Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most örüljek, hogy a párom...

Most örüljek, hogy a párom nem akar benn lenni ha egyszer szülni fogok?

Figyelt kérdés
Neki már van 1 gyereke, ott benn volt a szülésnél. Mi még csak tervezzük, hogy lesz, nekem az első lenne. Kérdeztem, hogy ugye benn lenne velem. Azt mondta neki elég volt egyszer. Egyébként a gyereke anyjával nem nagyon voltak együtt, kb kötelességtudatból maradt vele, mert a nő rászedte, azt mondta nem volt jó nézni azt, ahogy egy nő, akit valamilyen szinten kedvel, szenved. Na a mi kapcsolatunk egészen más, évek óta minden rendben van, tervezzük az esküvőnket, elvileg fontosak vagyunk egymásnak. De ha már nem neki kell megszülnie, meg előtte kihordania, annyit miért nem lehet megtenni, hogy a kezemet fogja, mert azzal segítene. Nem kell a konkrét dolgot nézni premier plánban. Így egy kicsit el is ment a kedvem, nem szeretnék majd egyedül, vagy anyukámmal szülni. Ja, azért azt mondta, ha nagyon akarnám bejönne, de nem élvezné. De nem értem hogy nem lenne kíváncsi, hogy milyen a gyermeke, miután megszületett.
2011. júl. 28. 09:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Én örülnék.ugyanis első párom bent volt,mert a haverok mondták h az milyen nagy élmény ha ott lehet.sajna utána ugy viszonyult hozzám mint aki megundorodott volna a nőktől.

na ezt nem akakrnám a mostani páromnál.

2011. júl. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el, hoyg nem akar szenvedni látni. Vidd be magaddal az anyukádat, vagy egy jó barátnőt.

Ha erőlteted a dolgot, akkor nagyon rosszat teszel. Hidd el nekem, hogy annál a résznél, mikor igazán fáj, fogalmad se lesz, hogy ki áll az ágy mellett, a fejtámlánál. Egyrészt mert nem fogod látni, másrészt nem érzékeled annyira a külvilágot. A végén tőlem már a szomszéd is álhatott volna ott, pont nem érdekelt. Mellesleg velem anyukám volt bent, mert a férjem nem akart-azt mondta nem akar szenvedni látni. A vajúdóból ki kellett hozzá mennem, és hazaküldenem, mert a nővérek szóltak, hogy kint ájuldozik a folyosón a padon. Ennyire nyomasztotta őt a gondolat is, hoyg pár méternyire tőle szenvedek.

Amúgy a gondolatmeneted teljesen hibás. Ha a nem szeretett nőt nem volt jó neki szenvedni látni, akkor miből gondolod, hogy a szeretett nőt majd jó lesz neki?

Ne erősködj, és ne akarj helyette dönteni. Ha ebben a kérdésben hárpiáskodsz, akár magadra is maradhatsz a végén.

2011. júl. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem Te se legyél benn :) Szerintem bármelyik éppen szülő nő is legszívesebben bárhol máshol lenne :)


De viccet félretéve. Szerintem minden nő megérti, hogy szeretnéd, hogy benn legyen. De tényleg ne erőltesd. Egyébként addigra akár meg is változhat a véleménye, csak ne zaklasd folyton ezzel.

2011. júl. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom sem kíváncsi a szülésre, és meg is értem. Azt mondja, ő látott már eleget, (mentős volt sokáig) és ő semmi szépet nem lát abban, hogyha a nő szenved össze-vissza, vérzik, bekakil, csak full ideg lenne, ha látná, hogy rossz nekem, és nem tud segíteni.


Egyébként én sem akarom, hogy bent legyen. Ez az én harcom, az én küzdelmem, igenis meg kell őriznem a méltóságomat a szülőszobán is! És mivel a párom látott már szülést, tudja, min megyek keresztül, a tisztelet nem ezen múlik.


Aki meg a kötődéssel jön - hát jelzem, a kötődés a terhesség alatt kezdődik, nem a szülőszobán!

2011. júl. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Férjem mindkét lányunk születésekor kinn a folyosón izgult a szülőszoba előtt. Az első szülés előtt megbeszéltük, hogy nem jön be. Se én nem akartam, se ő. Attól függetlenül, hogy nem volt benn, kb. a szülés után öt perccel már látta a lányokat, mert a csecsemős megmutatta őket neki.


Mi az egész vajúdás alatt együtt voltunk kinn a folyosón, járkáltam végig, csak a tolófájások érkezésekor mentem be a szülőszobára.


