Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan kezeljem a szülés...

Hogyan kezeljem a szülés utáni depressziót?

Figyelt kérdés
Nincs senkim a világon csak a 3 hetes pici lányom. Párom messze dolgozik csak a hétvégén látom. Nincs se anyukám, se anyósom, se barátnőm aki átjönne egy picit beszélgetni. Nagyon szeretem a lányom, érte megérte minden fájdalom és lelki összeroppanás. De még is félek, hogy elveszítem a párom, mert már saját magam nem tekintem nőnek. Csúnyának látom magam és nagyon félek, hogy keres magának egy szeretőt. Intim kapcsolat nem volt már közöttünk nagyon régen, a terhesség 24. hetétől. Most is csak azt várom, hogy hívjon, 17 órára ígérte. Tudom ez még nem jelent semmit. De soha nem volt önbizalmam, önbecsülésem. Anyu halála után az áltsuliba folyamatosan bántottak az iskola társaim, 7 éven keresztül, néha nagyon durván. Az egész életemre rányomta a bélyeget. És szülés után csak rosszabb lett. Lassan teljesen felemészt a bánat. Mit tegyek?
2011. aug. 24. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha gondolod levelezhetünk vagy ha aközelemben laksz akkor személyesen is beszélhetünk,írj privit!!!
2011. aug. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Huh, remélem valaki segíteni fog, mihamarabbi gyógyulást kívánok!
2011. aug. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is nagyon szívesen leveleznék vagy találkoznék Veled. Ha van kedved írj privit!

2011. aug. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha úgy gondolod, nekem is írhatsz nyugodtan. Az iskolai piszkálódások terén sorstársak vagyunk. :)
2011. aug. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia!Első körben tisztázd a dolgokat a Pároddal és kérj segítséget orvostól is. Merre laktok? Nem tudna a közelben lenni a Párod is? Tudom, hogy kell a pénz(ha ez az oka) de nem minden áron.
2011. aug. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem is írhatsz nyugodtan privit :)
2011. aug. 25. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy pszicháter teljesen helyrehozna.Ez szorongásos betegség.Én is szedek rá gyógyszert s elég jól vagyok.
2011. aug. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia, nem biztos, hogy azonnal pszichiáter kell, szerintem elég lenne egy barát, akivel tudnál beszélgetni. Én is itthon vagyok már a 24. hét óta és egész nap egyedül vagyok a két hónapos fiammal. Miután mi is hazajöttünk a kórházból, volt úgy hogy sírtam, mert annyira egyedül éreztem magamat, hogy a fiamon kívül senki sincs itt, de ahogy nőtt a pici ez a szorongás nálam egyre oldódott. Amiatt meg szerintem nem kell aggódnod, hogy keres mást a párod, mert szültél neki egy gyönyörű kislányt és biztos vagyok benne, hogy Ti ketten vagytok neki a világon a legfontosabbak!!! A párommal mi sem voltunk együtt azóta amióta itthon vagyok, csak a 6. heti kontrolltól, amikor a doki már engedte. Ha gondolod akkor nyugodtan beszélgethetünk privátba is, ha pedig nem laksz messze, akkor találkozhatunk is.

és kitartást

2011. aug. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Szívesen írnék én privát üzenetet, de senkinek nem tudok, gondolom nem engedélyeztétek.

Páromnak könyörögtem, sírtam, már majdnem fenyegettem is, ne menjen messzire, mert nem bírom összeomlok. De csak elment. Pedig a pénz nem kellene, illetve igen, de nem ennyire. Plusz 20 ezer forintot kap így. Az mi? Anélkül is meglennék. De ő csak elment. És tegnap fel sem hívott.

Már nem tudom mit gondoljak. Amilyen lelkes volt a terhességem alatt most annyira kerül. Volt egy szabadnapja múlt héten és inkább elment az egyik haverjának segíteni mintsem velünk legyen.

Nagyon gondolkodom a szakításon, de persze ezt megbeszélem vele is, de ha nem akar család lenni, akkor itt mást nem nagyon lehet tenni.

2011. aug. 25. 10:54
 10/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nálam volt a gond, már megjelentek a privát üzenet "fülek".
2011. aug. 25. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!