Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros kérdés? Ki mit tud...

Császáros kérdés? Ki mit tud erről?

Figyelt kérdés
20hós lesz a lányom mikor érkezik a tesó. A lányom császárral született,mert a nyakán volt a köldökzsinór. Azt szeretném tudni,hogy a másodiknál kérhetem a császárt? Vagy mindenképp meg kell próbálnom megszülni. Fogadott dokim lesz a 20.héttől,de még nem tartok ott,azért érdeklődöm. Ha lehet császár ezt nevezik majd programozottnak?
2011. nov. 17. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Orvosfüggő.

Az én dokim azt mondta, hogy ha két éven belül jön a kistesó, akkor valószínű megint császár lesz.

De némelyik orvos engedi, hogy megpróbált természetesen.

Mit tudsz a dokidról? Mennyire császárpárti?

2011. nov. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Miért akarsz császárt? Ha nem indokolt, akkor dokija válogatja, na meg a pénztárcád vastagsága, hogy belemegy e vagy sem. A programozott császár az az, amikor megadott napon végzik el a műtétet, nem pedig amikor beindul a szülés.
2011. nov. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk pont 2 év lesz a gyerekek között. Az orvosom azt mondta még anno az első gyermek születése után, hogy ha 2 éven belül érkezik a kistesó, akkor az is császáros lesz.

A kérdésedből úgy veszem ki, most is szeretnél császárral szülni. Biztos vagyok benne, hogy az orvosoddal meg fogod tudni beszélni, s a 20 hónap két gyerek közti korkülönbség is a császár mellett szól.

Programozott császár igen, azt jelenti, hogy megbeszélitek előre, mikor kell befeküdnöd és aznap vagy másnap elvégzik a műtétet. Nekem a 2.programozott lesz, kb 2 héttel előbb megszületik a baba majd, mint a mensi szerinti idő.

2011. nov. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 25 hónap lesz a két császár között, a doki rám bízta, hogyan döntök, programozott császár vagy megpróbálom simán. Mivel a hegem határeset, nem merek kockáztatni, ha egyszer így is, úgy is a műtőben végződik az egész, akkor legyen császár. Szerintem a legtöbb doki nem ágál ellene. 36 hét körül úgyis nézik a hegedet, ha vékony lesz, esély sincs sima szülésre.
2011. nov. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen,szeretném ha a 2. baba is császáros lenne. A dokit nem tudom mennyire császárpárti,de remélem megbeszélhető vele,így főleg hogy az első is az volt.
2011. nov. 17. 14:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2008-ban SOS császárom volt a 37. héten. Most 28 hetes vagyok, a dokim a császárt ajánlotta, és elfogadtam, bár nagyon félek tőle, úgyhogy programozott császármetszésem lesz.

Ha császár után simán szülnél, akkor sem kaphatnád rögtön kézbe a babát, mert a sima szülés után rögtön elaltatnak, hogy megvizsgálják a császáros hegedet. Ez egy nagyon fájdalmas vizsgálat, ezért végzik altatásban.

2011. nov. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a jövőhétre vagyok kiírva. A fiam 2 éves(26hónapos), én szeretném megpróbálni a szülést. Szerintem a császár se megúszósabb, főleg, hogy itt a nagyobbik aki féltékeny lesz és 2x anyásabb...friss sebbel szerintem nehezebb. A szülés pedig fáj, de általában 2-3 nap és semmi bajod. A doki azt mondta, ha jövőhéten nem indul meg akkor a rákövetkezőn császár lesz.
2011. nov. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ajánlotta a dokim a császárt, 26 hónapja szültem az első kisfiamat szintén császárral. Belementem, így mához egy hétre lesz a műtét 39+1 hetesen. Nekem nem vizsgálták még a heget.
2011. nov. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 haramia ***** válasza:
100%

"Ha császár után simán szülnél, akkor sem kaphatnád rögtön kézbe a babát, mert a sima szülés után rögtön elaltatnak, hogy megvizsgálják a császáros hegedet. Ez egy nagyon fájdalmas vizsgálat, ezért végzik altatásban."

-ezt honnan?

Én júliusban szültem (sajnos sürgősségi császárral) aztán mikor másik szobába költöztem ott volt egy anyuka, aki másodszor szült, elsőt császárral, mostanit természetesen és semmilyen altatásos hegvizsgálata nem volt...

2011. nov. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

17 hónap korkülönbség van a lányaim között. Az első programozott császáros volt mert nem fordult be. A másodikat viszont természetes úton szültem. Nekem a dokim nagyon támogatta a rendes szülést, én kicsit tartottam tőle, de nagyon örülök hogy így alakult.

A babát ahogy kibújt, egyből rám tették, utána a férjem elvágta a köldökzsinórt, lemérték...stb. És csak utána jött az, hogy elaltattak és a dokim megcsinálta a méhüregi betapintást és utána össze is varrt ahol kellett. Utána még picit babáztunk, majd mentem fel a gyermekágyra.

2011. nov. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!