Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jogfosztottnak netan megalazot...

Jogfosztottnak netan megalazottnak erezted magad a szules alatt es azt kovetoen, miert?

Figyelt kérdés
Vajon megkerdeztek e toled akarod e ezt v azt, meg e magyaraztak dolgokat , megtettek e mindent hogy enyhitsek a fajasaidat, kaptal e teljes erzestelenitest gatosszevarasnal....stb
2011. júl. 11. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Hidd el, ott eszedbe sem fog jutni, hogy jogfosztott vagy megalázott vagy. Egyetlen egy dolog fog érdekelni, hogy végre vége leygen és kibújjon a baba. Ha van fogadott orvosod akkor biztos nagyon figyelni fognak rád.
2011. júl. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, mindent elmondtak töviről hegyire, megkérdezték akarom e, beleegyezek e és elmondták mi a kockázat, hogy sikerült a beavatkozás.

Nem éreztem jogfosztottnak maga és nem éreztem megalázottnak magam.

2011. júl. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze az amit atel az ember ,sajat tapasztalatombol mondom, nem hagy helyet mas erzeseknek de amikor mar mindenen tul vagy es visszagondolsz ,lehetett e volna maskepp is? En pl.nem hagytam h. a gatosszevarast helyi erzestelenites melett vegezzek igy elaltattak.
2011. júl. 11. 11:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem fogadtam senkit,vagyis én akartam,de párom azon az elven volt,hogy úgyis megszületik meg van a kórházban úgyis orvos mindig... Szóval nekem igen,nagyon megalázó volt, az orvos durva volt, nagyon brutálisan vizsgált (mert hogy aludni szeretett volna én meg galád mód fölkeltettem) a szülésznő meg folyamatosan ordítozott velem,hogy kussoljak, meg nyugodtan mozdulatlanul feküdjek,mert sorozatot akar nézni, nincs ideje velem foglalkozni,de meg ne próbáljak fölkelni az ágyból, úgy meghúzta a szíjakat a hasamon,hogy szülés nélkül is fájt volna. Hozzátenném nem nyavalyogtam, próbáltam a lehető legkevesebb hisztivel végigvinni a szülést. Utána is,mikor megkértem,hogy hadd csináljak egy képet a fiamról,mert ugye a karantén miatt apuka nem jöhetett be,legalább had lássa, elkezdett nagyon lekezelő módon durva dolgokat a fejemhez vágni. Ráadásul nem egy kezdő szülésznő, mert kb ő a legidősebb az óvári nővérek közül. Aztán egy szobában voltam egy lánnyal,aki végigsipítozta még a programozott császárt is meg az utána következő napot, a gyerekét se akarta látni, viszont pont azt a vén boszorkányt fogadta szülésznőnek,na neki pl csillogóra nyalta a fenekét, ott ugrált körülötte, itatta, szaladgált neki fényképeket csinálni, simogatta a fejét... szóval ennyit tesz,hogy fizetsz vagy nem. Mondjuk nem mindenkinél, Pintér doki,akihez terhesen jártam utána is benézett többször is,hogy minden rendben van-e velem,pedig az már nagyon nem lett volna kötelessége,az pl jól esett, a csecsemős nővérek is rendesek voltak, az osztályos nővérek is,akik pl műtét után segítenek járkálni,fürödni,nagyon kedvesek,de az a banya teljesen tönkretett idegileg. Nem mondom,hogy mindenki így jár,aki nem fizet,de sajnos megvan az esély,hogy pont egy ilyet fogsz ki.
2011. júl. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elsőt fogadott dokinál és szülésznőnél szültem, másodikat ügyeleteseknél. Egyik esetben sem kértem semmit és nem is kaptam akaratom ellenére semmit. Mindent elmondtak, mi mivel jár, de én teljesen természetesen akartam, igaz nem is volt semmire szükség (repesztés, varrás, oxitocin, stb.) Nem éreztem magam jogfoszottnak, csak pozitív élményeim vannak. Tisztában voltam a lehetőségeimmel és a jogaimmmal. Bárcsak mindenki így szülhetne! Sajnos, tudom, hogyn em ez az általános és szörnyen bosszant :(((((((((
2011. júl. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a siófoki kórházban szültem másfél hónapja. A vajúdás és a császározás alatt egyáltalán nem éreztem magam jogfosztottnak vagy megalázottnak. Az ügyeletes szülésznő nagyon kedves volt, a fogadott orvosom pedig szintén korrekt módon foglalkozott velem. A gyerekágyas osztályon töltött napok viszont borzalmasak voltak. Ez az osztály hírhedt itt a környéken.

Egy nővér és a kórházi védőnő kivételével mindenki úgy bánik az anyukákkal, mintha vérig sértenénk őket azzal, h ott vagyunk. Állítólag bababarát a kórház, de semmiképp se mamabarát.

A kislányom besárgult és nem volt tejem, de az ott töltött 5 nap alatt egyetlen egyszer kapott csak egy pici tápszert. Akkor is csak azért, mert szóltam, h acetonos a lehellete, és firtattam, h nem lehet-e baj a cukrával. Először kinevettek, utána meg láttam, h mégis vettek tőle vért, és kiderült, h teljesen leesett a vércukor szintje. Akkor engedélyezték neki a tápszert, amitől rendbe is jött, de az éjszakások már nem adtak neki semmit, hiába kértem őket sírva, h legalább egy kis vizet hadd itassak vele.

De ez persze csak egy a sok kis atrocitásból, ami ott ért bennünket.

A modortalan, otromba és lelketlen nővérek társulata rányomta a bélyegét a hangulatomra a kisbabámmal töltött első 5 napra. Úgy kezeltek bennünket kismamákat, mintha retardált taknyos kölykök lennénk. :(

2011. júl. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Abszolút nem. Mindent kaptam, amit kértem, és kaphattam, semmi gond nem volt. Mondjuk nekem eszembe nem jutott, hogy egy bagatell gátvarráshoz (repedtem kívül belül pedig) altatást kérjek, így ez nem is került szóba. (én szoptatni akartam mihamarabb, nem aludni).
2011. júl. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Négy gyermekem van, egyszer sem volt fogadott szülésznőm, csak orvosom. Mégis nagyon rendes volt minden szülésznő. Mindig mindent elmagyarázott az orvos, vagy a szülésznő. Menet közben pedig mondták, hogy mik a lehetőségeim. Nálunk lehetett volna kádban, labdán vajúdni, mondták hogy nyugodtan fölkelhetek, ahogyan nekem kényelmes. Csak rajtam múlt, hogy háton fekve maradtam nekem így volt a legjobb, nem volt kedvem moccanni sem. Pedig ez egy sima mezei kórház. A csecsemősök is normálisak voltak és az osztályos nővérek is. Nálam nem volt semmilyen rossz érzés.
2011. júl. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!