Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pénteken lesz a babánk 1hónapo...

Pénteken lesz a babánk 1hónapos, és 3-4óránként eszik. Ilyenkor mindig kell pelust cserélni?

Figyelt kérdés
2009. márc. 19. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Nem kell, elég naponta 3-4 szer.Ha persze bekakál akkor igen, de ha csak pisil akkor nem kell. Akkor később arra megy az összes pénzetek hogy nem győztök pelenkát venni.
2009. márc. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Én cserélem neki minden kajánál (4 óránként eszik).A pisis pelus kicsípheti a popsiját és nem lehet kellemes pisis pelenkában lenni egész nap. A kakisat természetesen én is rögtön cserélem:)

Tudom, hogy nem olcsó a pelus, de a babánkról van szó, Nem?:)

Boldog babázást:)

2009. márc. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azért van a popsikenőcs, hogy ne csípje ki a popsiját a pisi.
2009. márc. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Én csak a kakisat cseréltem ki rögtön, de bizony megesett, hogy álmában rakta tele, ilyenkor nem ébresztettem föl. Etetés előtt is csak akkor cseréltem, amikor nagyon tele volt a pelus (kb. minden 2. etetéskor). Peluscserékkor vékonyan bekentem a popsiját Sudocremmel, így soha sem volt piros a popsija. Ezek a modern pelusok nagyon jó nedvszívók, így nem is érezni szinte, hogy nedves lenne. nagycsaládos anyuka (szerintem a minden etetés alkalmával történő peluscserét még a régi, textil pelenkákra találták ki).
2009. márc. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Köszi a lepontozást! akkor talán ébreszd fel az éppen legjobbat alvó gyereket, mert bekakilt... lehet, hogy amúgy meg negyed óra múlva magától is felébredne kipihenten.. na mindegy.. biztosan jobbat tudsz..
2009. márc. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is minden kaja után cserélem,pedig az én kisfiam már csak egyszer kakil egy nap(6.5hós),de a pisiset is kicserélem kb.4óránként:D
2009. márc. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a védőnőm tanácsolta, hogy éjjel ne cseréljek pelenkát, mert akkor kimegy az álom a szeméből. Így is teszek, és nem mondanám, hogy probléma lenne belőle. Remekül alszik egész éjjel, csak szopizni kell fel 2x20 percet. Reggel vidáman ébred.

4 hetes kisfiú anyukája

2009. márc. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Sziasztok! Ez annyira nevetséges, hát ez meg szerintem igény kérdése. (most majd jól pontozzatok le, nem érdekel) Hát kérdem én, ha ló a libressed, akkor nem kell kicserélni??? Szerintem az, hogy éjjel kicseréled e a pelenkát, részletkérdés, én kicserélem, mert igényes vagyok erre. A másik, meg a sudocream (ha jól írom) kiszárítja a bőrt, nem állandó használatra van kitalálva. Kedves kérdező, szerintem gondold végig, Neked milyen lenne ha magad alatt kellene hurcolni a csomagot, vagy a combodat feszítené a tele pelenka, ha Neked belefér, jól csinálod, ha nem, cseréld ki. Lehet kapni olcsó jó pelust (tesco-s lila) és máris megoldódott a dolog. Én nem azt nézem mikor eszik és cserélek e, hanem megnézem elfogadható e a mennyiség. Azonkívül, meg szellőznie sem ártana annak a kis bőrnek, nem a krém a lényeg. Egyébként én sűrűn cserélem és nem krémezem, gyönyörű a bőre a fiamnak, aki 11 hós. Első perctől kezdve. A kaki álmában nem gond szerintem sem, ha egy délutáni alvásról van szó. de éjjel???? Szóval szerintem mindenki azt gondolja végig, milyen lenne nekünk viselni a pisis pelust... Természetesen a gyereknek nincs összehasonlítási alapja és az a jó neki, amit anyu csinál, de ezen én nem spórolnék sem időben, sem pénzben. Hátha a gyermekem is igényes lesz magára.
2009. márc. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 hónapos, ha bekakil, rögtön peluscsere, de ha alszik, ezért nem ébresztem fel. Minden etetés után nincs szükség pelenkacserére, nálunk legalábbis így van, mert sokszor csak kortyolgat, fölösleges lenne. Csak anyatejes, az jól hasznosul, így keveset is kakil már. Van, hogy 2 napig nincs a pelusban kaki. A popsikrémet én csak az esti fürdés után használom, a gyógyszertárit. Még soha nem volt gond. 3 gyerekes anyuka
2009. márc. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én sem cserélem minden alkalommal, de ha nagyon tele van, akkor természetesen. Nagyjából egy nap 2x hagyom ki etetéskor a 8-ból a cserét. Általában etetés után cserélek, mert evés közben kakil be. A Pampers newborn teljesen szárazon tartja a popsiját, sosem volt még csak piros se a feneke.
2009. márc. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!