Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a császármetszést? És...

Milyen a császármetszést? És miért lett császár?

Figyelt kérdés
negativ és pozitiv élményeket öszintén kérnék,köszönöm,38+2napos
2011. jún. 17. 12:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Én nem kérnék altatást, (és ha jól tudom csak sürgős esetben alkalmazzák ma már, mert ez a legveszélyesebb)

engem EDÁval császároztak, nem érzel semmit, viszont látod amikor kiemelik a babádat! :) csodálatos élmény!

Nekem sima szülésnek indult, gyorsan is ment az elején a tágulás, aztán kaptam edát, majd lelassult a folyamat, fájásgyengeség, + nem tágultam tovább, aztán leesett a baba szívhangja, ezért lett császár. De nagy babám volt, 4 kiló fölött, a feje pedig nagyon nagy volt, ezért én akkor nem bántam a császárt, mert a fejmérete miatt nagyon féltem a természetes szüléstől.

Nekem az első felkelés volt nagyon rossz, aztán még kb 3 napig nehezen tudtam felülni, lefeküdni, de nagyjából ennyi. Az edától semmi bajom nem lett. És összesen 3 napot voltunk kórházban! Én nem félnék a következő császártól!

2011. jún. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Nekem altatásos császárom volt. A babát nagyon gyorsan kivették és rátették apa hasára. én még 2 órát bent voltam, mert nem áltt el fele a vérzés (magas vérnyomás miatt császároztak, közben derült ki hogy rajta volt a köldökzsinór). Nagyon nehezen ébresztettek fel, nem birtam sem kinyitni a szemem, sem megszolalni. megakartam kérdezni, hogy kislány vagy kisfiu, senki nem értette.

De azért nem volt rossz élmény, és biztos hogy császár lesz a második is (ha lesz 2-ik).

2011. jún. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
45%
az altatást nekem a doki nem engedte azt mondta ha nem áll semmi útjába akkor inkább epidurálisan mert a picibe is átmegy az altató amitől Ő is aluszékonyabb nem cicizik úgy nehezen indul meg a tej több a mellékhatás (anyum pl automatikusan üres gyomorral is epét hányt nevelőapám köldöksérvvel műtötték ébresztésnél olyan fulladásos köhögő roham jött rá hogy csövet nyomtak le a torkán a hasán feküdt keresztbe a doki (anyumnak nagyon jó ismerőse már évek óta) hogy ki ne szakadjon a varrat
2011. jún. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
csak attol félek mivel nagyon parázok hogy idegsokkot kapok vagy nem tudom tuti végig bögöm anyira félek,kb mint akinek van fobiája.és attol föleg rettegek hogy nem hat rendesen az eda és akkor érzeni fogom mit csinálnak mármint hogy fájni fog vagy mit tudom én.olyan mintha elevenen felboncolnának.bocsi de nagyon félek.
2011. jún. 17. 20:25
 15/25 anonim ***** válasza:

Ne félj, semmit nem fogsz látni vagy érezni, és én is úgy tudom, csak végszükség esetén altatnak. Az egyik szobatársamat altatták, ne tudd meg, milyen lehetett napokig köhögni a sebbel, valószínűleg kicsit felsérthették a torkát, amikor húzták ki a csövet. Brutálisan hangzik, de tényleg abszolút túlélhető a műtét.

Szóval nyugalom. :) Ja, első voltam.

2011. jún. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 csillll ***** válasza:
Szia! Én egy igazi fóbiás vagyok, a szó szoros értelmében:( nekem ezt a terhesség alatt megálapították.Programozott császárom volt, de úgy féltem tőle mint a tűztől. Én is tettem fel itt kérdéseket. A fájdalomtól féltem, de NAGYON. De őszíntén mondom, hogy nekem nem igazán fájt semmim. A seb húzódott, de semmi több. A műtőben is féltem egy kicsit, de muszály nyugodtnak maradnod. Jó kezekben leszel, a rossz dolgokra (pl. érezni fogod)ne is gondolj.csak a babádra gondolj. Nagyon sokat számít, hogy pozitívan állj hozzá. Túl leszel rajta és utánna ott lesz az a kis csoda neked:)Én nagyon jól éltem meg és nincs semmi bajom azóta sem. Fel a fejjel:)
2011. jún. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

áá ne akarj altatást akkor nem látod rögtön a kicsit :-))


mind a kettőnél jó volt h 1-2 percesen már ott volt velem és h hallottam mikor felsírt nya jo felnyüszögött....és amint kitoltak már hozták is a babocát a szobámba igaz az elsőnél azért meg kellet fenyegetni a csecsemőst h kimegyek érte ha nem hozza .-)))))

nem vett komolyan de ott volt a baba azért

az első szopi is hamar megvolt kb 1 órával a műtét után akkor tudtam úgy helyezkedni h menjen


ha altatnak akkor minden sokkal később lesz pl a szopi a babanézés stb....

2011. jún. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Engem is császároztak fájás gyengeség miatt és mert a babám szívhangja is leesett. Ne félj nem fogsz fájdalmat érezni, ellenőrzik is, hogy érzel-e valamit. Persze amikor kiveszik a babát azt igen én úgy mondanám olyan érzésed lesz, mintha szét akarnának tépni de ez egyáltalán nem fáj csak fura érzés. Nekem az volt fura, hogy láttam a lábam ahogyan tettek át z ágyra de nem éreztem. Nekem a második nap volt nagyon rossz ott nagyon szenvedtem de kibírható éget és szúrt de utána ez is elmúlt. Amíg a varratokat ki nem szedték addig nehéz volt elindulni mert feszült de miután a kezdeti nehézségen túl voltam már simán tudtam mozogni. Altatást ne válasz mert akkor nem láthatod a babádat. Semmit sem fogsz látni és érezni.


Egy 7 hónapos kislány anyukája

2011. jún. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
én attol is félek hogy mi van ha azt mondom hogy nem érzek már semmit és mégis.hogy probálják ki hogy érzele valamit????megvágnak??juuuj.várom további kommenteket tapasztalatokat mert már csak 10napom van hátra és egy re jobban be vagyok rezelve.
2011. jún. 19. 12:55
 20/25 anonim ***** válasza:
Én is nagyon féltem a császártól és az első babám természetesen is született.A második is annak indult bár pont 42 hetesen és indítva de a kitolásig el is jutottunk és egy órányi tolófájás után döntött a doki a császár mellett mert nagyon nagy volt a baba és be sem illeszkedett a feje még a végén sem.Még szerencse,hogy nem erőltették a természetes utat mert utána derült ki,hogy 5650g volt a kisfiam és esélye nem lett volna kiférni.Szóval én akkor eléggé megijedtem,hogy császároznak de végül akkor már nem arra figyeltem csak csináltam amit mondtak és vártam,hogy meglássam a babámat.Mondjuk utána nagyon rossz volt az első 2 nap de utána már egészen jól voltam,nem volt vészes.Csak az első 2 nap,az nagyon rossz volt,meg az első felkelés az brutális de utána minden egyes felüléssel érezhetően jobb és jobb lett.Szóval ne félj ha egyszer vmiért kell,akkor kell.Az a fontos,hogy a babának ne legyen baja és ezt is túl lehet élni.Mondjuk én sose választanám önszántamból a császárt a természetes út helyett,de ez is kibírható.
2011. jún. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!