Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok jó döntés ha a...

Mit gondoltok jó döntés ha a természetes szülést választom majd érzéstelenitő nélkül? Vagy kérjek epidurálist?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok.. 29 hetes kismama
2011. jún. 10. 11:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nekem is a kéjgáz segített. Egész jó volt... :-))
2011. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Mindkétszer kértem volna, de azt mondták, hogy nem adnak, mert hamarosan meg is szülöm őket. Szóval, alkati kérdés is, hogy meddig vajúdsz.

Így utólag jobb is, hogy inkább gyorsabban jöttek a manók. :) Első baba össz. 2,5 óra, a 2. baba 1,5 óra alatt megszületett, kórházba érkezést követően.

2011. jún. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Ugye milyen jó találmány a kéjgáz :)


Olyan mint mikor becsiccsent az ember. :))


Fáj-fáj, de kit érdekel! :))

2011. jún. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én is természetes szülést tervezek. Remélem a koktél injekcióra sem lesz szükség, nemhogy az epidurálra. Azért sem szeretném, mert akkor infúzió, meg katéter, meg tényleg nem tudok úgy mozogni ahogy akarok... Remélem kibírom fájdalomcsillapítás nélkül!

De tényleg, ha bármikor úgy érzed, kérheted, csak lehet nem-et mondanak, mert már túlságosan ki leszel tágulva, kitolási időszakban meg nem jó, ha a hatása alatt állsz!

Gyors és könnyű szülést!

34 hkm

2011. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Nikuska Vác ***** válasza:
Én a homeopátiás bogyókat szedtem 30 percenként, meg sétáltam , labdáztam, guggolgattam és vajúdás, szülés 3 óra megszületett a kisfiam( első szülésem volt):) Ja és a 3 fájás egyik oldaladon 3 fáj a másikon csodákat tesz, igaz, hogy marhára fáj, de kár sikítozni, mert úgyis fáj, az erődet inkább a szüléshez tartogasd. Nagyon jó dolog szülni, tiszta öröm:) A fájdalom meg eltörpül mellette.
2011. jún. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én azért beszéltem mega szülésznőmmel, hogy nem szeretnék fájdalomcsillapítást, mert ugye az is átmegy a kisbabába,és Ő is kába lesz akár két hétig is ürülhet a szervezetéből! :(

Bár úgy egyeztünk mwg, hogy mivel nem tudom milyen simára készülünk, de bármi lehet belőle!

És egyszer közöltem is vele, hogy eddig bírtam, és adjon valamit!De Ő közölte, hogy tökéletes hogy eddig bírtam, mert ki vagyok tágulva, és két fájást bírjak ki aztán jönnek a tolók :)

És igaza lett, így sikerült fájdalomcsillapítás és még oxitocin nélkül is szülnöm!Bár gátmetszésem lett!Szerencsére meret szétrepedtem volna :)


Másfél éves a kislányom!1. fájástól 8 óra volt az egész, de ebből csak 4 órát voltam bent a kórházban és csak másfelet a szülőszobán!Szóval szerintem gyorsak voltunk! :)


Könnyű szülést kívánok, és sok boldogságot!

2011. jún. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Kérj gázt te is! Én sem akartam, de a szülésznő rábeszélt! Ha tudtam volna, hogy ilyen jó, magamtól kérem!

Mondtam is a férjemnek, hogy szerezzen be egy ilyet itthonra! :-)))

2011. jún. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nekem a homeopátiás bogyó nem használt semmit!
2011. jún. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Komolyan nem értem mért kell rémísztgetni itt akárkit ilyen hülyeséggel, hogy le lehet bénulni az EDÁtól. Bolondság. Ha ilyen előfordult volna szülészeten hangos lett volna tőle a sajtó. Más. [link]


Itt feketén fehéren látszik a képen, hogy abba a gerincszakaszba adják, ahol már nincs gerincvelő. Előadáson is voltam a kórházban, érthetően, normálisan elmagyaráztak mindent. Nem megy át a babába se, ezért a császárok nagy részét is edával érzéstelenítik, nem spinálissal. Ezért 6 órával császár után fel is lehet kelni. A kosszú bemásolt magyarázatból az előadásom, még kismillió dolog meg lett cáfolva. Itt a szülések 99% edával megy. Aki kéri az biztos nem Úri hóbortból. Jó készülni természetes szülésre, de ez baromi sok tényezőtől függ. Ha "lezavarja" az ember 2-3 óra alatt bizti nem kell, de aki 10-en 20-on órát vajúdik, biztos meggondolja 2x. Azzal a válaszolóval értek egyet aki azt mondja szülési terv az csak terv! Ezért hülyeség eldönteni pl a gátvédelmet. Vagy sikerül az adott pillanatban , vagy nem. Valakinek vagy használ a homeó, vagy nem. Én semmi ilyesmit nem döntök el, úgy is ott válik el.

2011. jún. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nos, én a 4. babámat várom, és bizony fogok kérni érzéstelenítést, ha lehetőségem és időm lesz rá. Ugyanis valóban nincs két egyforma vajúdás és szülés, úgyhogy erre nincs recept. Az első lányom 4 és fél óra alatt született, életem legszörnyűbb élménye volt (na persze nem a baba, hanem maga szülés!). A második lányom farfekvéssel született, és bár kb. 24 órát vajúdtam,nem kaptam semmi féle érzéstelenítést. Az utolsó alkalommal a kislányom másfél óra alatt megszületett, és bár ez volt az egyetlen alkalom, hogy előre lebeszéltem az érzéstelenítést, egyszerűen kevés volt az idő, hogy igénybe is vegyem. Most már előre készültem, és ha az idő is úgy alakul, én bizony kérni fogom, amúgy a lebénulás kockázata nem áll fenn. Bocs, ha túl bő lére eresztettem, csak informativ jelleggel tettem. Gyors és könnyű szülést kívánok.
2011. jún. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!