Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, hogy az apás...

Van olyan, hogy az apás szülés "rosszul sül el"?

Figyelt kérdés
Hallottam már olyanról, hogy apás szülés után megváltozik a kapcsolat a szülők között. Apuka nem kívánja ugyanúgy a szülés előtt még imádott nőt. Mindig úgy gondoltam, hogy (valószínüleg emiatt az agymenésem miatt) hogy egyedül szülök! Majd megismertem a mostani párom, aki kijelentette, hogy márpedig bent lesz velem!!! :) És szerinte a félelmem alaptalan! Vélemények?

#szülés #apas szules
2011. nov. 22. 12:11
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha bent akar lenni:legyen!

Ha nézni akarja:nézze!


Ő a gyermek apja,semmivel sincsen neked több jogod mint neki, ha szeretne ott lenni ne tiltsd ki mert egy életre bánni fogod, és ő is szenvedni fog miatta.


Vannak férfiak, akik nem bírják a vét, és az efféle látványt (pl az én párom), mégis bent volt,mindent látott mert látni akart senki nem mondta hogy hova nézhet vagy nem nézhet.


Nem undorodott meg tőlem,sőt!


Bárki megkövezhet érte, de ez nem egy bevásárlás vagy valami, hogy vagy jön velem vagy nem... tökmindegy.

Ez a közös gyermeketek születése, és én is úgy gondolom,hogy amelyik kapcsolatban emiatt lesznek gondok az a kapcsolat annyit is ért.


Természetesen kivétel ezalól az,ha a félrfi tényleg nem bírj aaz orvosi dolgokat, a vért stb...


Attól pedig őszintén szólva egyenesen a falra tudok mészni, ha maga a nő mondja azt hoyg nem lehet ott a párja, bármilyen okból is mondja ezt.

Mi az hogy nem engedi?


Végezetülpedig, ebben a kiszolgáltatott helyzetben el sem tudtam volna képzelni, hogy ne legyen ott a párom - pedig az igazán aktív szülési szakaszban amikor nekem minden figyelmemre szükségem volt ő igazából semmit nem csinált azon kívül,hogy a kezemet szorította.

Senki de senki nem lett volna képes annyi erőt adni mint ő.


Második babánkat várjuk, most is bent lesz, semmi pénzért nem hagyná ki, nekemmeg semmi pénzért nem jutna eszembe arra kérni hogy ne jöjjön velem.

2011. nov. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Az előttem író minden szavával egyetértek. Egyik Nőnek sincs joga megtiltani, illetve kötelezni se arra a párját, hogy bent legyen vagy ne legyen.

Közös gyermek, közös döntés. Pontosan ugyanannyi joga van beleszólni, mint Nekünk.

Én megkértem a párom, mivel első babánk születéséről volt szó, hogy jöjjön el velem egy szülésfelkészítőre, utána döntsön. Ezt is csak azért, hogy tudja mire számítson.

Bent volt. Életemben nem támaszkodtam szerintem még senkire úgy, mint akkor ott Ő rá. Ő volt az, aki tartotta bennem a lelket a kitolás alatt.

Nagyon örülök, hogy így döntött, hidd el, semmi nem változott azóta, sőt! Még szorosabb lett a kapcsolatunk minden téren.

Ezenkívül Ő lett az, aki minden férfi ismerősét rábeszél arra, hogy OTT KELL LENNI! Azt mondta alig látott valamit, mikor kibújt az angyalkánk, olyan könnyes volt a szeme. :)

Ha Ő akarja, nyugodj meg, nem lesz semmi baj! Egy gyönyörű közös élményetek lesz együtt! (Persze ott nem biztos, hogy gyönyörűnek fogod közben látni, de mikor odaadják a babucit már minden megváltozik) :))


Sok sikert!

2011. nov. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem is nagyon beszéltük meg, hogy jön-e, vagy nem, mert olyan természetes volt, hogy ott lesz! :) FEjemnél állt, de mindent látott végülis, mivel ilyen félig ülő pozicióban született meg mindkét gyerekünk. Az első szülés nehezebb volt, ott már semmi másra nem emlékeztem a végén, csak ahogy szorítja a kezem, meg az ő hangjára, hogy ott van- ott van, ott a feje- de mindezt olyan hangon mondta, amit azóta sem hallottam tőle. Tiszta extázisban volt!

:)

De a két gyereknél pl a köldökzsinórt nem volt gusztusa elvágni- nem is erőltette neki senki. Feltették neki a kérdést, nemet mondott, és ennyi. Én sem izélgettem, hogy de csináld már. :)

2hónap mulva érkezik a 3.babánk, és ott szeretne lenni, ez már olyan természtes hogy ott lesz!! Modntam neki, hogy próbálja meg összeszedni magát, és így utoljára a kölökzsinórt vágja már el ő, mert többször már nem lesz elehtősége!! De persze ha akkor ott nemet fog mondani, akkor sem fogom őt kevésbé szeretni! :)

Ha nem, akkor nem- erőltetni nem lehet semmit. :)

2011. nov. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem is ragaszkodott hogy bent lesz a kisfiunk születésénél, egy kikötésem volt, hogy megáll a fejem mellett. Pont azért ami téged is aggaszt. Sokat jelentett hogy ott volt, látta a gyermekünk születését, de nem szemtől szembe! Így jó volt mind a kettőnknek, és nincs semmi gond azóta se!
2011. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
2012. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

A kerdest mikor feltettem meg csak tervben volt a baba. Azota viszont megszuletett. 7 hetes. Apas szules lett-termeszetesen :)


A paromnak koszonhetoen tenyleg konyebb volt! A fejemnel volt. Fogta a kezem, biztatott. Az elso kitolasnal majdnem kette hajtott, ugy tolta elore a fejem, alig vartam, hogy legyen vege a tolofajasnak, es leszedjem a fejet :D Aztan csak mondtam neki (ha jol emlekszem) hogy ennyire azert ne toljon o is :D


Koszonom a valaszokat meg egyszer. En is csak ajanlani tudom az apas szulest a jovoben szuloknek!

2013. febr. 23. 14:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!