Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire igaz amit a filmekben...

Mennyire igaz amit a filmekben látni, hogy sokan ordítanak szülés közben? Tényleg igaz lenne, hogy az ember ennyire elveszíti a kontrollt?

Figyelt kérdés
Én nem szeretném! Nagyon félek, tényleg vannak akik kiáltoznak szülés közben? Én attól rettegek, hogy csak ne sírjak és ne ordítsak...31 hetes
2009. máj. 6. 16:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Mindenki másképp csinálja :)

Ezt előre nem tudod, valaki némán szül, valaki ordít. Hidd el sok mindent tapasztaltak már a szülészeti osztályon, nem te leszel az első, akár így, akár úgy viselkedsz a szülés közben.


Én meg voltam róla győződve, hogy némán szültem, de a férjem utóbb felvilágosított, hogy nem, igen hangosan nyögtem. Olyan erővel nyomtam, annyira befelé figyeltem, hogy semmi nem jutott el az agyamig. Szegény férjemnek majdnem el is törtem a kezét :)

A barátnőm, aki egyébként egy nagyon viselkedni tudó csaj, huszoniksz órás vajúdás után ráordított az orvosra, hogy k*rva gyorsan szedje ki belőle a gyereket. Pár napra rá bocsánatot kért, mire az orvos, ugyan már, mondtak már cifrábbat is és csak mosolygott.

Csak nyugodtan kiabálj, ha neked úgy lesz jó.

Könnyű szülést neked!

2009. máj. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Az csak film! Nyugi,nem olyan vészes.Jó én már könnyen beszélek:)Nem olyan könnyű bírni a fájdalmat,bár attól függ,hogy mekkora a fájdalom küszöböd.Ha kiabálsz,nem lesz erőd se,mert elfáradsz.Én olyannal szültem,aki nagyon kiabált,és a végén vákum kellett,mert nem bírta a babát kinyomni.Türelem,hidd el megéri.Fájások közbe vegyél majd mély levegőket,nagyon sokat segít.3 hós huncut kissrác anyukája.
2009. máj. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

afilmekben azt is láthatod, h forró vizet, és törülközőket kérnek, azok sem kellenek a szüléshez:)

Komolyra fordítva, nem feltétlenül kell kiabálni, én meg sem szólaltam, a tolófájásoknál egyszer felkiabáltam, de annyi.Nem hitegetlek, veszettül fáj, de ki lehet bírni. Ha kiabálsz, csak rosszabb lesz, engeded magadon elhatalmasodni a pánikot. Csak annyit tudok ajánlani, h próbálj nyugodt maradni, az orvos és a szülésznő azért van, h segítsen, és ha minden kötél szakad, kérhetsz fájdalomcsillapítót.Az utlsó egy órában szívem szerint kértem volna, de azt mondták, h már a célegyenesben csak lassít. Túl akartam lenni, rajta, ezért nem kértem.

A vajúdás nekem jobban fájt, igyekeztem nem arra gondolni, h még mennyi ideig tart még. Arra figyeltem, h jön a fájdalom, erősödik, tetőponton van, és enyhül. Mintha hullámokon lovagolnál.:)

A vajúdás szépen lassan alakul ki, hozzá lehet szokni, és közben én figyeltem is, h hány percesek a fájások. Közben az orvos és a szülésznő megkér dolgokra, feküdj fel vizsgálatra, nst-re, nekem rohant az idő.

Nem kell nagyon félni tőle, úgyis át kell élni, és ez a világ legtermészetesebb dolga. Régen egyedül is szültek a nők, akkor neked mennyivel jobb, és könnyebb lesz, gondolj erre.

A kitolás nálam nagyon rövid volt, 5 fájásra kint volt. Az nem fáj nagyon, szinte észre sem vettem, kicsit olyan volt, mint a filmekben a lassított felvétel, minden olyan meseszerű, valószerűtlen volt.Pont uolyan érzés, mint mikor székrekedésed van, és kemény a széklet. Pont uúgy feszít. Higgy magadban, és a babádban, meg tudjátok együtt csinálni!

Könnyű szülést, és boldog babázást kívánok! 9 hós kisfiú anyuja:)

2009. máj. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

Nekem még a szülésznő is azt mondta (a felkészítő tanfolyamon), hogy egy csomó dologra nem is szoktak az anyukák emlékezni, még arra sem, milyen pózokat vettek fel, stb. Nekem is első szülésem volt és mivel elég kicsi a fájdalomküszöböm (szerintem) én is tartottam attól, hogy vajon miket fogok közben csinálni. A szomszéd szobában kicsit gyorsabban zajlottak az események, 2 szülés is volt és hallottam kiabálást is, mindkétszer, de egyáltalán nem extrém módon ( mint a filmekben...), gondoltam, biztos én is fogok, ha már nem bírom, de végül mégsem volt rá "szükségem". A szülésnek minden percére emlékszem, a párom is velünk volt végig, életem legszebb emléke, még, ha ez volt egyben életem legnehezebb és leghosszabb napja is.

