Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18-19 évesen ki akart szándéko...

18-19 évesen ki akart szándékosan teherbe esni? Miért? Körülmények? Szülők?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 19:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%

Én 18éves vagyok terhes, de nem szándékosan. Gyógyszert szedtem, de mégis terhes lettem. Hosszú lenne leirni, hogy miért. Jövőre érettségizem, januárban fog megszületni a babám. Átiratkozom másik suliba és levelezősön fogok leérettségizni. A párommal 2éve vagyok együtt lassan, mindenben támogat. Örülünk a babának mind a ketten :)

Szülők...Hát ők még nem tudják. Jövőhéten megyek orvoshoz, hogy megerősitse a terhességet és utána fogom elmondani nekik. Nem lesz egy fáklyás menet....

Esetleg te is ilyen helyzetben vagy?

2011. máj. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Hány hetesek vagytok?
2011. máj. 19. 19:25
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Még nagyon az elején vagyunk :) 5+1 :)
2011. máj. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
:D
2011. máj. 19. 19:31
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

Van aki elég érett rá ennyi idősen, hogy felelősséget vállaljon egy gyerekért és egy családért. Nagyon ritka manapság.

Orvosilag egyébként ma is azt mondják, hogy a huszas évek eleje a legideálisabb a gyerekszülésre, csak a társadalmi rend nem ért vele egyet. Nemrég olvastam róla egy cikket, hogy 30 felett mennyivel veszélyesebb a szülés a terhesség meg minden.

2011. máj. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%
Én Januárban szültem 22 évesen!!És tényleg még az orvosok is azt mondták, hogy nem lehet semmi.30 felett gáz.De volt sajnos 19 évesen egy abortuszom.Sajnos úgy jött, hogy nem akartam, nem is voltam olyan élethelyzetbe.El kellett engednem!A mai napig sírok miatta, sosem fogom ki heverni!
2011. máj. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Én akartam 17 évesen, de nem sikerült(párom is akarta)

Aztán elkezdtem fogamzásgátlót szedni, mert felvettek a főiskolára, és 5 hónapnyi bogyó után terhes lettem(rendesen szedtem!!!)

Baba megszületett köszöni jól van már 10 éves, és 3!!! tesója van, nekem pedig 2 diplomám, munkahelyem(de a legkisebbel gyeden vagyok) egyébként szülésznő lettem:-)

ebben is dolgozok, jövőre,ha felvesznek pedig elkezdem az egyetemet szeretnék szülész-nőgyógy szakorvos lenni :-)


Miért kérdezed, segithetünk, vagy bizonytalan vagy?

2011. máj. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%

Igen, 20-as évek eleje/közepe tényleg a legideálisabb.

De főként Mo-n, a legtöbb 18-19 éves lánynak nincs meg meg az anyagi háttere egy gyerekhez. Pl. mint az első hozzászóló is írta, érettségi előtt áll, vagyis nyílván nincs anyagi háttere. Gondolom majd a szülők eltartják. Csak itt akkor felmerül, hogy kinek szüli a gyereket? Magának, vagy a szüleinek?

A szülőkkel élnek, és még csak nem is tudatják velük a hírt. Azért ilyen esetben nem kész tények elé kéne állítani a szülőket.


Azon kívül a legtöbb 18-19 évesnek semmi szakmája nincsen, mégis hogy akar majd elhelyezkedni kisgyerekes anyaként? Amellett 18-19 évesen még a legtöbben bulizni járnak, szórakozni. Nem hinném, hogy ezt ki kéne hagyni. Vagy a gyerek marad a nagyszülőkre, és a szülők mennek bulizni? Sajnos nagyon sok ilyen példát látni.


Amikor én voltam 18, én is gondoltam rá, hogy jó lenne 1 gyerek. Akkor mi a párommal 3 éve voltunk együtt. Ő 5 évvel volt nálam idősebb. Ő is szeretett volna gyereket. De mi előbb albérletet kezdtünk keresni, hogy mégsem a szüleink nyakán éljünk, és oda szüljek 1 gyereket.

Aztán úgy alakult, hogy összeköltözés helyett szakítottunk.

Azóta eltelt 9év... Közben voltam több helyen külföldön, világot láttam, szereztem több szakmát, diplomát. Érettebb gondolkozású lettem. Férjhez mentem, saját lakásunk van. És 9 hónapos terhes. El tudjuk segítség nélkül tartani a gyerekünket, nem a szülők nyakára szülök.


Nagyon örülök neki, hogy nem szültem 18 évesen!

2011. máj. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
27%

2010 decemberben szultem,19 evesen. Kulfoldon elunk parommal,aki 10 evvel idosebb es mindketten szerettunk volna babat. Kulon hazban elunk(Apum is itt el,1 utcaval arrebb). Az anyagiak nem voltak problemak es eleg erettnek ereztem magam az anyasagra. Hal isten minden jol megy,segitseg nelkul is,mert ugye nekunk nincs itt rokonsag,Apum hiaba van itt,dolgozik allandoan..szoval jol alakul eddig minden es orulok,hogy fiatal anyuka lehetek. Mikor a fiam 18 lesz en meg csak 37.. :)) majd egyutt megyunk szorakozni.

20 eves anyuka.

2011. máj. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
24%
Kedves 16:46. Az első válaszoló vagyok. Valóban nincsen anyagi hátterem,ez tény. De a páromnak van! Hogy kinek szülöm a gyereket? Magamnak és a páromnak. Ma voltam orvosnál, az orvos után akartam bejelentenia hírt. Ja és mégvalami: mielőtt azt mondanád,hogy a szüleim nyakán fogunk élni, közlöm, hogy megbeszéltük a szülőkkel és minden hónapban odaadok anyukámnak 10.000ft-ot. és ez az én ötletem volt. Csak azért írtam ezt le,hogy tisztázzam a helyzetet. Utálom ha általánosítanak!
2011. máj. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!