Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Császáros kérdés /többszörös/?...

Császáros kérdés /többszörös/? Elköttetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem volt egy császárom 2008 májusában, 2009 októberében és szeretnénk egy 3. babát kb 2012-ben.

Az orvosom már a második baba császározása előtt megkérdezte szeretnénk-e 3. babát mert ha nem akkor elköt.

Ekkor voltam 23 most vagyok 24.

Szóval igazán a kérdésem arra irányulna, hogy szerintetek 3. után elköttessem magamat?

Nem nagyon szokták a 4. császárt engedni, de itt már olvastam róla hogy volt akinek 4 is volt.

És per pillanat úgy gondoljuk a párommal 3-nál többet nem szeretnénk...de de ez egy olyan nehéz döntés.

Viszont ugye ha az anyagi szempontokat nézzük, nem kell tovább költeni a fogamzás gátlásra és azt a pénzt a többi gyerekemre tudom fordítani.

Tudom h.lye vagyok!

Ja és még egy h.lye kérdés, ha valakit elkötnek utána kell valami hormon tartalmú dolgot szednie?


2010. okt. 21. 07:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hűűűű, hát 24 évesen azért nem egyszerű a dolog. Én már 35 leszek, nekem max. még egy babám lesz, valószínűleg az is császárral. És utána tutira el fogom köttetni magam, ha az orvos azt mondja, sima ügy, és meg lehet csinálni. De biztosan nem fogom bánni, mert akkor már leszek 38-39, párom nálam 3 évvel idősebb... de 24 évesen én még úgy érezném, hogy előttem az élet... :)

Persze ezt Nektek kell tudnotok. És az is nagyot nyom a latban, hogy mit mond az orvos a 3. gyerkőc után: van-e olyan állapotban a méhed, a hasfalad, hogy esetleg még egy terhességet kibír, hogy életveszély nélkül ki tudod-e hordani. Egyelőre bízd a jövőre, szerintem ne most akarj dönteni ebben a kérdésben.

A hormonnal kapcsolatban nem tudok mit írni, még nem jártam körbe a témát.

2010. okt. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!
2010. okt. 21. 07:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én úgy olvastam , ha rendben zajlik le a műtét akkor az nem befolyásolja a hormonokat ,tehát nincs szükség hormongyógyszerre!Belinkelek egy oldalt olvasd el ha gondolod ! [link]
2010. okt. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kisnita ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem még ne döntsetek erről, ráér akkor amikor már a 3. baba a pocakban lesz. Ha akkor is úgy fogjátok gondolni, hogy nem akartok 4.-et akkor köttesd el magad. Én már az első császárkor el akartam mert nem akarok több gyereket, de a párom nem ment bele hátha még meggondolom magam, majd kiderül... Az tényleg igaz, hogy ha el vagy kötve nem kell a fogamzásgátlásra költeni, több marad a gyerekeknek. Nekem azt mondta az orvosom, hogy még nem találkozott olyannal, hogy lekötés után szedni kellett volna valami hormontartalmú gyógyszert, szóval biztonságos ilyen szempontból is.

2010. okt. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Nagyon aranyosak vagytok de tényleg!

Tudom még van időm! :)

2010. okt. 21. 08:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig két császárom volt, tőlem is megkérdezték a második után, szeretném-e, hogy elkössenek.

Most úgy gondoljuk, nem akarunk több babát, de akkor sem kértem, az olyan végleges.

De pl. van egy barátnőm, neki a második császár után azt mondta az orvosa, hogy ő még egy terhességért nem vállalna felelősséget, olyan rossz állapotban van a méhe, úgyhogy elkötötték.

Szóval én huszonvalahány évesen tuti csak akkor köttetném el magam, ha orvosilag indokolt. Még harmadik gyerek után is.

Sosem tudhatod, mit hoz az élet.

2010. okt. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 2009 márciusában szültem ikreket. A szülésznő megkérdezte, hogy akarom-e ezt a végleges megoldást. Több babát nem tudunk vállalni, ráadásul a következő babák is lehetnének ikrek, de akkor sem mentem bele. Én is 24 voltam akkor. Szerintem túl fiatal vagy még 1 ilyen döntéshez. Rossz ne történjen, csak jó: anyagilag bevállalhatnátok még 1 babát, és akkor már nem tudod vissza csinálni. A védekezés nem csak gyógyszerből áll, nekem spirál van, semmi bajom vele, szinte észre sem veszem. Én nem is szedhetek hormon tartalmú gyógyszert. Nem tudom, láttad-e a Fókusz műsort, 1 anyukának elkötés után született a negyedik babája. Igaz, ő perelni akar.
2010. okt. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek is a válaszokat!

Köszönöm nektek a segítséget én is azon az állásponton vagyok hogy korai lenne hisz ha minden jól megy a harmadik baba után is csak 27 körül leszek, de nem tudom.

Igazából szerintem az orvos fogja valójában eldönteni a méhem állapotától függően. /Már most mondta hosszabb volt a műtét mert sok volt az összenövés/.

Köszönöm a válaszokat és sok boldogságot és egészséget kívánok a csemetéknek/hez.

2010. okt. 21. 14:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!