Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, hogy az apás...

Van olyan, hogy az apás szülés "rosszul sül el"?

Figyelt kérdés
Hallottam már olyanról, hogy apás szülés után megváltozik a kapcsolat a szülők között. Apuka nem kívánja ugyanúgy a szülés előtt még imádott nőt. Mindig úgy gondoltam, hogy (valószínüleg emiatt az agymenésem miatt) hogy egyedül szülök! Majd megismertem a mostani párom, aki kijelentette, hogy márpedig bent lesz velem!!! :) És szerinte a félelmem alaptalan! Vélemények?

#szülés #apas szules
2011. nov. 22. 12:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha az apa bent akar lenni, akkor hagyni kell. Ha közben úgy érzi, ezt mégsem szeretné, akkor bármikor kimehet.
2011. nov. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annyi a megoldás, hogy nem kell premier plánba néznie és akkor nem lehet semmi gond. Gyanítom, hogy akik nem kívánják szülés után a párjukat, azok az alsó fertájt is nézték szülés közben.

Nem kell! Leül szépen melléd és egyszerűen veled van. Ne parázz. Az én férjem mind a két császárnál bennt volt, szerintem az kicsit még durvább. És ő tök büszke magára, mindig azt mondja, hogy Mi együtt szültünk :)

2011. nov. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan megesik néha az is, amit leírtál. De én úgy gondolom, hogy egy stabil kapcsolatban, főleg ha maga az apa akarja az együtt szülést, ez nem nagyon fordulhat elő. Amúgy a legtöbb férfi nagyon pozitívan szokta megélni gyermeke születését, és büszke arra, hogy jelen lehetett a nagy eseményen. Az én férjem is közéjük tartozik, elkergetni sem lehetett volna a szülőszobáról.
2011. nov. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amelyik kapcsolat nem bírja el az együttszülést az nem is olyan nagyon erős másrészt ott szerintem valahogy ez fel se merül. Szerintem akkor a pasi eleve elzárkózik ettől, főképp nem ő ajánlja fel (mint a te párod is ahogy ajánlkozott:))

A fejednél álljon és kész.

Én harmadik babámat szültem nemrég, meghaltam volna ha nincs ott a férjem (úgy értem nagyon egyedül éreztem volna magam)és hát az ő gyereke is úgyhogy az a minimum hogy ő is lássa mikor maszatosan felsír:))

Nekem a parám az volt hogy elcserélik a gyereket:))) így azért is volt jó mert mikor vitték fürdetni, ellátni a picit akkor vele küldtem apát is, mondtam hogy végig fotózza az eseményt hogy biztos legyek benne hogy nem cserélték el :D Tudom, hülyeség:)

Azóta sincs semmi baj a házasélettel:)

2011. nov. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

12.26!

Nekem is volt ilyen parám, hogy elcserélik a gyereket! :DD Én is mondtam a férjemnek, menj gyorsan a gyerek után és fotózz, nehogy elcseréljék :DD De letagadni sem tudná a két kislányunkat.

2011. nov. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok.

Ez a fejnél állás érdekes dolog. Mi is megbeszéltük, hogy ott marad, de nem bírt a kíváncsiságával, muszáj volt végignéznie, hogyan jönnek világra a gyerekei. Nem bánta meg utólag sem. Nyilván nem minden pasi ennyire kíváncsi.

Nálunk az elcserélés az Ő parája volt, addig nem tévesztette szem elől a gyerekeket, amíg rájuk nem került a karszalag. Pedig komolyan mondom, felismertem volna Őket ezer közül is.

2011. nov. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen típusfüggő, mert van olyan apuka, aki kijelenti hogy nem szeretné látni a feleségét "úgy". Persze, mondjuk, hogy nem lehet látni nagyon semmit, mert az anyuka fejénél áll, és "takarásban" vannak a részek, de a gyakorlatban ez nem így van. Ott folyik a vér (bocsi), ha kell szabnak-varrnak, csattognak. Az én párom is bent volt az elsőnél, a másodiknál is "bevállalta", de beszélgettem is vele erről, mondtam hogy szeretném ha ott lenne, de lehet hogy látni fog dolgokat. Ő olyan típus, hogy nemigazán lesz rosszul ilyesmitől. Sőt, a másodiknál, mikor mondta a szülésznő, hogy kint a baba feje, és megkérdezte a párom, hogy "van-e haja"?erre a szülésznő : "van, jöjjön nézze meg", ő simán odaállt :) A házasélettel meg minden oké, még a pluszkilók ellenére is.

De írom, hogy típusfüggő, van aki abszolúte nem rávehető, vagy vacillál, akkor nem érdemes "erőltetni".

2011. nov. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Majd befenyítem, hogy ha nem marad fejnél, akkor a következő szülésnél nem lehet bent :)

A császáros válaszolótól kérdezném: császár alatt is bent lehet? Vagy közben alakult úgy, hogy császár lesz?

2011. nov. 22. 12:43
 9/26 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom hogy ezen múlik e egy kapcsolat.Én ebben nem hiszek.Ahogy már írták sima szülésnél is oda állhat a fejed mellé.Szerintem az a legnagyobb segítség ha melletted áll és fogja a kezed.Nem az ha oda áll szembe és azt nézi mi történik odalent,akkor akár bent van vagy nincs.Engem császároztak bent volt velem a férjem,ott ült a fejem mellett.Nem látott semmit.Bár ahogy le voltam takarva amúgy se látott volna semmit.
2011. nov. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó vagyok!

Szerintem ez kórház függő hogy bent lehet e az apa császárnál.Nálunk Szombathelyen bent lehet az apa.

2011. nov. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!