Rettegned nem kell, gondolj arra vajúdáskor, hogy tulajdonképpen mi is történik a testeddel, tágul a méhszájad, görcsölsz ugyan, de max a sóhajtozás az, ami segít, ami kicsit lazít is. A kitolásnál meg már annyira aktív leszel és olyan közel leszel már a babádhoz, annyira fogsz koncentrálni, hogy nem lesz időd sajnálni magad. A kiabálásról, ordításról meg köztudomású, hogy rengeteg energiát emészt fel és neked akkor mindre szükséged lesz, nem kótyavetyélheted el. Kívánom, hogy sírj majd, és éppen abban a pillanatban, amikor először a karodba foghatod a gyönyörű kisbabádat - örömödben!

Egyébként pedig: ha úgy jön mégis össze, hogy a feszültségtől, vagy akár fájdalomtól, vagy fáradtságtól mégis sírva fakadnál, esetleg elkiáltod magad közben, hát egy percig se szégyelld, mert ehhez is jogod van, de ezt te majd ott helyben eldöntöd, hogy szükséged van-e rá valamiért mégis. Minden úgy lesz jól, ahogy történik majd, felejthetetlen élmény! Semmitől ne félj, nyugtasd meg a bébidet is, hogy nagyon várod, ő is segíteni fog, ahogy te is neki. Ha félsz, nyugtalan vagy, azt ő is érzi, tégy meg mindent magatokért, hogy már csak a nagy nyugi legyen, ami kis idő még hátravan a Nagy Találkozásig!

Könnyű szülést kívánok! :)

15 hónapos baba anyukája

2009. máj. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Engem a "kedves" doki rákötött infúzióra, holott semmi sem indokolta, majd a tolófájásoknál egy másik a gyomromba könyökölt, úgyhogy tisztán emlékszem, hogy letegeztem, és a szex is szóba került...

Fogadott doki volt, de nem bántam meg, hogy miket mondtam neki. Szerintem kicsit durva első gyereket 3 óra alatt "kihajtani" a kismamából, majd a végén vákummal kirántani.

Nem akarlak megijeszteni, remélem, hogy a te dokid normálisabb. Én a jövő hónapban szülök újra, a kórház ugyanaz, a doki más...

2009. máj. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és remélem tényleg csak a legvégén fogok sírni, örömömben.
2009. máj. 6. 17:01
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Nekem van egy 3 éves lányom meg egy 10 éves fiam! Mind a két gyerekem infúziós inditással jött a világra, két perces fájásokkal kezdtem aztán persze egyre sűrűbben jöttek, de egy hang nélkül végig csináltam! A doki gratulált a végén, s azt mondta ritka hogy ekkora gyereket csendben szül meg valaki! A barátnőm viszont kapott egy taslit annak idején néhány éve, mert azt mondta az orvos, nem kiváncsi arra hogy tud hisztizni! Ha megcsinálta, szülje is meg! Kicsit durva volt sztem, de azt mondják hogy rengeteg energia elmegy azzal ha valaki hangoskodik nem fogka vissza magát! Sok szerencsét neked!!
2009. máj. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

tényleg vannak, akik ordítanak, én is hallottam...

a sírás szerintem nem gáz

én is nagyon féltem, hogy ordatok majd, mert elég nyűgös típus vagyok, de szerencsére nem ordítottam, és csak a végén sírtam, pedig k..vára fájt :)))

2009. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindenki azt mondta nem fogom kibirni kiabálás nélkül, szerencsére tévedtek mert kibirtam orditás nélkül. De amig bent voltam a kórházba , azalatt a 4 nap alatt komolyan mondom kivétel nélkül mindenki orditott. A szülöszobával szembe volt a szoba amelykbe voltam és mondtuk hogy , már megént szűl valaki. Persze ez nem szégyen ha valakinek ettöl elviselhetöbb a fájdalom.
2009. máj. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%
Szia.Én megfogadtam magamnak,hogy nem fogok kiabálni.Nem is kiabáltam,hanem ordítottam.Igaz,nem végig(2x3x,emlékzem rá,mert szégyeltem is),de nem hisztiztem.Nagyon a végefelé jártam.A tolás alatt nem kiabáltam.Vajúdás alatt volt melettem egy lny,aki sikítozott össze vissza,rá is szóltak a szülésznők.
2009. máj. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!