Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hallottatok olyat, hogy...

Hallottatok olyat, hogy valaki az erős dioptriája miatt nem szülhet rendesen?

Figyelt kérdés
6-os szemüvegem van és azt mondta a dokim, hogy az erölködéstől leválhat a retinám, így lehet, hogy császározni fognak. Eleinte nem is foglalkoztam vele, de most olyanokat olvastam a császármetszésről, hogy nem vagyok nyugodt.
2009. ápr. 13. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van. Sokan emiatt nem tudnak természetes úton szülni. De a végső szót a szemorvos mondja ki.
2009. ápr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a doki, hogy elsősorban nem a dioptria számít, hanem a szem állapota. Nekem mindkét szemem -5-ös, szó sem volt császárról.

Amúgy a vége császár lett, de dsemmi köze nem volt hozzá a szememnek.

Miket olvastál a csázármetszésről?

2009. ápr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én szemem 5-ös és 5,5-ös. 3 gyereket szültem simán semmi bajom nem volt és szóba sem került a szemem a császár meg főleg.
2009. ápr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én most szültem, a -7.5-es szemre hezitáltak, állitólag 8 dioptria a lélektani határ, amikor automatikus nem engednek természetesen szülni. Több szemésszel beszéltem, mind azt mondta, a természetes szülés a szemfenék állapotától függ, nem felététlenül a dioptriától, illetve, hogy a rossz kitoló légzés egy egészséges ember ereit is megrepesztheti adott esetben.
2009. ápr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az igazsg az, hogy a terhességem alatt is romlott a szemem. Még nem menetm vissza a szemorvoshoz, de észrevettem, hogy nem látok élesen. Az egyik szememen beállt a teljes rövidlátás, az már biztos nem gyógyul meg, a másiknál még nem, de ha meggyógyulna akkor műteni kéne, mert túl nagy lenne a különbség a kettő között.
2009. ápr. 13. 17:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A szemed állapotától függ. Szülés előtt (még a terhesgondozást végző nőgyógyász doki) kérnek egy szemészeti szakvéleményt. Én majdnem -8 dioptriával (-7.75) szültem természetes úton.
2009. ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget!
2009. ápr. 14. 21:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!