Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 22 hétre történő szülést,...

22 hétre történő szülést, amit oxytocinnal indítottak be, lehet spontán vetélésnek nevezni?

Figyelt kérdés
A baba élt utolsó percig,a papíromra mégis azt írták,hogy avorton és nem magzat.
2011. júl. 31. 22:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

borzasztó,ami veletek történt. Én nem tudtam,hogy ez spontán vetélés, csak azt,hogy a kódokkal sokat manipulálnak. egyismerősünk átment ezen, nála is hasonlóan történt ez a dolog, neki a mentőben még azt is mondták, hogy ne nyomjon, meg emelje fel a fenekét és tartsa vissza a vetélést... iszonyat :( Nála igaz, spontán indult sajnos, pont így a 22. hét környékén. lehet, hogy azért írtak kevesebbet 3 héttel, mert a baba méretei alapján kisebb volt.

jó lenne, ha az orvosok az orvosi titoktartást nem úgy kezelnék, hogy magának a betegnek is titkolóznak :((

félre ne értsd, tisztelem a dokikat, de sajnos a konfliktus kezelésük, őszinteségük sokszor hagy kívánni valót és nem is tudják, hogy 1-1 nyitott kérdés mennyire nehezíti egy trauma feldolgozását, lezárását.

az nagyon jó, hogy tudtok erről beszélni, meggyászolni a kisbabát.

2011. aug. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

sajnalom ami veled tortent. csak annyit tudok hozzafuzni, hogy orvosilag helyes volt az elnevezes, a vizvalaszto "koraszuleshez" a 26-27. het, mert akkortol lehet eletkepes is, addig "csak" vetelesrol beszelunk

egy orvos anyuka

2011. aug. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

elozo vagyok

azert spontan, mert spontan modon nyilt a mehszajad es mivel a petezsak becsuszott a megszajba, szo szerint elveszitettel egy meg nem eletkepes babat.az oxitocin arra szolgalt, hogy hamarabb menjen es kontrolalni tudjak a verzest. de nem azzal inditottak, hanem magaol indult veszites.sajnos

2011. aug. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
De 3 napot tartottak nyitott méhszájjal.Nekem kellett döntenem,hogy beindítják,vagy megprobáljuk a lehetetlent.Fájásom nem volt,és 5 centinél nem ment tovább a tágulás.Én döntöttem,hogy indítsák be,nem akartam szembeszállnmi a természettel.Miért nem döntenek az orvosok,orvosilag,nem emberileh,hogy megkönnyitsék a dolgunkat ilyen helyzetben.
2011. aug. 2. 12:02
 15/18 anonim ***** válasza:
45%

Miert nem dont az orvos ilyen helyzetben??? mert ez a TE donteseden mulik, nem o kell felvallalja, hogy megszakitja a terhessegededt, aztan kiirjak az ujsagban, beperelik stb. szerintem ez a korrekt dolog, a te babad, a te dontesed...

azt hittem ertem a kerdesedet, probaltam is segiteni a valaszommal, de nagyon antipatikus nekem a hozzaaallasod, meg te legyel felhaborodva...le is pontozhatsz, az orvos anyuka

2011. aug. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Ne haragudj,de nem tudom mi a baj a hozzáállásommal.Ez egy kicsit rosszul is esett,de nem pontozlak le.

Egy kicsit hosszabb a történet.Az ügyeletes orvos anélkül ,hogy megkérdezte volna mit akarok bejelentette,hogy ennyi volt,beindítják a szülést.Én ragaszkodtam,hogy várjuk meg a reggelt,ha lehet,az én orvosomat.

Azt mondta végül is neki mindegy,mert ez a gyerek ugysem marad meg,és neki jobb ,mert nem kell kikaparjon hajnali 4kor.

A saját orvosom volt aki döntés elé állított,és ezzel kavartak össze,hogy akkor most mi is van.

Mit nem értesz a kérdésemben?Hallottunk olyan történeteket,hogy egyetemistáknak mutogatják az ilyen magzatokat,és mivel egyetemi korház,felmerült ez is.Hogy talán azért irtak kevesebbet,és azért volt spontan veteles a neve,mert az elobb emlitett célra használták volna fel a babánkat,és ,hogy ne legyen nyoma.

Nem haragszom az orovsomra,de az akárhányéves tapasztalata után,nem tudta ,hogy semmi esélye annak a babának,és nem volt értelme 3 napot kinozni mindenkit.

2011. aug. 3. 22:43
 17/18 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy megkérdezem, de nem a Sote II. történt mindez? Én nemrégiben vesztettem el a babámat a 24. héten, Ő csak fél napot élt, de Velem aláírattak egy papírt, hogy tájékoztattak mindenről, hogy a baba több mint valószínű nem fog életben maradni, mert idő előtti burokrepedés és rengeteg vérzés mellett ez kizárt. Tehát nem sok esélyt adtak Neki, én megadtam, hogy megcsászároztak és élt és láttuk és elköszöntünk Tőle.....és Mi eltemettük, mert nem hagyom, hogy az én kisfiam tanulmányi "baba" legyen. Így is boncolták szegényt.....bocsi, hogy ilyeneket írok, de borzasztó, hogy manapság mik vannak. Amúgy pedig van egy 2 éves kisfiam, aki most vígasztal Minket.
2011. aug. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
nem Magyarorszagon tortent,hanem 600 km keletebbre
2011. aug. 4. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!