Őszintén szólva, amikor toltam ki a lányokat, abszolút nem érdekelt, hogy ki van benn és ki nincs, hidd el, egyáltalán nem arra fogsz figyelni, hogy a párod ott van-e. (Nem beszélve arról, hogy én úgy szültem, hogy fogtam a térdeimet, így még a kezemet sem tudta volna megfogni közben)

2011. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos a nő nem mehet ki a szülőszobáról ha elege lesz, ez van. Én is k***va igazságtalannak tartom hogy csak a nőknek kell elszenvedniük a a szülés és a terhesség minden velejáróját, a férfiak meg csak megkapják "készen" a gyereket. De ez még nem ok arra hogy rákényszerítsem hogy bent legyen. Úgysem tud ott mit csinálni, nem szülheti meg helyetted, a téblábolás engem meg csak idegesít személy szerint. Ha muszájból lenne ott annak nem sok jó vége lenne és Neked se volna olyan nagy élmény.
2011. júl. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem bent volt mikor a lányunk született, pedig már a terhességem elején kijelentette, hogy ő nem lesz bent. Aztán mikor 2 sikertelen indítás után 3. nap burkot repesztettek, megkértem, hogy egy kicsit jöjjön be legalább a vajúdás alatt,mert szükségem volt, egy kis lelki támogatásra. Egy kicsit bejött, aztán elment a mekibe, utána visszajött, később hazavitte a húgát és megint visszajött. Mikor jött a kitolás mondtam neki, hogy nyugodtan menjen ki, de nem akart. Végig fogta a kezem és törölgette a homlokom. Nélküle ezerszer nehezebb lett volna végigcsinálnom. Pláne, hogy utána vitték is a kislányunkat a koraszülött osztályra.
2011. júl. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd, mert rosszul sülhet el. Tiszteld a véleményét az akaratát. Nem kell azért feladnod még, csak ne erőltesd! Ha terhes leszel, simán lehet, hogy megváltozik a véleménye. Esetleg kompromisszumot köthettek, hogy a vajúdásnál legyen benn veled, magánál a szülésnél pedig menjen ki. Esetleg az első gyereke születésénél nem érte valami trauma benn? Én a férjemre bíztam, de az első perctől kezdve részese szeretett volna lenni a lányunk születésének, úgyhogy nem volt probléma. A szülésből semmit nem látott, mert a fejemnél állt és engem figyelt, miben segíthet.
2011. júl. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én megbeszéltem a párommal, hogy bent lesz, bár kissé vonakodott tőle.Úgy gondoltuk, ha nem bírja akkor majd kimegy.

Be is jött, végignézte, hogy a doki könyékig felnyúl (na az nem tetszett neki, el is fordult)aztán közölték, hogy császár lesz, őt meg kitessékelte a doktornő a folyosóra, hogy majd érkezünk.Úgyhogy megúszta.

Kb 3 fájás erejéig volt bent, meg mikor a doki magyarázta, hogy mikor és hogyan kell nyomni, levegőt venni stb.Egyszer fogta meg a kezem, fájáskor jól meg is szorítottam, de utána már nem engedte, hogy fogjam a kezét, biztos fájt neki:D

Elég közömbösen állt a témához, még akkor sem jutott el az agyáig, hogy gyereke lesz.

Aztán ő kiment, engem betoltak a műtőbe és 20 perc múlva vigyorogva mondja nekem a folyosón:Én hamarabb fogtam a lányunkat, mint te!:)

Akkor leesett neki a tantusz.

Szerintem nyugodtan megkérheted, hogy te igenis szeretnéd ha bent lenne, de hagyj neki menekülőutat :)

7 hós a lányom

2011. júl. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Évek óta tudtam, hogy a párom nem lesz bent velem ha egyszer eljön az idő, mert még a kórház gondolatától is rosszul van. Van egy nagyon jó barátnőm, aki végig velem volt a terhesség alatt is, végül ő jött be velem. Neki is volt már egy nehéz szülése, és ő teljesen megértett engem, nem tett fölösleges mozdulatokat, mindent intézett, sürgött forgott körülöttem, totál kényelmessé téve a szüléssel töltött 16 órát. Közben a párom kint üldögélt a folyosón és telefonon tartottuk a kapcsolatot, ha éppen olyanom volt, hogy hallani akartam a hangját. Nekem és neki is jó volt így. Mikor meglett a kislányunk a szülésznő behívta és együtt babáztunk, addigra a barátnőm kiment. így is szép emlék maradt és a párom sem volt rosszul. örülök, hogy nem látta, hogy szülés közben katétereznek és hasonló.
2011. aug. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!