Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki 17 évesen esik teherbe,...

Aki 17 évesen esik teherbe, az után, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
A mai világban, hogy működik ez? Egy 17 éves lány teherbe esik, mi történik abban az 1 évben amíg tanköteles?
2011. aug. 2. 08:46
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Még csak ma teszteltem..
2011. aug. 2. 11:32
 12/17 anonim ***** válasza:
Rendben, akkor a következő kérdés: szüleid, barátod tud-e róla, tudnak-e támogatni (és szeretnének-e), mik a terveid a jövőt illetően (tehát milyen szakon terveztél továbbtanulni)?. Most leszel 12.-es? Ne haragudj a sok kérdésért, de ez mind nagyon fontos, mert így tudok személyre szabott tanácsot adni, aztán rajtad áll, hogy így jársz-e el :)
2011. aug. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

ha a szülők melletted állnak és te szeretnéd megtartani, akkor tedd azt. Én elhiszem, hogy a srác is tökéletes, de ki tudja hogy idővel mi fog történni. Te esetedbe a szülők akik nagyon is hogy számítanak.

Egy fél évet még biztos be tudnál járni a suliba, és a másik felét pedig magántanulóként végzed,majd el.


Engem speciel nem érdekelne, hogy az iskolába ki mit mond.

2011. aug. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
11.es leszek. Csak a Szakom van hátra. Most iratkoznék át szeptemberbe egy 12 hónapos képzésre ami nem kis pénz. Már kitöltöttem a szerződéseket. Mindenki mellettem áll, miután megvolt a vita, de nem vetetem el a gyerekem semmiképpen !!!
2011. aug. 2. 12:17
 15/17 anonim ***** válasza:
Akkor a következőket tudom tanácsolni: egyenlőre kezd el a képzést, és ne szólj ott a terhességről (sajnos 3 terhességből egy vetéléssel végződik még a 12. hét előtt). Ha már biztosan megmarad a baba, akkor érdemes utánaérdeklődni, hogy létezik-e ott is magántanuló státusz. Kb. április végén- május elején fogsz szülni. Addig próbálj meg előre tanulni, hogy ne legyen olyan nagy a lemaradásod, ha kiesik pár hét a kicsi miatt. Mivel a baba mellett is tanulnod kell, így ha megszületett, próbálj anyukádékkal/apukával beszélni, hogy hétvégente ameddig te tanulsz, vigyázzanak rá, így le is vizsgázhatsz a végén. Nem lesz egy könnyű menet, de nem is lehetetlen! Csak rengeteg erő kell hozzá, és hogy lemondj a szabadidődről.
2011. aug. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Amikor én szültem, egy szobában voltam egy 16 éves lánnyal. Ő egy évet halasztott a sulival. (Meg azt is mondta, hogy a tanárai nagyon segítőkészek és megértőek voltak vele.)
2011. aug. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm 17 évesen lett terhes, mondjuk pont szeptemberben és érettségi (szóbeli) előtt 2 héttel szült.

Rendesen bejárt órákra, érettségizett jelesre :o) Nem volt semmi gond és a baba szemmel láthatóan okos lett! Ez most nem vicc, de van még neki most már 2 és sokkal okosabb mint a többiek.

Nagyon sokat foglalkoztunk amúgy vele, jártunk uh-ra stb(jó nem az egész osztály:D) akkor mókásnak is tűnt, új volt, aggódtunk érte stb..az egész osztály vele nőtt fel!

2011. aug. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!