Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fájt a szülés? Én a...

Mennyire fájt a szülés? Én a csempét le tudtam volna kaparni a falról, és az érzéstelenitő se hatott.27

Figyelt kérdés
2009. okt. 26. 09:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én ugyanígy voltam mint te. A vajúdás fájt, a szülés az már maga a megváltás volt nekem.
2009. okt. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egyet szültem simán,kettőt császárral.Érzéstelenítőt nem kaptam a vajúdás alatt egyiknél sem.Nekem a természetes szülésem életem legszebb élménye,pedig reggel 4-kor fájásokra ébredtem,és éjfélkor bújt elő a drágám.Hát nem volt éppen sem rövid,sem fájdalom mentes:-)))Én is kapaszkodtam rendesen a szülő ágyba.Másnap még a fogaim is fájtak ahogy össze szorítottam őket,mert néha bizony tudtam volna sikítani.

Viszont a császárok borzalmasak voltak,főleg a másodikkal a vajúdás leírhatatlanul fájdalmas volt,sokkal rosszabb a másik kettőnél talán a már vágott méh miatt.Normál szülésre készültem velük is,de végül sajnos sürgősségi császár lett mindkettő.Az elsőnek nagyon rosszak lettek az oxitocintól a szívhangjai és ki kellett venni,vele csak 6 órát voltam a szülő szobában.A másik majdnem megszületett,de elfordul a kitolásnál keresztbe,azonnal ki kellett venni olyan rosszul lett.Hát ezek nem éppen szép emlékek,majd megőrültem az aggodalomtól nehogy bajuk legyen,a saját fájdalmam eltörpült mellette.

De szerencsére nem lett baj,épek egészségesek mindhárman.

2009. okt. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a vajúdás piskóta volt (első baba), de a kitolásnál én is vakartam a falat...csak egy nospa injekciót kaptam...
2009. okt. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt semmi érzéstelenítő. A vajúdás nem fájt, a kitolás viszont igen, nagyon! Szerencse, nem tartott sokáig. Nekem a méhlepény megszülése is fájt eléggé :( Majdnem annyira, mint a baba szülése.
2009. okt. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
mennyire fájt? A vajúdáskor csak annyit tudtam tenni, hogy ráborultam az ágyra és csak annyit tudtam nyökögni: segítsenek...:D sosem gondoltam volna magamról, hogy így ki fogok készülni. A kitoláskor már nem fájt, "csak" feszített de irtózatosan. Az volt a legrosszabb amikor nem tolhattam! Azt hittem ottmaradok....
2009. okt. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az első babám 2 óra alatt megszületett( fájásokkal együtt). Szép, sima, könnyű szülésem volt:):):):)

A második kicsikém is megszületett 2 óra alatt( a fájásokkal együtt), de indított szülés volt, a fájások között szinte nem is volt szünet és írtózatosan fájt.

:(azt hittem belehalok (és ez nem közhely).

Én sem kaptam fájdalomcsillapítót és érzéstelenítőt sem.

2009. okt. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindhárom szülésem elég gyorsan ment, viszont isszonyúan fájt a tágulás. Aztán a kitolás már örömteli és gyakorlatilag fájdalommentes volt (annak ellenére, hogy jó nagy babák voltak), nekem is azt volt a szörnyű érzés, mikor nem nyomhattam...
2009. okt. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Gratulálok mindenkinek a babákhoz. Mikor meglátod a babádat tudod hogy megérte és minden fájdalom elmúlik!!! Ez a legnagyobb öröm.

Utolsó.Te miért nem kértél fájdalomcsillapitot?

2009. okt. 26. 12:06
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ha levágták volna tőböl a lábam azt sem érzem. Emberkínzás volt számomra. Azt hittem sosem lesz vége...de azóta már 17 hónap eltelt. De az emlék nem szépül:)
2009. okt. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Rettenetesen fájt, de bevállaltam a harmadikat is, mert szerintem ezt is túlélem :))))))
2009. okt. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!