Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajon mennyi idő van még...

Vajon mennyi idő van még hátra? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Hétfőre vagyok kiírva, tegnap éjszaka óta néha néha szúró görcsölő hol enyhe hol erősebb nyomó érzést érzek az alhasamba a derekam pedig szinte állandóan görcsöl, fáj. Hol erősebben hol gyengébben aztán pár percig semmi majd újra. A hasam egyre sűrűbben keményedik és a pici is aktív. Rengeteg krémszerű folyásom is van. Első baba lesz így egy kissé elvagyok bizonytalanodva hogy ezek már a szülés elő jelei és hogy egyáltalán mikor kell bemenni a kórházba?
2011. júl. 29. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, azt érezni fogod amikor menni kell! Ha majd rendszeresednek a fájások akkor kell. Szerintem ezek még csak jóslók.

De az nem úgy van, h az utolsó napokban belassul a gyerkőc? Nekem mintha ilyen emlékem lenne.

2011. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jósló fájásaid vannak.

Hogy pontosan mennyi időd van, azt nehéz lenne megmondani. Gondolom maximum két két, de az is lehet, hogy holnap már babázol.


A görcsök közötti időt mérheted, ha rendszeresek lesznek, az jót jelent. Illetve egy jósló hossza általában 10-20 de max. 30 másodperc, míg a "rendes fájás" 40-60 másodpercig tart és az esetek 98 %-ban rendszeres. (van olyan ritka eset, amikor valakinek pl. 2-5-7 percesek váltakoznak).


Ha beülsz egy kád meleg vízbe, és elmúlnak, akkor tuti jóslók. Ha felerősödnek, és sűrűsödnek, akkor lehet csomagolni.


Általában első babánől 5 perceseket javasolják induláshoz, ha átlagos távolságra van a kórház.

Persze ha magzatvíz elfolyna, akkor is indulni kell.


Én mindkétszer két percesekkel indultam, de még 4-5 órám hátra volt.



Szép szülést!

2011. júl. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
31.én 13:44 perckor császármetszéssel megszületett a kisfiam. Erős egézséges baba.
2011. aug. 6. 13:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Szívből gratulálok!

2

2011. aug. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. aug. 13. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!