Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan kezeljem a szülés...

Hogyan kezeljem a szülés utáni depressziót?

Figyelt kérdés
Nincs senkim a világon csak a 3 hetes pici lányom. Párom messze dolgozik csak a hétvégén látom. Nincs se anyukám, se anyósom, se barátnőm aki átjönne egy picit beszélgetni. Nagyon szeretem a lányom, érte megérte minden fájdalom és lelki összeroppanás. De még is félek, hogy elveszítem a párom, mert már saját magam nem tekintem nőnek. Csúnyának látom magam és nagyon félek, hogy keres magának egy szeretőt. Intim kapcsolat nem volt már közöttünk nagyon régen, a terhesség 24. hetétől. Most is csak azt várom, hogy hívjon, 17 órára ígérte. Tudom ez még nem jelent semmit. De soha nem volt önbizalmam, önbecsülésem. Anyu halála után az áltsuliba folyamatosan bántottak az iskola társaim, 7 éven keresztül, néha nagyon durván. Az egész életemre rányomta a bélyeget. És szülés után csak rosszabb lett. Lassan teljesen felemészt a bánat. Mit tegyek?
2011. aug. 24. 18:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia! Hát tudom, hogy mit érezhetsz. Nekem két éve jött ki a depresszióm. Akkor a fiam 8 hónapos volt. Én kineziológushoz járok, mert muszáj volt úgymond valamilyen segítség. Bár nekem vannak barátnőim, anyukám, férjem, mégsem tudtam Velük mindezeket megbeszélni. Egy idegennek sokkal jobban kinyílik az ember, mint egy közeli rokonnak. Idén májusban sajnos elvesztettük a második babánkat. A 6. hónapra meg kellett császározni, mert elfolyt az összes magzatvizem, meg más problémák is voltak. Nehezen dolgoztuk fel a dolgot, de most érzem, hogy megelőztem a "bajt", mert kibeszéltem magamból a fájdalmat. Meg tervezem a jövőt, hogy lehet még babánk. Tehát tényleg a legjobb tanács, hogy beszélgess, levelezz itt az oldalon levő kismamákkal. Akár Velem is, szívesen adok tippeket, hogy újból Nőnek és Anyának érezhesd Magad.

32 éves anyuka

2011. aug. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Valamiért spamként kezelte a levelezőm a mailedet. Rányomtam, hogy nem spam, és erre eltűnt. Már 25.-én írtad, de csak most vettem észre.

Írj még egyszer légyszi.

2011. szept. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!