Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amikor a vajúdás szakasza...

Amikor a vajúdás szakasza kezdődik, akkor mi történik pontosan?

Figyelt kérdés
És én itt nem a beöntésre gondolok,hanem,hogy mért itatnak valami savlekötő folyadékot a kismamákkal,és miért szédülnek sokan a vajúdás alatt? Sőt azt is nem egy embertől hallottam,hogy sokan végig hánynak a vajúdás alatt.Ezek igaz dolgok,vagy nem? Mert ez nekem nagyobb mumus,mint a beöntés!

2011. nov. 23. 22:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2 szülésem volt. Velem semmiféle savlekötő folyadékot nem itattak meg. Szédülni sem szédültem . Sőt! A második szülésnél a fájás szünetek alatt sétáltam. És hányni sem hánytam! Viszont erős hőhullámaim voltak.
2011. nov. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én 8 órát vajúdtam. Normál szülésnek indult, de császár lett belőle. A savlekötőt akkor itatták velem, amikor kiderült, hogy császár lesz. Nem tudom miért. Beöntést nem kaptam, nem szédültem. Viszont borzalmas hányingerem volt, de nem hánytam. A mellettem lévő ágyon a kismama elég sokat "rókázott". Sétáltam amíg bírtam, meleg vízzel zuhanyoztam. De ha ott leszel nem ilyen dolgokkal fogsz foglalkozni. Könnyű szülést!
2011. nov. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Oh köszi kedves válaszoló.Nem én vagyok terhes,nővérem szült lassan 2 éve és neki meg a szobatársának Fehérváron szültek,szóval feküdniük kellett és ott ült mellettük a szülésznő és mondta h mélyeket lélegezzenek,meg szóljanak ha szédülnek,vagy ha hányni kell,és ő törölgette őket vizesruhával. Hát nem tudom,akkor lehet,hogy ez nem mindenkinél van így.Hát azért elég rémisztő ez az egész számomra,mert már én is tervezgetem,hogy milyen lesz ha terhes leszek,de én annyira kényes vagyok,hogy a sikogatással tuti leégetem magam.Bár jó volna ha "rám kerül a sor" én is tudnám csendben végigcsinálni az egészet,mint sokan!
2011. nov. 23. 22:36
 4/14 A kérdező kommentje:
hát Utolsó,most eléggé "besz@rattál" már bocsi a kifejezésért :S! Szóval tényleg van ilyen hányós vajúdás...
2011. nov. 23. 22:38
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem indított szülésem volt, ezért azonnal 2 perces fájásokkal indítottunk. Annyira erősek voltak hogy megszámolhatatlanul sokszor hánytam. Rettenetes volt. Nem apás szülésnek indult, de félidőben üzentem neki, hogy jöjjön be, mert segítségre lenne szükségem, legalább ha sétálgatnom kellett tartotta az infúziós állványt. Menni alig bírtam meg közbe hánytam. Alulről meg folyt a magzatvíz. Áhh, borzasztó volt, de 6 és fél óra múlva megszületett egy egészséges kislány. Ő érte mindent. Felejteni viszont még nem tudtam a fájdalmakat.

4 hós babuci anyukája :)

2011. nov. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én 16 órát vajúdtam, kb a fél időben kezdtem el hányni.A szülésznő mondta hogy ez előfordul, természetes.Mivel nem nagyon ettem már előtte jó pár órával, igazából először hánytam, utána már csak öklendeztem rengetegszer, és nyált köpködtem, de maga az inger az majd 3 órahosszáig velem volt:)Ez azért volt gáz mert még ugye utána kb 8 órát vajúdtam, és borzasztó szomjas voltam, és miután öklendeztem, borzasztóan kiszáradva éreztem magam:(Amúgy végül is császár lett, a kislányom feltolt arccal akart kijönni, úgy meg nem ment:)
2011. nov. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Császár előtt azért itatnak savlekötőt, ami miatt a tervezett műtétek előtt nem szabad enni. Ha műtét közben elhányja magát, a hányadék a tüdőbe kerülhet és meghalhat aspirációs tüdőgyulladásban.

Szerintem a hányás és a szédülés attól lehet, hogy a vajúdás és a szülés egy elég erős fizikai igaénybevételt jelent a kismamának. Van, akinek a szervezete jobban viseli, van akinek kevésbé.

2011. nov. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
eddig egyszer szültem(most várom a másodikat),de velem nem itattak savlekötőt.és szédülni sem szédültem.nekem ami nagyon rossz volt,az az h iszonyatosan rázott a hideg pedig nem volt hideg a szülőszobán,csak nagyon fáradt voltam és azért fáztam ennyire.hányás nálam is volt a vajúdás utolsó szakaszában,pár percel a kitolás előtt.én úgy tudom h a hányás a vajúdás velejárója amint a méhszáj eléri a 3 ujjnyi tágultságot.hogy ebből mi igaz nem tudom,de nálam bejött.nem épp kellemes dolog fájások kellős közepén amikor már szinte egybefolynak a fájások,közben hánysz.....na de nem ijesztgetlek.
2011. nov. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

16 órát vajúdtam, és akkor hánytam egyet, amikor igazán beindultak a fájások, kb. a 8. órában. Szédülésre nem emlékszem, csak a fájdalomra, meg a fáradtságra. Végül császár lett. Hányni, szédülni nem törvényszerű, mindenki más.

Savlekötőt a második előtt ittam, mert sürgősségi császár lett, igazán vajúdni se volt időm.

2011. nov. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Engem császároztak, mert faros volt a baba, és nekem is inni kellett a savlekötőt. Azt, hogy miért már leírták előttem. Műtét közben nekem is hányingerem lett, de gondolom azért, mert a doki belekönyökölt a gyomromba. Ne félj a szüléstől, lehet neked semmiféle kellemetlenséged nem lesz, se hányás, se hányinger, se szédülés. :)
2011. nov. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!