kell neki... Keményen fáj, de minden pillanat megéri!
2011. dec. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem volt annyira gáz a szülés, nem kell félned. Van különbség, de ha nagyon erősek a menstruációs fájdalmaid akkor elhiheted ezek sem haladják meg a tűrőképességedet, nem sokkal rosszabbak. Nekem görcsölt már úgy a hasam, hogy jobban fájt mint a szülés, de lehet csak én vagyok ilyen..

Pedig rosszul bírom a fájdalmat, de tényleg nem borzasztó. Nekem előtte hónapokig görcsölt a hasam esténként, így eléggé kifáradtam amire a szülésig jutottam, oxitocint is kaptam, amitől elvileg erősebbek a fájások mint anélkül, de így sem félek a következő szülésemtől. Legalábbis a vele járó fájdalomtól nem.

2011. dec. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!