Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ehónap végére vagyok kiírva....

Ehónap végére vagyok kiírva. Milyen hazahozós ruhát készítsek ki? Tanácstalan vagyok. Body, tipegő, pulcsi, nadrág, zokni, sapka, takaró, pelus, stb? Miket?

Figyelt kérdés
Ha ilyen meleg lesz, akkor mi kell rá? Ha hűvösebb, akkor meg megint mi? Segítenétek? Sapi kell?
2011. júl. 12. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a ruha nagyjából mindegy, ha viszel egy takarót, akkor azt pluszban ráteszed, ha hidegebb lesz.

Vékony sapkát mindenképpen vigyél!


Arra is gondolj, hogy ha beteszed majd az autóba, ott valószínűleg melegebb lesz (hacsak nem légkondiztok, de pici babával annyira nem célszerű), ezért is jó a takaró, mert azt csak leveszed, amikor beültetek...

2011. júl. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de még most sem tudom, hogy akkor mit készítsek elő a takarón kívül. Tipegő+body? Nadrág+pulcsi+zokni? Csak egy tipegő? Gondolom hosszú kell mindenből akkor is, ha meleg van. Vagy nem? Vagy body+zokni+takaró? Nem tudom.
2011. júl. 12. 21:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Hú, már két gyerekem van, de nem tudom, mi az a tipegő. :o)


Szerintem hosszú ujjú body, és alulra egy nadrág, aminek van lábrésze, vagy nadrág+ zokni.


Ja, lehet hogy a tipegő az a rugdalózó lenne?

Ha igen, akkor egy rugdalózó és egy ujjatlan body alá, az is megfelel.

2011. júl. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, van aki rugdalózónak, van, aki tipegőnek hívja. Akkor a tipegő alá kell body is.

Köszi!

Nem akarok ezen sokat problémázni, de most gondoltam bele, hogy fogalmam sincs, hogyan kell öltöztetni ebben a melegben egy újszülöttet.

2011. júl. 12. 21:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Én 26.-ra vagyok kiirva. Már előkészitettük a hazamenős ruháját: rövid ujjú body, hosszú ujju felső, kantáros nadrág, zokni, vékony sapka. De persze a naci meg a felső az vékony, meg egy kis takaró, mert nem lehet tudni milyen idő lesz.
2011. júl. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2011. júl. 12. 21:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Na, ezen én is sokat törtem a fejem, mert személy szerint ilyen időben a hosszú ujjú nadrág- felső gondolatától is hőgutát kapok, de persze tudom, hogy egy újszülött hőérzékelése más. Csak azt nem tudom, mennyire... Én úgy döntöttem, hogy több verziót készítek elő, egy hosszú ujjú bodysat vászonnacival, meg egy rövid ujjút, szintén vászonnacival. Aztán majd hazahozatal előtt megkérdezem a csecsemősöket, hogy melyiket javasolják. Ja és persze zokni, vékony sapi.

Azt viszont végképp nem értem, hogy miért kell a rugdalózó alá body?

2011. júl. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Rétegeset. Én is 26.ra vagyok kiírva. Ujjatlan body, lábrészes nadrág, kapucnis felső, kissapka, zokni, takaró. Sőt, húgom javasolta, hogy vigyek a kórházba kis bodykat, mert ugyan adnak ruhát, csak nagyon csúnyát, úgyhogy én bepakoltam rendesen a babácskámnak :)Nekem ő az első nyári gyerekem, úgyhogy én most jobban tartok a túlmelegedéstől :)
2011. júl. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

body+tipegő/rugi + takaró. Vag ékonyabb, vagy melegebb. (40 fokban a textilpelus is megteszi) És sapka, ha vékony is, de legyen.


A nadrág+pulcsi+zokni alá is kell a body, de abszolút nem praktikus. kint lesz a kis bokája, meg ne szorítsa semmi a derekát, azért jobb újszülöttnek a rugdalózó.

2011. júl. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget Nektek is!
2011. júl. 13. 16:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!